Kruté mrazy

Pokud si Joe Kurtz myslel, že jeho pouta s mafiánskou rodinou Farinových jsou po smrti dona Farina nadobro zpřetrhána, krutě se mýlil. Skutečný boj o moc naopak teprve začíná a Kurtz v něm chtě nechtě bude muset sehrát zásadní roli. Život mu nezlehčí ani skutečnost, že ho někteří buffalští policisté podezírají z vraždy detektiva Hathawaye a jsou pevně odhodláni mrtvého kolegu pomstít. A aby toho nebylo málo, obrátí se na něj s žádostí o pomoc slavný houslista, který je přesvědčený, že odhalil sériového vraha. Joe Kurtz se v mrazivém zimním Buffalu zkrátka bude muset hodně otáčet…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25243/krute-mrazy-NXv-25243.jpg 4.496

Joe Kurtz, detektiv bez licence 2.

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, BB art

Hard Freeze, 2002

Kniha Kruté mrazy

Toffee

Super. Žádná hluchá místa, pořád se něco děje, všechny linie děje se neustále proplétají, akce střídá akci. Joe Kurtz, nebo spíš Dan Simmons se s ničím moc nepáře, neztrácí čas zbytečnými popisy, přemírou psychologie. Takovéhle detektivky mi sednou.

Lmslaver
20.10.2019

Joe Kurtz je chlápek kterému byste rozhodně nechtěli zkřížit cestu, je drsnější než brusný papír, ostřejší než žiletka a ke svým nepřátelům dokáže být krutější než mrazy v Buffalu. Dan Simmons pokračuje v zběsilé akční jízdě, kterou započal v předchozím díle a určitě by se tu dali najít nějaké drobné logické nesrovnalosti v ději, ale mávnutím ruky je odpouštím, protože jsem si tuhle knížku opět neskutečně užil.

kap66
15.08.2019

Nádech – a bum bum, rovnou do hlavy. Naznačení budoucí akce – a hned bum, žádné prodlevy a natahování. Konec – a výdech. Žádné hluché místo: rychlost, napětí, vtipnost, charaktery, vítěz. Ohromně mi mezi táhlé příběhy tyto Simmonsovy "Krutosti" zapadají a mou touhu po stručnosti a přesnosti splňují momentálně nejlépe.

Roubas
24.07.2019

Druhý díl, stejná kvalita. Je to černohumorná a především drsná jízda na plné obrátky, kde mrtvoly padají na zem po tunách a mlčenlivý Kurtz, i když někdy polomrtvý, vyvázne a všechny ty padouchy, i když jedním je i on sám, nechá míle za sebou. V prvním díle se více hláškovalo, zatímco tady Simmons přitlačil s temnější atmosférou, postavami i problémy. To ale samozřejmě není na škodu. Jde se na třetí.

mi-380
05.06.2019

Reacherovky mám přečtené, Simmonsovy drsné akční jednohubky s Joe Kurtzem jsou mi plnohodnotnou náhradou. Autor dokáže na celkem malé ploše popsat souboj dvou geniálních mozků a ještě do toho zamotat několik důležitých postav s podivnou motivací. Hlavního záporáka známe a jen čekáme na jeho neslavný konec, v napětí nás ale udržují otázky: O co vlastně Kurtzovi jde? Co chce udělat? Jak to všechno vyřeší?
80% (88 hodnotících, jejich průměr je 87%).

lachtan77
03.06.2019

Kurtz to tentokrát rozjel na hodně frontách.... mafie, zkorumpovaná policie, sériový vrah a ještě rodinné problémy. Většina autorů by měla námět na tři knihy :) Mě to nevadilo spíš naopak, aspoň se pořád něco dělo. Jen jsem zvědavý na další díl a jak z toho Joe vybruslí

Metla
16.05.2019

Joe Kurtz není typ člověka, kterému by se problémy vyhýbaly... a on se jim taky nevyhýbá, řeší je po svém, účelně, chladně. Útočí na něj zabijáci z jeho vězeňské minulosti? Čtenář je může maximálně politovat, vychutnat si bez obav jejich skon a ještě se přitom pobavit Kurtzovým černohumorným přemítáním, zda při akci využít jako živé štíty dva rozmazlené malé spratky. Joe ovšem není záporný hrdina, vrchním padouchem je tentokrát bestiální seriový vrah.
Autor hraje s odkrytými kartami: náznaky tajemství nevydrží déle než několik stránek, Simmons vše servíruje lopatou přímo do ksichtu, čtenář nemusí nad ničím bádat. Na jednu stranu je to asi trochu škoda, nicméně beru tuto sérii jako akční thriller, nikoliv detektivku.
Do knihy jsem se okamžitě zažrala a naházela ji do sebe s chutí, na své současné poměry velmi rychle. Dvakrát mě zarazila jakási překladatelská nesrovnalost či přímo blbost, v závěru jako by pan spisovatel ztrácel dech a pomohl si několika ne právě košer berličkami. Celkově jsem si mrazivý pobyt v zasněženém, krví nasáklém Buffalu skvěle užila a jsem zvědavá, jak (jestli) se drsňák Kurtz v "Krutém osudu" pochlapí ohledně své dcery.

Dervish
19.04.2017

Lepší než první díl série, přesto stále tak naivní, že si člověk musí pořád připomínat, že to psal opravdu Simmons. "Terminátor" Kurtz opět přežije všechny nástrahy s lehkostí a drzým šklebem na tváři, vysměje se masovému vrahovi, policejnímu oddělení a hned dvěma mafiánským rodinám. Přitom si procvičí střelbu, karate a "asociální" mluvu. Chybí jen sex, aby byl "detektivní" balíček kompletní. Snad se dočkáme ve třetím díle... A Sherlock se usmívá za závěsem.

Zdravím tě, temnoto
Zdravím tě, temnoto