Swissman Swissman komentáře u knih

Ultimatum Ultimatum Anders de la Motte

Autor opět dokázal, že lze vstoupit dvakrát do stejné řeky. V minulé sérii (Game, Buzz, Bubble) se mu to povedlo dokonce třikrát. Příběh z Memoranda zde volně pokračuje, spousta postav se vrací na scénu a jedné mi bylo vyloženě líto. Opět výborná kniha.

MemoRandom MemoRandom Anders de la Motte

Akční žánrovka jak vyšitá! Ale to vůbec nevadí. Na Bonda do kina taky nepůjdete kvůli záběrům brouků a motýlů. Moje čtvrtá kniha od autora a stále zásah do černého. Spousta dobře vykreslených postav, žádné nudné pasáže, dobře zvládnutá práce s dějem a příběh promyšlený od první do poslední stránky.

Bubble Bubble Anders de la Motte

Do třetice super příběh. Celou sérii vřele doporučuji všem, kdo v blažené neznalosti vystavují svůj život na sítích, sbírají lajky a myslí si, že se jim nic špatného nikdy nemůže stát. Autor má moji plnou pozornost a další knihy určitě skončí v mé knihovničce.

Buzz Buzz Anders de la Motte

Tahle kniha dokazuje, jak je super, když na pokračování máte fakt nabito a nevaříte zas to samé. Děj krásně navazuje na první díl, opět je to čtivé, napínavé a skvěle vymyšlené.

Game Game Anders de la Motte

Moje první setkání s autorem. Čtivé, napínavé a velmi zajímavé.

16.03.2023 5 z 5

Jedna věc se panu Šlachtovi musí nechat. Je to neskutečně odolnej člověk! Já na jeho místě, kdybych viděl jak končí výsledky mé náročné práce, bych to vzdal už dávno. Ale jen díky jeho výdrži si můžeme přečíst o tolika případech. Jasně, je to jednostranná výpověď, ale pokud bych si měl vybrat komu toho uvěřím nejvíc, vyhrálo by jeho vyprávění. Díky panu Klímovi je to čtivě sepsané a já mohu knihu jen doporučit.

Aristokrat Aristokrat Antonín Mazáč

Dobrá práce Tondo! Jak jsem slíbil u Letargie, pokud ubereš na počtu stran, bude to za plný počet hvězd. Opět čtivé, opět hravá čeština, a příběh ve kterém nevíte vše už v půlce. Na rozdíl od Jo Nesba mi tady neřijde děj zbytečně překombinovaný. Vše zapadá, postupně se skládá a pokud dáváte pozor, dává to smysl. Žádné úmyslné matení čtenáře, žádné super dedukce od okolojdoucích mihnuvších se postav, atd. Prostě kniha promyšlená od začátku do konce. Správná žánrovka a já už se těším na Konzultanta.

Lámání v kole - Kriminál / Izrael Lámání v kole - Kriminál / Izrael Petr Angel

Z pouště Afghánistánu, přes kriminál na Borech a devadesátkovou Prahu až do Izraele, Libanonu a zpět. Tudy všude vedly kroky hlavního hrdiny. Opět by to potřebovalo pořádnou práci korektora! Ubrat v nutnosti přesvědčit nás o tom, že ženy netouží po ničem jiném než po orálním sexu. A všechny ty "tajný super věci" by v reálu rozhodně nebyly tak "super" ani "tajný". Jasně, Mosad je pro každýho autora tohoto žánru velmi lákavá látka, ale pokud o tom něco víte, vyzní celá druhá půlka knihy zbytečně směšně.

Lámání v kole - Afghánistán Lámání v kole - Afghánistán Petr Angel

Kdyby autor ubral na sebelístotivých pasážích, nudných popisech sexu, a všude na sílu tlačených "důkazů", jakou nám tady překládá "tajnou pravdu", bylo by to fajn čtení. Sakra co je špatnýho na obyčejný beletrii? Kdyby kniha prošla pořádnou korekturou a zbavila se trapných rádobytajností, byla by za čtyři hvězdy.

Symetrie odplaty Symetrie odplaty Tim Weaver

Zatím nejslabší věc od Weavera. Jasně, pokud člověk musí psát na zakázku, nikdy z toho nemůže být tak super věc, jakou je vlastní volná tvorba. Tak to prostě je. Ale ten konec, s tím už si autor mohl pohrát víc. Kdyby přidal dvě stránky, všem by to prospělo.

