Putinovi agenti ekniha

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Prostor, v němž žijeme, jsme si navykli vnímat jako bezpečný. V roce 1996 Česko vstoupilo do NATO a o šest let později i do Evropské unie, což ve veřejnosti posílilo přesvědčení, že odteď nám žádná velká rizika nehrozí. A že se tedy v klidu můžeme soustředit na vše možné, jen ne na ochranu našich svobod a bezpečnosti. Jenže zatímco jsme se věnovali byznysu, cestování, zábavě nebo práci, Rusko odsud nikdy nestáhlo své tajné agenty, naopak v posledních letech jejich řady výrazně posílilo. Dostali řadu úkolů, politické krytí od vedení Kremlu, v podstatě nekonečné prostředky na svoji činnost. S jasným cílem podkopat zdejší stále se usazující a vratkou demokracii, vnést do ní chaos, oslabit její zakořeňování do obranných a politických struktur Západu a zmocnit se našich tajemství. S podobným překvapením hledí v poslední době na rozsáhlé aktivity ruské špionáže i v mnoha dalších zemích EU. Ukazuje se, že ničivé působení ruských tajných služeb není reliktem dob dávno minulých, které pohřbil pád Železné opony, ale že je naopak načase se jimi vážně zabývat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286425/putinovi-agenti-iHI-286425.jpg 3.981
Literatura faktu, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno (ekniha), BizBooks

Kniha Putinovi agenti

hellena1523

Je znát, že autorem je novinář, protože kniha byla čtivá a stránky jen lítaly pod rukama. Obsahově zajímavé, ovšem všechny knihy, které se nějakým způsobem dotýkají politiky, je třeba přijímat trochu kriticky, jelikož cosi jako objektivita neexistuje, a tak se v nich nutně odráží vlastní přesvědčení a politický názor autora, což je v pořádku, ale právě proto je třeba mít to na paměti, mít více zdrojů a na základě jejich komparace si tvořit názor, nikoli považovat jednu zajímavou knihu za určité dogma.
Pro mě byla kniha určitě velmi zajímavá, plná nových informací, ale současně tak trochu konspirační teorií.
Ztracený čas to jistě nebyl.

mirektrubak
12.03.2019

Velmi čtivě a plasticky podaný popis práce ruských tajných služeb. Vyvolává pocity strachu z blízké existence silné regionální mocnosti s tak odlišně jiným vnímáním hodnot. A vyvolává také pocity bezmoci, při vědomí toho, jak málo si hrozbu uvědomujeme, jak snadno se jako stát činíme zranitelnými, svojí liknavostí a neochotou k poctivé práci s informacemi.
Knížce přesto něco – z mého pohledu – chybělo. Nepůsobila celistvě, spíš jako sborník článků z Respektu, které mají společné téma (Rusko) - jako by chytala víc zajíců najednou. To vyvolávalo dojem jisté roztroušenosti – zvlášť v porovnání s Taberyho Opuštěnou společností (i když zde jde o jiný žánr, chápu že esejům se snáze dá vtisknout zastřešující myšlenkový rámec) nebo s knihami Timothy Snydera.
Jako vstupní portál do problematiky ale funguje perfektně, srozumitelně vymezuje základní témata a představí zajímavé osobnosti, které se vztahům s Ruskem věnují a je užitečné je sledovat: Snydera, Lucase nebo úžasnou Anne Applebaumovou. Čtenářům tím nabízí možnost samostatného vykročení směrem k dalšímu prohlubování znalostí.

Jak se dá snadno pochopit, kniha je nejsilnější tam, kde se promítne globální politika do osudů konkrétních lidí. Případ Browdera a Magnitského chytne za srdce. Pro mě je ale nejemotivnější situace kolem Marie Anschlagové – případ dvacetiletého děvčete, které v tomto věku zjistí, že její rodiče jsou ruští agenti a že vše, na čem stál její život je lež, že není milovanou dcerou, ale že je jen krycím prostředkem pro zvýšení věrohodnosti špionů nepřátelské země... Vůbec si nedokážu představit, jak se asi musela cítit.

radek10811
26.03.2018

Velmi zajímavé kniha, k tomu psaná čtivě. Obsah je pak i šokující, co vše se kolem nás může dít.

Military
05.11.2017

Velice zajímavé a poutavé čtivo...I když člověk má po přečtení pocit, že nemůže věřit nikomu a ničemu. A ani neví na které straně stát.

Jacck
10.08.2017

kniha v současnosti vysoce aktuální. Pomůže pochopit, co se aktuálně ve světě děje. Rusko vede psychologickou válku proti Západu. Korumpování politiků (Zeman, Klaus a další agenti), korumpování najatých novinářů, webové brigády tzv. trollů v diskuzích po celém internetu, desinformační weby a blogy. Abych citoval šéfa BIS Michala Koudelku, tak cílem ruské propagandy a desinformace je "ovlivňování nálad široké veřejnosti, neustále vyvolávání pocitů, že všechno je jinak, že za vším je něco nekalého, demokracie je slabá, západní společnost v čele s EU a NATO prolezlé korupcí a byrokracií a tak dále. Cílem je zahlcení veřejného prostoru spoustou informačního balastu, který běžným občanům má sebrat pevnou půdu pod nohama. Nic není jisté, existují alternativní pravdy… Na reálný základ se pověsí nebezpečná dezinformace, takže pro laika je zpráva věrohodná."
Rusko mistrně využívá uprchlické krize k rozkládání EU, létá vede subverzní podrývací kampaň proti EU

Pokud vás zajímají prakticky ruských tajných služeb v psychologické válce proti západu, tak si pusťte na ytb vynikající videa s Yuri Bezmenovem, což je přeběhlík z KGB, který létá pracoval jako desinformační expert pro Ria Novosti (předchůdce dnešní RT). Rusko je s námi dnes ve válce a jeho psychologická válka na značnou část občanů docela dobře funguje. Výsledkem takové psychologické války je třeba zvolení Trumpa, což de fact ochromilo a paralyzovalo USA. Takže bych to rozhodně nepodceňoval.

Isew
05.06.2017

Zajímavá knížka. Někdy se v diskusích pod novinovými články nestačím divit. A hle, oni jsou to trollové řízení ruskou propagandou. Organizovanou a sofistikovanou. Škoda, že určitá část populace nečte a nezajímá se o věci v souvislostech. Možná bychom se pak po volbách nemuseli bát o další směřování naší země.

MP17
26.12.2016

Kniha není kdovíjak objevná, většina faktů je již známá z tisku, nicméně jako souhrn všech takových informací to funguje dobře. Je těžké uvěřit, že se opravdu jedná o (nepříjemnou) realitu.

vekune
28.08.2016

Čtivé, napínavé, zajímavé. Rozhodně mě to vede k tomu, že si hodlám přečíst knihy, které autor v textu zmiňoval a dovědět se o tématu víc. A to mi asi i vadilo, že to bylo krátké a takové nějaké neúplné, ale 4 hvězdy si kniha zaslouží.

Boss Babiš
Boss Babiš