Swissman Swissman komentáře u knih

Putinovi agenti Putinovi agenti Ondřej Kundra

Knihu jsem si přečetl již v roce 2016. I kdyby jen půlka toho, co se tam píše byla pravda, tak nechápu, jak dnes, v roce 2023, může být Evropa v takové situaci, v jaké se teď nachází. Pan Kundra odvedl dobrou práci! Kniha mě bavila, zlousknul jsem ji za víkend. Po jejím přečtení budete informačně bohatší, možná si potvrdíte pár názorů, ale hlavně nebudete chápat, jak je možný, že to v Evropě mohlo zajít takhle daleko.

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Pan Žák umí vyprávět a příběh Josefa Hasila bych se nebál zařadit do povinné školní četby.
Jako obraz poválečné doby v naší zemi je to super učebnice pro budoucí generace.

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Tohle je tak zvláštní a přitom super kniha! Na autorův styl psaní si musíte zvyknout, ale pokud si zvyknete, bude vám odvyprávěno několik velmi silných příběhů. Napínavá, emočně působící, syrově podaná realita. Nedejte se odradit počtem stran!!! Stojí za přečtení!

Český krtek v CIA Český krtek v CIA Vladimír Ševela

Nečetlo se mi to tak dobře jako Kmentův Erwin van Haarlem, nicméně i přes počet stran kniha nenudila. Stejné je to s hlavní postavou - i zde Köcher prohrává s Jelínkem. Příběh je to velmi zajímavý a kniha mě bavila mnohem víc, než filmový dokument.

04.01.2023 4 z 5

Český špion Erwin van Haarlem Český špion Erwin van Haarlem Jaroslav Kmenta

Kniha s tak dobře napsaným příběhem, že děj vám před očima plyne jako film.
Těžko říct, co všechno byla úplná pravda a kde si hlavní postava přilepšila v obrazu sebe sama. Jsou věci, který už se dnes dokázat ani vyvrátit nedaj. Nicméně stojí za přečtení!

Od Babinského po Kajínka Od Babinského po Kajínka Denisa Prošková

Mě to bavilo. Čtivě napsané a tematicky zajímavé. Každá kapitola byla tak akorát dlouhá, abych si nepřipadal informačně ošizen, ani nebyl nuděn zbytečnou vatou.

Napříč Asií z Moskvy do Bangkoku Napříč Asií z Moskvy do Bangkoku Pavel Svoboda

Kniha je opět plná krásných fotek, ale textově už mě tolik nebavila. Prvotina o Jižní Americe byla lepší.

Napříč Jižní Amerikou Napříč Jižní Amerikou Pavel Svoboda

Dobře napsané, četlo se to výborně! Informačně bohaté a spousta krásných fotek!!!

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Mě to nebavilo! Dočetl jsem to z povinnosti. Do dalších dílů se pouštět nebudu a knihu už jsem i prodal. Kdyby to mělo o sto stránek méně, příběhu by to prospělo. F. Forsyth umí vyprávět líp!

28.12.2022 2 z 5

Matematika zločinu Matematika zločinu Magdaléna Sodomková

Podcast jsem neznal, knihu přečetl jedním dechem a málem mi upadla hlava, jak jsem s ní pořád nevěřícně kroutil, co všechno je v oboru soudního znalectví možný. Smutné čtení. A já jen doufám, že o mně nikdy nebudou muset tito "odborníci" rozhodovat.

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Oceňuji retro pohled do doby blízké mému dětství. Četlo se to dobře. Ale to je tak vše. Příběh ve mně velkou stopu nezanechal.

28.12.2022 3 z 5

Koruna Evropy Koruna Evropy Jaromír Zaoral

Velmi povedená kniha plná turisticky zajímavých informací a nádherných fotek. Líbí se mi, že autor umí přiznat chyby, kterých se na svých cestách dopustil. Jeho kniha tak má kromě motivačního efektu i varovný přesah. To oceňuji.

28.12.2022 5 z 5

Hacker: podivný život a zločiny počítačového génia Kevina Poulsena Hacker: podivný život a zločiny počítačového génia Kevina Poulsena Jonathan Littman

Jaký byl svět hackerů v dřevních dobách internetu? Po přečtení této knihy to budete vědět.
Co všechno se dalo dokázat jen pomocí analogových telefonních linek, bylo neuvěřitelně napínavé a čtivé. Vřele doporučuji všem, co si pod pojmem "internet" představují jen facebook a podobné podružnosti.

28.12.2022 4 z 5

Překupník na darknetu: Hon na miliardáře ze Silk Road Překupník na darknetu: Hon na miliardáře ze Silk Road Nick Bilton

Beletristicky popsaný případ jednoho IT zločince, který se do digitální historie zločinu zapsal opravdu tučným fontem jedniček a nul. Napsáno přesně takovým jazykem, který ajťáka neurazí, a technicky neznalého člověka neunudí a neodradí.

28.12.2022 4 z 5

Super čtení! Pan Mareš má co vyprávět, a umí to výborně. Obsahově a informačně bohatá kniha. Žádná hluchá místa, nebo nedej bože nudný kecy. Vřele doporučuji každému, koho zajímá práce kriminalistů.

28.12.2022 5 z 5

Mrazivý den v pekle Mrazivý den v pekle Richard Hawke (p)

Méně humoru než v prvním dílu. Pořád čtivé, pořád hlavní hrdina, kterého nejde nemít rád, ale příběh mi nesedl tolik jako ten první. Možná za to mohlo vykreslení některých postav, kterých jsem měl plný zuby. Richard Hawke alias Tim Cockey tohle prostě umí - napsat postavu, který strašně fandíte, a jinou, kterou fakt nesnášíte.

25.12.2022 4 z 5

Ďábel v ulicích Ďábel v ulicích Richard Hawke (p)

Stejně jako u knih s Hitchcockem Sewellem i tady mi hlavní hrdina natolik přirostl k srdci, že mě strašně mrzí, že příběhů v češtině nevyjde víc. A to už není náhoda. Richard Hawke alias Tim Cockey tohle prostě umí.

25.12.2022 5 z 5

Omnibus: Vražda prvního stupně, Nůž v zádech, Červený pohřebák Omnibus: Vražda prvního stupně, Nůž v zádech, Červený pohřebák Tim Cockey

Nedokážu říct, čím přesně to je, ale Tim Cockey jako jediný autor dokázal vymyslet hrdinu, po kterém se mi stýská. Mrzí mě, že víc příběhů s Hitchem už si nepřečtu.

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Jasně, takových knih jsou tuny. Ale já je všechny nečetl. Tuhle jo! A bavila mě moc. Hrdina, co pro ránu nejde daleko, vypravěč co umí prodat příběh i v pasážích plných popisů zbraní,
a kniha, se tak čte sama bez zádrhelů. Děj je občas předvídatelný, ale to v tomhle případě nevadí.

25.12.2022 4 z 5

Senátor Senátor Václav Láska

Hlavní hrdina knihy Advokát se vrací na scénu. Neztratil nic ze své tvrdohlavosti a důvtipu. A i když už to tu jednou bylo, tak změna prostředí způsobila, že to vůbec nevadí. Dvanáct let od prvního dílu. Doufám, že na třetí díl tak dlouho čekat nebudu ;-)