Swissman Swissman komentáře u knih

Není cesty zpět Není cesty zpět Michael Marshall Smith (p)

Hodnotím jako celek. Za prvních asi sto stran bych dal pět hvězd. Ty byly super. Ale to, co přišlo pak, to bylo špatný. A s každou další stránkou to bylo horší a horší. Guláš žánrů, megamix myšlenek. Ty drogy, co bral autor při psaní, bych se bál vyzkoušet.

25.12.2022 2 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Martin Goffa dokázal to, co nedokázal ani Jo Nesbø! Má už deset knih s detektivem, kterýho máte rádi, fandíte mu a stále vás to baví číst. Kniha je fajn, ale já osobně bych příběh do dvou dílů nedělil. A otevřený konec mě baví i štve zároveň.

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Další kniha s Mikem logicky nemohla pokračovat ve veselých barvách a tónech.
Příběh je zajímavý, tempo vyprávění čtivé, konec se mi líbil. A těšil jsem se na další díl.

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Tak jestli předchozí kniha byla smutná, tak tady se teda autor s hlavním hrdinou fakt nemazal! Hodil ho do tý největší beznaděje, co se člověku může stát. Nechá ho to vyžrat až do dna a pak nás čtenáře postaví před rozhodnutí, zda je lepší pomsta, nebo spravedlnost.
Ale za mě super kniha.

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Jsem rodič a dovedu si připustit, že hlavní téma se klidně shodou okolností může stát i mně. Takže s touhle knihou jsem spadl do takové deprese, že líp už se to napsat ani nedalo!
Ten příběh jsem snad ani nečetl, ale přímo prožil! Smutné, ale perfektní.

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Pátá kniha v řadě se stejným hrdinou. A opět výborná. To už nedokáže každý.

10.12.2022 5 z 5

Pořád dobré čtení a nemám nic proti povídkám. Ale u tohoto autora jsem přeci jen zastáncem delších příběhů.

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Parádní pokračování série s Mikem. Opět obyčejně uvěřitelný hlavní hrdina, zamotaný případ a reálné postupy při jeho vyšetřování. Takové knihy se čtou sami.

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Miko se vrátil z frcu do policejního kanclu a zamotaný případ na sebe nenechal dlouho čekat. Za mě super kniha! Perfektní hlavní hrdina se kterým se dokáži ztotožnit jak v životě, tak v postupech při pátrání.

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Autorova prvotina = Je to znát. Další knihy jsou lepší. Ale jinak je to super prvotina! Takhle čtivou knihu nenapíše kolikrát ani letitý matador literární scény.

Člověk za oponou Člověk za oponou Martin Goffa

Sudý díl v sérii = výborný příběh. Víc už netřeba psát ;-)

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

Další lichý díl, znamenal další slabší příběh. Dějově předvídatelné, ale pořád dobře čitelné.
Pokud čtete všechny mé komentáře v této sérii, rozhodně to neberte tak, že tato kniha nestojí za přečtení. Naopak, je dobrá. A to není málo. Ale bráno školní klasifikací, autor umí psát i na výbornou.

Sekta Sekta Martin Goffa

Pravidlo sudých a lichých dílů opět dodrženo. Po slabším Děvčátku, je pro mě Sekta mnohem lepší knihou. Velmi dobrý příběh o tématu, o kterém se už dnes tolik nemluví.

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Liché díly v téhle sérii jsou zatím vždy slabší. Stále dobré, ale autor umí i lepší příběhy.

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Druhý díl s Terencem je tím lepším kusem ze série. Dobré téma, spousta informací, krásně napsané.

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Slabší rozjezd nové série s novým hrdinou. Opět žádný superhrdina, ale obyčejný člověk.
Další díly jsou lepší.

Kronika volného pádu Kronika volného pádu Martin Goffa

Tak trochu jiná varianta Vánoční zpovědi od stejného autora. Zkrátka, i když to není špatná kniha, jednou už tu něco podobného bylo.

10.12.2022 3 z 5

Rémi Rémi Martin Goffa

Informačně bohatá kniha, kde se kromě hlavního děje člověk dozví spoustu věcí.
Po spoustě dílů s Mikem Syrovým, se mi do této knihy moc nechtělo, to přiznávám.
A možná právě proto jsem z ní byl tak nadšen. Samostatný román s novou postavou, která mi sice ze začátku trochu vadila, ale postupně jsme si sedli. Příběh je čím dál smutnější a smutnější, a konec... Ten nechci vyzrazovat.

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

V pořadí druhá kniha od Goffy. Jak vydaná, tak čtená. Velmi zajímavé téma. A dobrá volba hlavní postavy. Já měl antihrdiny vždycky rád.