Swissman Swissman komentáře u knih

Lars mele maso Lars mele maso Daniel Gris

Daniel Gris opět nezklamal! Čtivé a vtipné od první do poslední stránky.

19.11.2022 5 z 5

Lars pod palbou Lars pod palbou Daniel Gris

Umění vtáhnout čtenáře do děje hned od první stránky je zde dotaženo k dokonalosti. Už po první větě je vám jasný, o jaký styl se jedná. Koho to nepobaví, tak ať ji vrátí do regálu a koupí si něco od Viewegha :-)

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Plný počet hvězd. Lepší než druhý díl. Vtip, akce a hrdina, kterej se chová přesně tak, jak by se chtěl chovat kdekdo. Ale to chce pořádný koule. A ty nemá kdekdo ;-)

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Opět skvělé čtení. Ale první díl se mi přeci jen líbil o trochu víc.

07.11.2022 4 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Výborně se to četlo! Hlášky jsou trefné a přesné. Žádná křeč a rádoby vtipnost za každou cenu. Vývoj děje byl trochu očekávatelný, ale to mi u tohohle druhu knih zase tolik nevadí.

07.11.2022 5 z 5

Nejlepší detektivní povídky roku 2010 Nejlepší detektivní povídky roku 2010 * antologie

Doporučuji povídky od autorů: Cílek, Falteisek, Hrdlička, Hrůša, Jirotka, Petrák, Vaněk a samozřejmě Uher.

07.11.2022 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Moje první setkání s tímto autorem. A byl jsem nadšen. Hned jsem se vrhl na serii s H.H. a tam to bylo už trochu horší. Ale tuhle knihu jsem četl už dvakrát a pořád mě baví.

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Hlavně lezecká povídka, mě jako lezce bavila. Zbytek taky fajn.

02.11.2022 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Po Července, Nemesis a Pentagramu přišel Nesbø se samostatnějším románem bez přesahů do dalších dílů.

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

V Pentagramu se uzavřou záležitosti načaté ve třetím a nedořešené ve čtvrtém díle. Za to jsem fakt rád. Za mě super kniha.

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Stále dobrá kniha, která celé sérii nedělá ostudu.

Červenka Červenka Jo Nesbø

Po přečtení třetího dílu jsem pochopil, proč se z tohoto autora stala taková literární star! Za mě je Červenka nejlepší díl!

Švábi Švábi Jo Nesbø

Po přečtení druhého dílu jsem stále nechápal, jak se z tohoto autora mohla stát taková literární star. Není to špatný, ale další díly jsou lepší.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Po přečtení prvního dílu jsem nechápal, jak se z tohoto autora mohla stát taková literární star. Není to špatný, ale ani skvělý.

Ze života fotografa Ze života fotografa Petr Jan Juračka

Kniha je velmi zajímavá, vtipná a plná krásných fotografií.

02.11.2022 5 z 5

Nejlepší detektivní povídky roku 2011 Nejlepší detektivní povídky roku 2011 * antologie

Doporučuji povídky od autorů: Cílek, Fieber, Hrdlička, Hrůša, Jirotka a samozřejmě Uher.

02.11.2022 4 z 5

Paragon na vraždu... a jiné povídky Paragon na vraždu... a jiné povídky Petr Hrůša

Je znát, že to je autorova prvotina. Ale pár dobrých nápadů se tam najde.
Pozdější povídky jsou propracovanější a vyzrálejší.

Studna Studna Dominik Dán

Další Dánovka s dobrým případem a tentokrát i fungujícími slovními přestřelkami.