Bisoni 001

Bisoni 001 https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137638/bmid_bisoni-001-cvC-137638.jpg 3 22 7

BISONI 001 je první česká bondovka z reálného světa tajných služeb. Příběh se odehrává v devadesátých letech, a přestože jde o fikci, popisuje opravdový život z prostředí tajné služby BIS. Jeho hrdinové nemají nadpřirozené schopnosti, jaké známe z filmů. Nemají povolení zabíjet ani nejezdí v luxusním voze, který se dá přepnout jedním stiskem tlačítka na střílející tank. Tento příběh je o umění získat informace, správně je vyhodnotit a použít. A také o tom, jak nenaletět na hry, které v zákulisí spřádají jiní mistři klamu. BISONI 001 vydává nakladatelství JKM – JAROSLAV KMENTA, které se specializuje na dokumentární prózu. V jeho nakladatelství vyšly bestsellery Kmotr Mrázek I, II a III, Svědek na zabití, Český špion Erwin van Haarlem a Všehoschopní – Superguru Bárta.... celý text

Martin2691
05.09.2023 5 z 5

Mňa to bavilo, ale šokoval ma anachronizmus typu: Je rok 1994 a niekto pozerá video cez internet? Ehm. Sranda, že toto pri niekoľkonásobnej korektúre prešlo. Kniha je realistická a ak čakáte bondovku budete sklamaní. Myslíte si spravodajská práca je až taká akčná?

Swissman
25.12.2022 2 z 5

Jako čtenář Kmentových knih jsem sedl na reklamní lep. Vůbec to nebylo dobrý. Neřekl bych, že úplný průser, ale nuda místy až k uzoufání. K hlavním postavám jsem si nedokázal vybudovat žádný vztah a vlastně mi bylo dost jedno, jak to celé dopadne.

tomsk
07.11.2022 3 z 5

Taková oddychovka, která se jen zlehka dotýká fungování a popisu práce tajné služby. První část mi přišla trochu ovlivněná znalostí knížky "Lstí a klamem" (můj dojem, možná chybný).

Lostos357
05.02.2021 1 z 5

Nezáživné, byl problém dočíst do konce.

lukas9608
23.12.2018 2 z 5

Nepříliš zajímavý fiktivní (?) příběh z oblasti fungování české kontrarozvědky v 90. letech. Knihu jsem četl na doporučení a rozhodně jsem čekal více.

rasputin
25.03.2013 2 z 5

S bondovkou to moc společného nemá.

kyselina
25.12.2012 4 z 5

Tak si představuji fungování naší "kontrarozvědky" v 90. letech a jsem ráda, že se kniha staví aspoň k některým (ke kterým může) věcem (politické tlaky, fyzické a psychické vyčerpání, výcvik, ...) otevřeně. České zpravodajské služby stále procházejí stále jakousi polistopadovou obnovou a je škoda, že se o její práci více neví (na druhou stranu je to určitě správně, řekneme si). Více podobných knih.

české krimi

2012  58%Bisoni 001