Putinovi agenti ekniha

Prostor, v němž žijeme, jsme si navykli vnímat jako bezpečný. V roce 1996 Česko vstoupilo do NATO a o šest let později i do Evropské unie, což ve veřejnosti posílilo přesvědčení, že odteď nám žádná velká rizika nehrozí. A že se tedy v klidu můžeme soustředit na vše možné, jen ne na ochranu našich svobod a bezpečnosti. Jenže zatímco jsme se věnovali byznysu, cestování, zábavě nebo práci, Rusko odsud nikdy nestáhlo své tajné agenty, naopak v posledních letech jejich řady výrazně posílilo. Dostali řadu úkolů, politické krytí od vedení Kremlu, v podstatě nekonečné prostředky na svoji činnost. S jasným cílem podkopat zdejší stále se usazující a vratkou demokracii, vnést do ní chaos, oslabit její zakořeňování do obranných a politických struktur Západu a zmocnit se našich tajemství. S podobným překvapením hledí v poslední době na rozsáhlé aktivity ruské špionáže i v mnoha dalších zemích EU. Ukazuje se, že ničivé působení ruských tajných služeb není reliktem dob dávno minulých, které pohřbil pád Železné opony, ale že je naopak načase se jimi vážně zabývat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/286425/putinovi-agenti-iHI-286425.jpg 3.956
Literatura faktu, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: (ekniha), BizBooks

radek10811

Velmi zajímavé kniha, k tomu psaná čtivě. Obsah je pak i šokující, co vše se kolem nás může dít.

Military
05.11.2017

Velice zajímavé a poutavé čtivo...I když člověk má po přečtení pocit, že nemůže věřit nikomu a ničemu. A ani neví na které straně stát.

Jacck
10.08.2017

kniha v současnosti vysoce aktuální. Pomůže pochopit, co se aktuálně ve světě děje. Rusko vede psychologickou válku proti Západu. Korumpování politiků (Zeman, Klaus a další agenti), korumpování najatých novinářů, webové brigády tzv. trollů v diskuzích po celém internetu, desinformační weby a blogy. Abych citoval šéfa BIS Michala Koudelku, tak cílem ruské propagandy a desinformace je "ovlivňování nálad široké veřejnosti, neustále vyvolávání pocitů, že všechno je jinak, že za vším je něco nekalého, demokracie je slabá, západní společnost v čele s EU a NATO prolezlé korupcí a byrokracií a tak dále. Cílem je zahlcení veřejného prostoru spoustou informačního balastu, který běžným občanům má sebrat pevnou půdu pod nohama. Nic není jisté, existují alternativní pravdy… Na reálný základ se pověsí nebezpečná dezinformace, takže pro laika je zpráva věrohodná."
Rusko mistrně využívá uprchlické krize k rozkládání EU, létá vede subverzní podrývací kampaň proti EU

Pokud vás zajímají prakticky ruských tajných služeb v psychologické válce proti západu, tak si pusťte na ytb vynikající videa s Yuri Bezmenovem, což je přeběhlík z KGB, který létá pracoval jako desinformační expert pro Ria Novosti (předchůdce dnešní RT). Rusko je s námi dnes ve válce a jeho psychologická válka na značnou část občanů docela dobře funguje. Výsledkem takové psychologické války je třeba zvolení Trumpa, což de fact ochromilo a paralyzovalo USA. Takže bych to rozhodně nepodceňoval.

Isew
05.06.2017

Zajímavá knížka. Někdy se v diskusích pod novinovými články nestačím divit. A hle, oni jsou to trollové řízení ruskou propagandou. Organizovanou a sofistikovanou. Škoda, že určitá část populace nečte a nezajímá se o věci v souvislostech. Možná bychom se pak po volbách nemuseli bát o další směřování naší země.

MP17
26.12.2016

Kniha není kdovíjak objevná, většina faktů je již známá z tisku, nicméně jako souhrn všech takových informací to funguje dobře. Je těžké uvěřit, že se opravdu jedná o (nepříjemnou) realitu.

vekune
28.08.2016

Čtivé, napínavé, zajímavé. Rozhodně mě to vede k tomu, že si hodlám přečíst knihy, které autor v textu zmiňoval a dovědět se o tématu víc. A to mi asi i vadilo, že to bylo krátké a takové nějaké neúplné, ale 4 hvězdy si kniha zaslouží.

nokid
15.06.2016

Velmi poučné! Po jejím přečtení si ujasníme nejen jací Rusové jsou - ale také proč takovými musejí být. Kde a proč se bere jejich rozpínavost a nekončící imperiální choutky... A také jak probíhá dezinformační kampaň (nejen na modelovém webu www.aeronet.cz, co jí sledují její strůjci a čím je nebezpečná. Autor uvádí konkrétní data a konkrétní jména, za nic se neschovává. Lidé bděte!

ondrash77
14.05.2016

V situaci, kdy prezident republiky Miloš Zeman pronáší hlouposti o vyvázání České republiky z područí Spojených států amerických a Evropské unie, mohou si v Kremlu spokojeně mnout ruce. Proto si myslím, že knih jako je tato by mělo vycházet mnohem více. Celou recenzi najdete tady: http://www.kniznistrepy.cz/2016/05/14/putinovi-agenti-jak-rusti-spioni-kradou-nase-tajemstvi/

Montezuma
30.04.2016

Z knihy - spíše než o literaturu faktu se jedná o pásmo citací jiných autorů - se dozvíme, že Rusko mělo a má bezectný bezpečnostní aparát. Též se dozvíme, že současné Rusko není stát, ale mafiánský byznys projekt několika bývalých důstojníků KGB s nebezpečnými sklony k par excellence fašismu.
Je vůbec zajímavé jak se dá psychologie osobnosti aplikovat i na větší skupinu lidí jako například národ. Co jiného než hluboko zakořeněný pocit méněcennosti a z něj plynoucí těžce skrývaná nejistota může stát za permanentním sklonem Rusů k paranoie a neustálým směšným demonstracím síly?
Pro mě to nikdy nekončící ruské chrastění šavličkou není symbolem síly, ale naopak slabosti.

Romi156
31.03.2016

Zajímavá knížka novináře, který se problematikou dlouhodobě zabývá. Část textu vychází z článků, publikovaných dříve v časopisu Respekt, nicméně to nijak neubírá na čtivosti nebo aktuálnosti. Přínosem pro mne byly také odkazy na další knihy (rozhodně mě zaujal "Rudý zákon") a také kapitola věnovaná propagandě.

koniaska
12.03.2016

Výborná kniha, z které dost mrazí. Výsledek poctivé a precizní novinářské práce s různými zdroji, žádné přežvýkávání dávno známých faktů. Sám jsem byl například překvapen informacemi o působení KGB uvnitř SSSR (dezinformační kampaň s cílem přesvědčit nejvyšší sovět k vojenskému zásahu v Československu). Jen bych snad dodal, že v Rusku byly lágry nejen na Sibiři, ale třeba i v okolí tehdejšího Leningradu a tato oblast může být za slušného počasí z nějaké výškové budovy z Tallinnu na dohled – o Sibiři to ale rozhodně říct nejde! Knihu každopádně doporučuji.

mijagi80
18.02.2016

Nejdřív mne trochu odradil "laciný název", ale jedná se o kvalitní současnou "bondovku", kde nám reálie budou více než povědomé. Nezbývá než doufat, že situace není tak zlá.....

Vladimir Putin Rusko

Ondřej Kundra