Krutá hra. Kruté mrazy. Krutý osud

Dan Simmons vzdává hold detektivkám americké drsné školy a daří se mu to na jedničku. Nijak nepolevuje v tempu a svého hrdinu skutečně nenechá ani na chvíli vydechnout. Joe Kurtz býval soukromý detektiv – než se rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou a brutálně pomstít vraždu své partnerky. Když se po jedenácti letech vězení vrací do Buffala, nemůže být o obnovení licence ani řeč, přesto se najdou jistí lidé, kteří jsou ochotní ho najmout a využívat jeho služeb načerno…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/126082/omnibus-v-hlavni-roli-joe-kurtz-126082.jpg 4.436

Joe Kurtz, detektiv bez licence

Literatura světová, Horory
Vydáno, BB art

Hardcase, Hard freeze, Hard as nails, 2003

Kniha Krutá hra. Kruté mrazy. Krutý osud

Hotovson

Tak tohle se mi moc líbilo. Pěkně přímočará akce, žádný kličky. Joe Kurtz se toho nebojí a neustále se pohybuje na hraně zákona, nebo spíš za ní a nebojí se sáhnout po bouchačce a řešit problémy rázně a za pochodu a nechávat za sebou řady mrtvol. Tak to má bejt :)

pafčaodřeky
08.11.2017

Takový potemnělý "Jack Reacher", jo, možná spadá do kategorie brakové literatury, ale výborně napsáno a nenudí (což je taky umění).

lazarus
31.12.2014

Pro mě nečekaně výborné drámo. Drsné jako Max Payne. Trochu jiná poloha Simmonsova tvůrčího ducha. Koupil jsem knížku v akci za stovku s tím, že to někdy možná přečtu jen proto, že je to můj hodně oblíbený autor. No, jsem rád, že ten čas nastal, protože jsem se královsky bavil. Závěr byl perfektní.

Lubakus
06.05.2014

Opravdu skvostné "béčko" se srdcem na dlani.

jethro.tull
17.02.2014

Nejsem na detektivky a k této trilogii jsem se dostal tak trochu omylem a oklikou přes jiné Simmonsovy knihy. Musím však říct, že tato trilogie je napsaná stejně svižně jako většina Simmonsových knih. Rozhodně jsem se nenudil a rozhodně nebudu vyčítat autorovi, že se dal na brak. Pro mě 90 %.

gonga
23.08.2012

Dan Simmons se dal na brak? Hodně slabé.

princesse
01.07.2012

V noci dočteno. Musím přiznat, že začíst se do této knihy mi působilo trochu problémy. Opravdu číst jsem začala až téměř na konci první "knihy". Asi jiný styl psaní či co. Každopádně nakonec se zadařilo a pak už to šlo rychle. Trochu brutální, na můj vkus možná trochu moc mrtvol, krve, zbraní a brutality, ale takové thrillery mají být. Možná si k Danu Simmonsovi ještě cestu najdu.

Dan Simmons
americká, 1948