Lámání v kole - Afghánistán přehled

Lámání v kole - Afghánistán
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332046/bmid_lamani-v-kole-afghanistan-0pl-332046.png 4 47 47

Románová zpověď vojáka speciálních jednotek Československé lidové armády, který se ze dne na den pod záminkou ostrého cvičení v Sovětském svazu ocitl v kruté sovětsko-afghánské válce (1979–1989). Čtenáři odhaluje devět měsíců svého života uprostřed nelítostných bojů, kterých se zúčastnil jako demoliční pyrotechnik výsadkového přepadového komanda. Hlavní hrdina napínavého příběhu vycházejícího ze skutečných událostí postupně ztrácí své blízké, aby v dramatickém vyvrcholení čelil situaci, na kterou nebyl vůbec připraven. Jak v ní obstojí?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lámání v kole - Afghánistán. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (24)

Radous
19.02.2024 5 z 5

Velmi neotřele napsané. Zkraje člověka může zarazit, jak k němu autor promlouvá (něco na způsob "pokusím se vám to vysvětlit, ale pochopit se to vám civilům stejně nemůže povést"), nicméně stránku za stránkou se do něj lze nějakým způsobem vcítit. Extrémně čtivé. Škoda, že to muselo být zprodukováno zkresleně. Drsná záležitost.

Swissman
16.03.2023 3 z 5

Kdyby autor ubral na sebelístotivých pasážích, nudných popisech sexu, a všude na sílu tlačených "důkazů", jakou nám tady překládá "tajnou pravdu", bylo by to fajn čtení. Sakra co je špatnýho na obyčejný beletrii? Kdyby kniha prošla pořádnou korekturou a zbavila se trapných rádobytajností, byla by za čtyři hvězdy.


čef
18.01.2023 5 z 5

Děsivý popis toho, co se dělo v našich speciálních jednotkách v době reálného socialismu, zvláště v době, kdy CCCP poskytoval bratrskou pomoc muslimskému Afghánistánu. Místy, zvláště v závěru, to není příliš chutné čtení, i když autor šperkoval sexuálními popisy vztahu našeho hrdiny s ruskou lékařkou, seč mohl. Líbilo se, přečtu si to stejné z Izraele, budu-li mít šanci.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Lámání v kole - Afghánistán v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených60x
ve Čtenářské výzvě4x
v Doporučených1x
v Knihotéce19x
v Chystám se číst19x
v Chci si koupit6x