Ze života fotografa

Také jste si jako malí představovali, co všechno zažijete, až budete dospělí? Petr Jan Juračka na své sny nezapomněl. I díky tomu je dnes přírodovědcem a světově uznávaným fotografem. Jak? To psal celých 7 let do své knihy. Petr Jan Juračka je jedním z předních českých fotografů a filmařů, jehož jméno rezonuje nejen v Čechách, ale zejména v zahraničí. Je jedním ze dvanácti světových ambasadorů fotografických batohů Lowepro, stejně jako fotoaparátů a mikroskopů Nikon. Procestoval šest ze sedmi světových kontinentů a to nejen s fotografickou technikou, ale také s drony, jimž se věnuje od jejich úplného začátku. Na druhé nejvyšší hoře K2 se mu podařilo stanovit světový rekord v nadmořské výšce dosažené komerčním dronem, jeho záběry z této expedice shlédly na internetu více jak dva miliony lidí. Petr je zároveň doktorem přírodních věd na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde se kromě hydrobiologie a výuky věnuje také vývoji speciálních mikrofotografických technik. Kniha, kterou psal postupně po dobu sedmi let Vás tak zavede nejen do exotických či extrémních destinací, ale odhalí také mnoho z české krajiny, rozmanité přírodní taje a zábavné historky univerzitního fotografa. Celou knihou se vine rovněž podstatná linka a to bohatý rodinný život, který se vždy kreativně skloubí s nabytým kalendářem tohoto šílence, který je krom vědce, cestovatele, dokumentaristy a fotografa především otcem dvou dcer a mužem jedné ženy. Ta ostatně napsala kapitolu poslední, týkající se útrap života vedle tohoto hektického magora....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389976/big_ze-zivota-fotografa-gtM-389976.jpg 4.671
Humor, Biografie a memoáry, Obrazové publikace

Vydáno: , First Class Publishing

Ze života fotografa, 2018

Kniha Ze života fotografa

Zahonek

Na knihu, respektive na jejího autora, jsem narazil úplně náhodou. Focení mě baví už léta a při hledání už nevím čeho, jsem narazil na video, o pro mě do té doby neznámém zvláštním člověku. Velmi poutavě, občas vtipně video zobrazovalo fotografa, nadšence do přírody, magora a šílence, přerostlé dítě. Trochu jsem se v něm viděl a začal se o něj více zajímat. Napsal knihu, takže ji musím mít. Byla nedostupná, ale nakonec se mi ji podařilo sehnat. A vůbec mě nezklamala. Vlastně jsem dostal chuť do focení, vyrazit do přírody, koupit kánoi a sjet řeku za městem... Velmi mě zaujala kapitola o svatebním focení, připomněla mi moji vlastní hořkou zkušenost. Kniha je plná krásných fotek včetně "receptů" k jejich pořízení. Nechybí ani přiblížení problematiky z pohledu manželky. Také QR kódy s odkazy na videa u většiny kapitol jsou příjemným bonusem. Co bych knize určitě vytknul, je nevhodný formát a měkčí desky. Mohla být tenčí a ve větším formátu. Také minimálně fotografie by si zasloužily kvalitnější papír.

bararich8
22.12.2021

Tenhle člověk je blázen, ale v tom nejlepším slova smyslu. Protože kdyby byl jen trochu menší šílenec, nezůstavalo by po něm takové dílo. Jeho postřehy a zážitky sepsané v knize mě moc bavily, vítám množství krásných fotografií (i s EXIFem!) a jen si přeju, aby mu život přehodil ještě hodně neodmítnutelných výzev, ať vznikají další krásné snímky.

Rita55
18.01.2021

Mám ráda Petrovy fotografie a videa, na kurzu jsem se s ním osobně setkala, takže jsem věděla, do čeho koupí knihy jdu :-) A knížka nezklamala (baví i mojí mamku, která ji čte právě teď). Navíc si můžu, při každém stoupání na horu s batohem obsahujícím těžkou fototechniku a nebo ve čtyři ráno, když se nutím vylézt z teplého spacáku do zimy, říkat: "Dělej, tenhle kopeček zdaleka není K2 ani Kilimandžáro a není ani pod nulou!" :-) A hlavně musím dát přečíst kapitolu od Petrovy manželky mému cestovatelskému parťákovi (nefotografovi), aby věděl, že ani on v tom není sám :-D

avokado4
16.12.2020

Opravdu výborná kniha, kvalitně napsaná, vtipná, zajímavá, krásné fotografie.

Ashi
19.11.2020

tuhle knížku jsem dlouho přehlížela s tím, že mě cestopisy nebaví a číst to nebudu. Nakonec jsem se rozhodla si jí přečíst a byla užasná! Prolítla jsem jí jedním dechem a moc mě to bavilo. Úplně mi vrátila zase chuť do focení. I když mě maličko zklamalo, že už se dneska hodně fotí drony (to mě neláká).

HAL
15.08.2020

Velmi inspirativní a zábavné čtivo, obzvlášť pro nás duševně nemocné lidi co rádi vyrážíme na treky a při tom se mučíme kilogramy fototechniky v batohu navíc.

Jen, když už dělá svou knihu fotograf, tak by si měl dát trochu víc záležet i na její estetické stránce a prezentaci samotných fotografií. Sice chápu že budget u knihy vydané přes HitHit je těsný, ale na tomhle by se šetřit nemělo.

pjenkys
21.05.2020

Když vznikla Mall.tv, oblíbil jsem si dva autory. Petra a Adama Gebriana. Že Petr napsal knihu, jsem vůbec nevěděl. Minulý týden jsem to zjistil, hned jsem ji koupil, přečetl během pár dní a je naprosto super. Mám pár knih o focení od Freemana a ty mě nikdy nebavily a žádnou jsem nedočetl. Tohle je úplně něco jiného - už dlouho mě žádná kniha tak nepohltila. A vlastně ani není tolik o focení. Je to taková kombinace životopisu, cestopisu a focení, doplněná o odkazy na videa, která Petr na těch cestách udělal, a samozřejmě o fotky. Všema deseti doporučuju a taky doporučuju, abyste se nejdřív podívali na Mallu na Petrův pořad, abyste ho trochu poznali. Pak to všechno dává ještě trochu větší smysl.

Didy_K
08.04.2020

Krásná kniha, po jejímž přečtení má člověk chuť někam vyrazit, alespoň na mě tak působila. Člověk nemůže uvěřit tomu, že se tohle všechno dá stihnout za jeden život, natož za pár let.