Od Babinského po Kajínka

Od Babinského po Kajínka https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174918/od-babinskeho-po-kajinka-174918.jpg 4 15 2

Knížka je kolekcí notoricky známých i zcela neznámých nebo zapomenutých domácích kriminálních případů, počínaje příběhem nejslavnějšího, ač celkem bezvýznamného zločince Václava Babinského z počátku 19. století až po mediálně proslulého doživotního odsouzence Jiřího Kajínka. Přesvědčíme se o tom, že ty vzývané „staré dobré časy“ jsou jen pověra – lidé jsou stále stejní, mění se pouze kostýmy a kulisy. Vždycky se lhalo, kradlo, zabíjelo, vždycky se prchalo před zákonem. Nic na tom u hříšníků neměnila víra v boha, ani tresty smrti. A vždycky se ti, kteří měli kliku a proplouvali životem bez osudových setkání se zločinem, nad kriminálními delikty pohoršovali a děsili. Ovšem pak si o nich s velkou chutí vyprávěli a četli...... celý text

Swissman
28.12.2022 5 z 5

Mě to bavilo. Čtivě napsané a tematicky zajímavé. Každá kapitola byla tak akorát dlouhá, abych si nepřipadal informačně ošizen, ani nebyl nuděn zbytečnou vatou.

KLHannah
02.04.2016 4 z 5

Příjemně zpracované příběhy české kriminální historie, která sahá i za hranice našeho státu. Autorka má cit pro jazyk a trpělivost pátrat po informacích. Příjemné čtení na cestu do a z práce