Swissman Swissman komentáře u knih

Advokát Advokát Václav Láska

Pera se opět chopil člověk, který si vybral téma, které dobře zná. Nic si nemusí složitě vymýšlet, bohatě stačí obyčejnou realitu zabalit do čtivého kabátu. Místy hodně smutná realita je zakončena tak, aby člověk po dočtení knihy nepropadl depresi.

Jak se zavírají tuneláři Jak se zavírají tuneláři Václav Láska

Není to beletrie. Ale je to dobré, čtivě sepsané a informačně bohaté. Zkrátka je znát, když člověk píše o tom, co dobře zná.

Den, kdy měl zemřít Klaus Den, kdy měl zemřít Klaus Michal Stach

Dalo by se to porovnávat s knihou Bisoni od Sytovského. A pan Sytovský by si zde mohl vzít příklad jak se to má dělat. Mnohem čtivější, napínavější a i když je to taky tak trošku pohádka, vtáhlo to do děje a hltal jsem stránku za stránkou.

Bisoni 001 Bisoni 001 Josef Sytovský

Jako čtenář Kmentových knih jsem sedl na reklamní lep. Vůbec to nebylo dobrý. Neřekl bych, že úplný průser, ale nuda místy až k uzoufání. K hlavním postavám jsem si nedokázal vybudovat žádný vztah a vlastně mi bylo dost jedno, jak to celé dopadne.

25.12.2022 2 z 5

Krutá hra. Kruté mrazy. Krutý osud Krutá hra. Kruté mrazy. Krutý osud Dan Simmons

První díl byl v průběhu let přečten již třikrát. Druhý dvakrát. Třetí zatím jen jednou. A vím, že s panem Kurtzem se ještě za život párkrát setkám. Tyhle knihy rozhodně z mojí knihovny jen tak nezmizí! A přiznávám, že nic jinýho jsem od Simmonse nečetl.

Krutý osud Krutý osud Dan Simmons

Třetí díl je jen o malinko slabší než druhý, takže v procentech to má za 95. Stejně jako první.
Simmons s touto serií skončil v nejlepším. Může nám to být líto, ale ono je to vlastně dobře.
Joe Kurtz by si sešup do průměru nezasloužil!

Kruté mrazy Kruté mrazy Dan Simmons

Na posranýho i hajzl spadne. Tolik ve stručnosti k ději v první půlce knihy. Číst o tom, jak se z toho všeho Joe nakonec dostane, to je radost. Druhý díl je ještě lepší než první, takže to má za rovných 100%.

Krutá hra Krutá hra Dan Simmons

Cynický hrdina, co toho moc nenakecá, ale když už něco řekne, stojí to za to. Všechno zvládne, všechno vyřeší, žádná mu neřekne "NE" a přežije i nemožné. To je Joe Kurtz.
Všem knihám ze série dávám pět hvězd, ale první díl má u mě 95%.

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Rakerovský příběh bez Rakera? Bude to fungovat? Ano! Fungovalo to. Prožít příběh z pohledu té, po které se jindy pátrá celou knížku, mělo něco do sebe. S Rebekou jsem strávil pár nelehkých měsíců (ehm, dějově samozřejmě, kniha přečtena za víkend) a musím říct, že kniha jako celek fungovala skvěle. A cameo s Davidem bylo třešničkou na závěr.

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Nelíbila se mi jen jedna povídka. Zbytek byl dobrý. Jako celek to funguje. Raker se prolíná dějem několika příběhů a musel jsem si dokonce z knihovny vyndat předchozí díl, abych byl trochu v obraze. Nic proti povídkám, ale Weaver je spíš běžec dlouhých tratí.

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Přiznávám, že ač je to jedna z posledních přečtených knih od autora, tak si už skoro vůbec nepamatuju, o co tam šlo. To se mi u jiných příběhů s Rakerem ještě nestalo. Takže tak dobrý jako předchozí knihy to nebylo.

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Ta, jež je zmíněná v každé knize ze série, je tu. A je to natolik depresivní příběh, že mi Rakera bylo fakt líto. Vem čert, že protivník byl až moc dokonalý, a přálo mu štěstí. Pro příběh to tak prostě bylo potřeba. A mně to vadí jenom trošičku.

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Muž bez minulosti a není to Jason Bourne! Velmi zajímavý příběh! Originálně pojaté téma, které už tu několikrát bylo. Zajímavé lokace a Raker, který, stejně jako Sherlock Holmes, přijde na kloub úplně všemu ;-)

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Nevím proč, ale tenhle případ mě prostě nechytil tak, jako ty předchozí. Stále super čtení,
ale když jsem knihu musel odložit, nehnal jsem se za ní zpět tak hrr, jako dřív.

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Konečně! Na vyřešení Healyho pomníčku jsem čekal. Příběh zamotaný a krutý. Sice ne tolik, jako to dovedou severští autoři, ale žádná selanka pro děcka to taky není. Další kvalitní díl v sérii, kterou mě ještě neomrzelo číst.

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Napínavé a temné. Způsob zmizení Leonarda Frankse mě dostal. Nechci psát spoiler, ale tohle by mě nenapadlo. Zase bichle jako hrom, ale těch 512 stran uteklo jako voda. Jen ty moje rána v práci, jsou trochu krušnější ;-)

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Čtvrtý díl, čtvrtý příběh, po čtvrté zásah do černého. Tim Weaver je borec a postava Davida Rakera se stává členem rodiny.

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Už potřetí tento autor dokázal, co nedokáže každý. V první třetině knihy hlavní hrdina opět jen prověřuje předchozí vyšetřování policejních složek a není to nuda. Čte se to dobře. V jiných knihách na podobné téma se nudím. U Weavera jsem začten od začátku do konce.

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Jak jsem psal, že první díl, by se mohl klidně o padesát stran zkrátit, tak druhý díl je ještě větší bichle. Ale tady mi to vůbec nevadí! Příběh super, četlo se to samo a mně bylo jasný, že pokud to s kvalitou takhle půjde dál, tak sérii s Rakerem přečtu celou.

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Autor píše čtivě a první díl této série je asi nejakčnější. A to je problém. Té akce je za mě zbytečně moc. Příběh by se dal klidně o padesát stránek zkrátit a nic by se nestalo. S koncem se musí každý popasovat sám, mně se tak úplně nelíbil. Nicméně jsem byl rozhodnut, že do dalšího dílu určitě půjdu.