Letargie Letargie Antonín Mazáč

Hóóódně rozvláčná kniha. Skvěle napsaná, hravou češtinou, ale kdyby byla o třetinu kratší, mělo by to větší spád. Máme tu zajímavě zamotanou zápletku, výborně vykreslené postavy, a nedá se říct, že by to nefungovalo. Při psaní tohoto románu autor přemýšlel! Od začátku do konce! Ne jako jiní, u jejichž konců románů si kolikrát říkám: "WTF?" Pokud v dalším románu se Sašou ubude popisů a odboček, bude to za plný počet hvězd.

27.01.2023 4 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Březina prostě nezklame! Opět velmi dobře napsané. Máme zde několik časových rovin, děj mezi nimi ladně přechází, čtenář se v tom neztrácí a příběh se nám skládá jako puzzle. Za mě super. Budu dál pokračovat v doporučování knih tohoto autora. Znalost předchozích dílů není povinná, ale kdo chce číst sérii s Tomášem Volfem celou, tak pěkně popořadě: Polednice, Promlčení, Vzplanutí, Mizení, Nalezení.

Mizení Mizení Jiří Březina

Opět čtivé, ale tentokrát mě příběh nedokázal tak vtáhnout, jako ty předchozí. Párkrát se mi dokonce stalo, že jsem tušil, co bude následovat a kroutil hlavou, proč už se to nestalo o pár stránek dřív. Kniha stojí za přečtení, ale třeba Vzplanutí, či Promlčení se mi líbilo víc.

23.01.2023 4 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Po rozpálených Budějovicích, a zaprášených archivech se Tomáš dostává do Prahy. Přiznávám, že jsem se toho trochu bál. Přeci jen, detektivek z Prahy je hodně. Ale tahle rozhodně nezapadne. Naopak, bude vynikat! Kniha opět velmi čtivá, námět velmi zajímavý.
Přečteno za víkend.

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Velmi čtivě napsané. Do knihy jsem zaplul, za jeden víkend přečetl, a příběh mi před očima utíkal jako film. Lepší než první díl s Polednicí.

Polednice Polednice Jiří Březina

Dějově první příběh s Tomášem Volfem. Napsané opět velmi dobře, ale pravdou je, že třeba Promlčení či Vzplanutí se mi líbily více. Chování Evy jsem nějak nedokázal snést, aby mi nevadila.

23.01.2023 4 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Autorova prvotina a hned paráda! Četlo se to velmi dobře, příběh zajímavý a hlavní hrdina co umí i něco zmrvit. Je prostě fajn, když jde ještě pořád napsat dobrou knihu bez přechytralých alkoholiků.

Vodní hrob Vodní hrob Martin Goffa

Kniha je čtivá, v tomhle Goffa prostě nemůže zklamat! Příběh je zajímavý. Rozhodně se nedá říct, že bychom s Terencem řešili pořád to samé. Ale těch otazníků po přečtení knihy zbylo, alespoň na můj vkus, zbytečně moc. Takže pravidlo lichých a sudých dílů za mě platí i nadále.

19.01.2023 4 z 5

Stíny nad Belgií Stíny nad Belgií Emil Hruška

Pokud nemáte rádi Belgii, tak vřele doporučuji k přečtení. Pokud ji rádi máte, tak si to přečtěte rovněž, třeba pak změníte názor. Místy dost smutné čtení o tom, co všechno je v tomto koutě Evropy možné. Až mi zas někdo bude valit klíny do hlavy o zločinech v postsovětských republikách, tak budu mít dostatek munice k diskuzi, kde dotyčného obhájce pánů z Bruselu sfouknu jak svíčku.

04.01.2023 5 z 5

Převedu vás... na onen svět Převedu vás... na onen svět Emil Hruška

Beletristicky sepsaná literatura faktu. Tři zajímavé příběhy, Pilčíkův byl i zfilmován. Mě nejvíc zaujal ten třetí. Jako celek to není špatný, ale vím, že pan Hruška umí vyprávět i líp. Pro svou tenkost to, jako jednohubka, splnilo mnou požadovaný účel.

04.01.2023 3 z 5