Člověk za oponou

Novináře Marka „Terence“ Vráze osloví s nabídkou doživotně odsouzený dvojnásobný vrah zvaný Rys. Chce, aby Terence objasnil nedávnou smrt jeho bratra Fritze, kterou policisté odložili jako sebevraždu. Rys policejní verzi nevěří a tvrdí, že Fritz by si dobrovolně život nevzal. Pokud se prý Terencovi podaří zjistit pravdu, zodpoví mu za to jakoukoli otázku o podsvětí, ve kterém se uplynulých třicet let pohyboval. Terence na Rysovu nabídku přistoupí, aniž ovšem tuší, do jak nebezpečných vod se ve skutečnosti vydává....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460028/big_clovek-za-oponou-rg7-460028.png 4.563

Kniha Člověk za oponou

cukrovka

Tak jak už jsem si u tohoto autora zvykla, jedná se o velmi čtivou detektivní jednohubku. I když byl začátek trochu nudný, příběh nabral na zajímavosti a napětí. Líbí se mi, jak autor dokáže využít mediálně známé kauzy a vytvořit zajímavý a napínavý příběh.

evelýny

,,O tom, že dámská kabelka je maketou černé díry, ví každý chlap."

Marek Vráz, investigativní novinář, vtipu a rozumu má za tři.
Přesný v úsudku jak hodinář, korektnosti dosti.
Dnes v hlavní roli šmelinář.
Vše nejde vyčíst z papíru, analýza k tomu patří.
Sněhu, mrazu nadmíru, komplikací dosti.
Kdo však čeká za oponou? Hamižnost a krabice od vína, pro kterou se lámou kosti.
Terence je hnedle v pasti.

Martin Goffa mě opět pobavil. Oceňuji jeho styl psaní, kterým dokáže upoutat, udržet napětí a tím i pozornost čtenáře. Tentokrát si pro nás vybral jednu velmi profláknutou úplatkářskou. aféru. Já opravdu nepoznala, kde končí fakta a začíná fikce. Pro mě lehce uvěřitelné, však poučení z toho plyne:

Neber úplatky, neber úplatky nebo se z toho zblázníš.

P. S.: Ale je to marný, je to marný... Je to marný....

Audiokniha: čte Jan Maxián, mladistvě, rozverně.

yonda

Opět zdařilá detektivka. Novináře Terence jsem si oblíbila dokonce víc, než předešlého Mika Syrového. Takže se těším na jeho další příběh.

Nuttelka

(Audiokniha)
Další skvělý díl, který jsem poslechla za jedno odpoledne. Jak vyjde nový Goffa, je to pro mě už automatika, že nebudu zklamaná. Marek Vráz mě baví, i když musím přiznat, že Miko Syrový mě baví o trošku více :-) Jan Maxián se také poslouchá moc dobře, jen mi prostě k věku Vráze už moc nesedí, jelikož jeho hlas zní o hodně mladší než ve skutečnosti je :-) Ale to je můj boj.
Případ mě zaujal hned od samého začátku, celou dobu s Terencem vyšetřujete a nemůžete se dočkat konečného rozuzlení a dopátrání se pravdy. Ještě že má takového kamaráda jako je Carlos. Konec mě tedy trošku zamrzel, jak to dopadlo s Rysem, ale jinak nemám vlastně co vytknout. Těším se na další případ a setkání s Terencem :-)

boeink

Čtivý detektivní příběh lehce inspirovaný skutečnou korupční kauzou, bavilo mě to a oceňuji, že příběh nebyl zbytečně roztažený, vsuvky z Terencova soukromého života byly příjemným zpestřením.

Ulala

Uvěřitelné, čtivé ....co říct více. Autora jsem si oblíbila a jeho styl i když v některých případech rozvláčný, mi docela sedí. Určitě budu pokračovat v předchozích i dalších dílech.

katka.oo

Pan Goffa mě se svou perfektní jednohubkou na jednu noční opět nezklamal, super, těším se na další díl.

LaCoccinelle

Knížka od Goffy má jedinou chybu. A to tu, že ji vždy neskutečně rychle přečtu a musím se zase těšit na další díl.