Putinovi agenti ekniha

Prostor, v němž žijeme, jsme si navykli vnímat jako bezpečný. V roce 1996 Česko vstoupilo do NATO a o šest let později i do Evropské unie, což ve veřejnosti posílilo přesvědčení, že odteď nám žádná velká rizika nehrozí. A že se tedy v klidu můžeme soustředit na vše možné, jen ne na ochranu našich svobod a bezpečnosti. Jenže zatímco jsme se věnovali byznysu, cestování, zábavě nebo práci, Rusko odsud nikdy nestáhlo své tajné agenty, naopak v posledních letech jejich řady výrazně posílilo. Dostali řadu úkolů, politické krytí od vedení Kremlu, v podstatě nekonečné prostředky na svoji činnost. S jasným cílem podkopat zdejší stále se usazující a vratkou demokracii, vnést do ní chaos, oslabit její zakořeňování do obranných a politických struktur Západu a zmocnit se našich tajemství. S podobným překvapením hledí v poslední době na rozsáhlé aktivity ruské špionáže i v mnoha dalších zemích EU. Ukazuje se, že ničivé působení ruských tajných služeb není reliktem dob dávno minulých, které pohřbil pád Železné opony, ale že je naopak načase se jimi vážně zabývat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286425/big_putinovi-agenti-iHI-286425.jpg 3.9105

Kniha Putinovi agenti

pupopony

Skvělá kniha. A v kontextu dnešních dní musíme dát autorovi za pravdu.

Auto999
29.12.2021odpad!

Čekal jsem knihu o tajných agentech, ale taková byla pouze první kapitola. Ostatní kapitoly se buď vůbec netýkají ČR, nebo se netýkají tajných agentů. Kniha nemá žádné zdroje a je napsaná ve stylu za vše špatné, co se na tomto světě děje může Rusko a Putin. Ostatně jako všechny knihy tohoto autora.

Vlcijama
03.11.2021

Vynikající čtení. Ruské tajné služby, jejich fungování a jejich šéf nám mají nahánět strach, protože jsou reálnou přítomnou hrozbou vyspělého světa. Autorova dlouholetá zkušenost z novinářské práce se do psaní promítá na každé stránce třeba tím, že dokáže s jistou lehkostí obsáhnout i mnoho informací. Dobrý počin.

radimch
19.07.2021

Výborná kniha plná zajímavých informací.

hu_87
24.03.2021

Důležitá kniha, hodně z nás si ani neuvědomuje, co se denně po světě děje...

hellena1523
04.01.2020

Je znát, že autorem je novinář, protože kniha byla čtivá a stránky jen lítaly pod rukama. Obsahově zajímavé, ovšem všechny knihy, které se nějakým způsobem dotýkají politiky, je třeba přijímat trochu kriticky, jelikož cosi jako objektivita neexistuje, a tak se v nich nutně odráží vlastní přesvědčení a politický názor autora, což je v pořádku, ale právě proto je třeba mít to na paměti, mít více zdrojů a na základě jejich komparace si tvořit názor, nikoli považovat jednu zajímavou knihu za určité dogma.
Pro mě byla kniha určitě velmi zajímavá, plná nových informací, ale současně tak trochu konspirační teorií.
Ztracený čas to jistě nebyl.

mirektrubak
12.03.2019

Velmi čtivě a plasticky podaný popis práce ruských tajných služeb. Vyvolává pocity strachu z blízké existence silné regionální mocnosti s tak odlišně jiným vnímáním hodnot. A vyvolává také pocity bezmoci, při vědomí toho, jak málo si hrozbu uvědomujeme, jak snadno se jako stát činíme zranitelnými, svojí liknavostí a neochotou k poctivé práci s informacemi.
Knížce přesto něco – z mého pohledu – chybělo. Nepůsobila celistvě, spíš jako sborník článků z Respektu, které mají společné téma (Rusko) - jako by chytala víc zajíců najednou. To vyvolávalo dojem jisté roztroušenosti – zvlášť v porovnání s Taberyho Opuštěnou společností (i když zde jde o jiný žánr, chápu že esejům se snáze dá vtisknout zastřešující myšlenkový rámec) nebo s knihami Timothy Snydera.
Jako vstupní portál do problematiky ale funguje perfektně, srozumitelně vymezuje základní témata a představí zajímavé osobnosti, které se vztahům s Ruskem věnují a je užitečné je sledovat: Snydera, Lucase nebo úžasnou Anne Applebaumovou. Čtenářům tím nabízí možnost samostatného vykročení směrem k dalšímu prohlubování znalostí.

Jak se dá snadno pochopit, kniha je nejsilnější tam, kde se promítne globální politika do osudů konkrétních lidí. Případ Browdera a Magnitského chytne za srdce. Pro mě je ale nejemotivnější situace kolem Marie Anschlagové – případ dvacetiletého děvčete, které v tomto věku zjistí, že její rodiče jsou ruští agenti a že vše, na čem stál její život je lež, že není milovanou dcerou, ale že je jen krycím prostředkem pro zvýšení věrohodnosti špionů nepřátelské země... Vůbec si nedokážu představit, jak se asi musela cítit.

radek10811
26.03.2018

Velmi zajímavé kniha, k tomu psaná čtivě. Obsah je pak i šokující, co vše se kolem nás může dít.