Lámání v kole - Afghánistán

Románová zpověď vojáka speciálních jednotek Československé lidové armády, který se ze dne na den pod záminkou ostrého cvičení v Sovětském svazu ocitl v kruté sovětsko-afghánské válce (1979–1989). Čtenáři odhaluje devět měsíců svého života uprostřed nelítostných bojů, kterých se zúčastnil jako demoliční pyrotechnik výsadkového přepadového komanda. Hlavní hrdina napínavého příběhu vycházejícího ze skutečných událostí postupně ztrácí své blízké, aby v dramatickém vyvrcholení čelil situaci, na kterou nebyl vůbec připraven. Jak v ní obstojí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/332046/lamani-v-kole-hU0-332046.jpg 3.926
Romány, Válečné, Vojenství
Vydáno · Mladá fronta

Lámání v kole - Afghánistán · 2017

Kniha Lámání v kole - Afghánistán

tomas5037

Kniha je čtivá a děj rychle ubíhá. Nicméně až moc velkou část provází sebemrskání a neustále opakování toho, jak moc špatný život "autor" vedl.

Celkově je příběh podáván jako autobiografie, nicméně úplně důvěryhodně nepůsobí. Což je tady i předmět diskuse v ostatních komentářích. Pokud k tomu však čtenář přistoupí jako k odpočinkovému military čtení, je potřeba přidat ještě hvězdičku navíc.

bighead70

Na ZVS jsem byl v r.89-90,takže mohu posoudit,tam kde byli výsadkové jednotky na Slovensku to sedí,klidně tam mohla být i tato utajená a co se týče ruské války v Afghánu,mám načteno o tomto hodně,takže neshledávám žádné nesmysly- i kdyby to bylo celé smyšlené,jak tady někteří píší,tak je to napsané hodně dobře a čte se to skvěle,těším se na druhý díl.

davka
08. květnaodpad!

Autor uvádí knihu pod svým již druhým pseudonymem. Prezentuje se rokem narození 1967, což neodpovídá skutečnosti; je o několik let mladší a na základní vojenské službě nebyl.
Kniha samotná nepatří mezi válečné romány či autobiografie účastníků vojenských konfliktů, nýbrž čistě do fantastické beletrie. Cílovou skupinou tak může být nenáročný čtenář mladšího věku, nikoli však ten, kdo se zajímá o fakta a reálnou historii, zpracovanou formou příběhů či vyprávění autorů, kteří válečnými konflikty opravdu prošli.

Dudy431

Velké zklamání.
Myslím, že knihy tohoto žánru by měli psát lidé, kteří mají povědomí o tom, jak to chodí v armádě, nenačtené z amerických déčkových filmů.
Autor, přestože se prezentuje jako ročník 1967, nemá ani základní ánung o tom, jak to chodilo za socialismu, jeho představy o fungování ČSLA jsou vpravdě úsměvné a způsob války v Afghánistánu si představuje jako nějakou počítačovou hru.
O mizerné literární úrovni s naprosto plochými postavami a neadekvátními emocemi, nebo erotickými scénami připomínající béčkové porno sepsané adolescentem, ani nemluvím.
Za mě, spolu se Speciální jednotkou Martiny Perlíkové, asi nejhorší kniha daného žánru co jsem kdy četl.
I příběh ala Chuck Norris se dá napsat slušně a uvěřitelněji...

Crozz

Naprosto luxusní počteníčko, příjemné překvapení, četlo se samo, silně popsaný příběh...

oldrich2

Poutavé čtení. Jako manželku, matku dvou synů a čtyř vnuků-kluků mě nutí i k zamyšlení. Čím jsme si prošli a kam kráčíme? Nyní čtu pokračování Kriminál/Izrael.Opět se čte samo, příběh je snad ještě silnější. Autorovi i nám všem přejí lepší život zbavený jakékoliv ideologie.

Madelisi
16.05.2018

Čte se samo. Zajímavé. Vypravěčsky nápadité. Raději si nechci představovat, kde leží pravda u těch nejvypjatějších scén masakrů - je to ve skutečnosti horší?
Každopádně to, jak se hrdina dostal do armády, kdy si ho vlastně vyhlídli už na střední škole, je neuvěřitelné.
Doporučuji.

sranger
28.01.2018

Jakmile jsem se začetl do příběhu, tak bylo velmi těžké dát knihu z ruky. Bylo velmi lehké skočit do příběhu člověka, který od dětství miloval chemii a výbušniny, a jehož tato láska přivedla do československé armády a následně do války v Afganistánu koncem osmdesátých let dvacátého století.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

války v Afghánistánu vojenství Československá armáda

Petr Angel