Krutý osud

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Joe Kurtz, detektiv bez licence Čtenáře, kteří nabyli dojmu, že si Joe Kurtz v předchozích dvou detektivních románech Dana Simmonse stačil protrpět víc, než by jakýkoli smrtelník zasluhoval, vyvede autor z omylu hned v první kapitole třetího pokračování, kdy Kurtz jen o vlásek unikne smrti a poranění hlavy mu přivodí trvalé migrény. Hlava by ho ale nejspíš rozbolela tak jako tak, protože ho tentokrát kromě pátrání po útočníkovi, který mu usiluje o život, čeká práce hned pro dva mafiánské bosse, jimž někdo začal vraždit drogové dealery…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38367/big_kruty-osud-6os-38367.jpg 4.298
Série:

Joe Kurtz, detektiv bez licence 3.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , BB art
Originální název:

Hard as Nails, 2003


více info...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Krutý osud

zbuy
24. července

Mistrovský hattrick, akční, zábavné čtení.

Česneksmedem
24.11.2021

„Kdo se vyčůrá na elektrické
oplocení, obdrží šokující zprávy.“
Citát z knihy

Jsem spokojen i se třetí částí. Hodně akce, dobré hlášky, takže pohoda. Možnost čtvrtého dílu tu je, takže uvidíme.


Lmslaver
24.11.2020

Třetí Kurtzův výstřel a znovu trefa do černého, akce, napětí, špetka humoru, prostě jsem se opět při čtení královsky bavil. Není to žádná novinka, Joe Kurtz je v Krutém osudu po krk ve sr…, postřelí ho, má na krku šibeniční termín vyšetření mafiánské zakázky a čím víc kolem sebe kope, tak se propadá ve svém osobním septiku hlouběji. To by ale nebyl ten pravý buffalský čmuchal bez licence, aby všem nakonec nenakopal do pr…, nebo ne?

Strnady095
04.08.2020

no dobře, třetí také fain...i když nájemný vrah jako deus ex machina na konci...?...ale tak jo

Lenka.Vílka
27.06.2020

"No Hard Feelings - Saliva"

Tentokrát jsem stejnou chybu neudělala. Hned jsem se po dočtení druhého dílu pustila do třetího (přestože tentokrát nebylo na čtení tolik času.) A že mě hned zamrazilo! Úvod opět kulervoucí (nežná pohlaví tento výraz omluví, ale pokud vám vadí jen toto slovo, čtěte komentář ke špatné knize a nedoporučuji též knihu, potažmo celou sérii, vůbec číst) a hned ve mě úplně zatrnulo. Ale...

Uf, Joe je ok, ale naše milá slečna Peg není ok. A to je jenom začátek. A jestli to doteď bylo komplikovaný a nebezpečný, skoro mě nenapadá jak potom pojmenovat třetí díl...

Vsuvka ohledně obálek. Ke Krutému osudu se mi líbila nejvíc. Asi proto, že byla zelená a ten obrázek na ní vynikl nejlépe, a protože průstřely po kulce v sobě mají cosi magického. (Dneska melu jednu kravinu lepší než druhou, co? :D...)

Všechno jde tak, jak má jít, a jak jsme zvyklý. Proč se ale u třetího dílu nemohu zbavit dojmu, že si to zde Simmons u mě natahuje už tak trochu na sílu? A zbytečně moc kombinuje? (I přes nesporné kvality dílu.) Přesně jak řekla Rigby: "...snažíš se vyřešit úplně všechno!".

Joe je Joe, Simmons je Simmons a oba mi dali, co jsem čekala. Ale tenhle díl 4 a půl hvězdy. Prostě ta pachuť, že právě tohle bylo navíc, to trochu srazila.

Přesto musím říct: "Bravurní série." kvůli dvou prvním dílům, které byly na 4277383%.

Toffee
26.04.2020

Skvělé, i třetí část přesně splnila mé očekávání. Sympatické postavy, a to včetně mafiánských bossů, pořád se něco děje, tentokrát včetně téměř rozpoutání valky. Zjevování tajemného Dána jako deux ex machina považuji za jakýsi trademark téhle série.

kap66
16.10.2019

"Nádech – a bum bum, rovnou do hlavy." Těmito slovy jsem začala svůj komentář k druhému dílu. Simmons do mě šil, akci za akcí, nenechal mě vydechnout; četla jsem plná adrenalinu.
"Než byl Joe Kurtz onoho dne postřelen do hlavy, všechno mu překvapivě vycházelo."
Výborná první věta 3. dílu. Autor to našil pro změnu do Kurtze, přidal stránky a zvolnil tempo. Tentokrát jsem mohla bez zadýchání pozorovat, jak se proplétá mezi zločinci, dokonce je proplétá dohromady a vymotává z nich ty nejzkaženější kousky, ale opravdu poctivě se snaží dobrat pravdy a jakési spravedlnosti, i když, jak už víme, je to v jeho případě poněkud posunuté za hranice spravedlnosti oficiální.
Vedle výborné Arlene a nám už známé mafiánky se na scéně objevují další ženské postavy (a to musím Simmonsovi přiznat: co se týká žen, nevyčtu mu v Kurtzově okolí žádnou, a to na jakékoliv straně zákona), kurátorka Peg a policistka Rigby, která Kurtze charakterizuje:
"…jinou volbu vlastně ani nemáš. Buď práce, nebo nic. Nemáš city. Nemáš minulost. Nemáš lásku. Nemáš naději. Nemáš nic."
Já bych ale řekla, že to s ním vůbec není tak nahnuté. Pochopila jsem ho, ctím jeho konání a mám ho ráda. Jeho i celou tuto sérii, jejímž třem dílům jsem dala bez výhrad dohromady 15 hvězd.

lachtan77
03.06.2019

Souhlasím s komenty níže.... Joe je nesmrtelný, nezranitelný a akce jsou nevěrohodné a nereálné. I tak jsem trojku přečetl za jeden den. Musím k tomu na závěr dodat, že jsem se bavil ve všech třech dílech

1