St.Evelin St.Evelin komentáře u knih

Ke knize jsem se dostala díky Knižní šifře od nakladatelství Martinus. Kniha je... Zvláštní. Pro mě naprosto skvělý nápad, moc jsem se těšila na zpracování, až si ji přečtu. Jaká bude? Zvláštně romantická, melancholická, napínavá? Nebo naopak zvláštně děsivá, nebezpečná, napínavá? Nakonec je prostě "jen" zvláštně nedotažená a svým způsobem divná. Nápad je skvělý a já se těšila na vykreslení postav, jejich nálad. Ale bohužel.
Celou knihu autorka zabila absurdní schopnosti bratra Josepha.
Na mě kniha působí divně , zvláštně a bohužel hlavně nedopracovane. Nápad je ale skvělý!!! A za něj 3*

27.01.2018 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Pro mě velice zajímavá a silná kniha, zároveň první dystopie.

Sonda do blíže neurčené budoucnosti Spojených států, která se stala těžce totalitní zemí. Postupně zjišťujeme JAK, ale vadí mi,že pořád pátrání potom PROČ.

Nejvíc mrazivé na celé knize je vlastně to, že si člověk říká,jak je tohle vůbec možné, že to někdo dovolil, vždyť to přeci nejde... A to nejmrazivejsi je to,že to postupně vlastně někde jde a funguje (náboženský fanatismus, zákaz potratů,...). Bere, to je to z čeho mrazí mě.

*** ČV 2018 - Kniha, podle které byl natočen seriál ***

23.01.2018 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Tak útlá knížečka a tolik v ní najdeme. Na pár stránkách vykresleny příběhy a povahy lidí na pozadí války a strachu z nemoci.
Ale ani strach nezastaví mocné před touhou poručit dešti větru a chtít víc, víc, víc, peněz a slávy a uznání a... Vlastně všeho.
Nadčasový příběh.

16.01.2018 5 z 5

Straka v říši entropie Straka v říši entropie Markéta Baňková

Nápad skvělý, ale... úplně si nemyslím, že kniha skutečně splňuje to,co hlásá.
Příběhy jsou fajn, ale vážně se děti dokážou vypořádat s kočkou, která v krabici buď je nebo není? Nebo se zakřivením časoprostoru?
Já jako dospělá jsem se zasmála u příběhu se strakami, jak si podávaly inzerát.
Dojmy rozpačité. Nevím, jestli by kniha dokázala mým dětem uvedené fyzikální jevy opravdu vysvětlit. A jako dospělák jsem se u některých příběhů nudila.

16.01.2018 3 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Jedna z mých srdcových knih. Knih, kterou budu číst opakovaně.
Velmi silný lidský příběh naprosto dokonale vykreslený. Vše jsem ve své fantazii viděla v barvách, jako bych byla jeho součástí. Irving je PAN SPISOVATEL!

16.01.2018 5 z 5

Miovo blues Miovo blues Kristina Ohlsson

Oproti prvnímu dílu se snad ani nedá srovnat, jako by jej psal někdo jiný. Kniha má dříve, spád, četla se mi moc dobře. A potěšilo mě, že konec nebyl jasný (teda alespoň ne mě

16.01.2018 4 z 5

Syn správce sirotčince Syn správce sirotčince Adam Johnson

Kniha je zvláštní. Sáhla jsem po ní především proto, že se mi hodila do Čtenářské výzvy 2017, přiznávám, že jinak by mě asi minula.
Nejdříve jsem se do ní nemohla jaksi začíst, přišlo mi to celé pomalé, nudné. Pak to začalo mít spát, dobře se to četlo, ALE... ta druhá část knihy je místy zmatená a vlastně nevím, jestli je to hlášení v tlampači nebo děj hlavních postav.
Tak nebo tak, knihu jsem dočetla, nedalo mi to. Po dočtení knihy mi běhal mráz po zádech. Ano, je to vlastně fikce, ale nakolik jsou události vymyšlené? Pracovní tábory, mučení, překrucování skutečnosti a faktů.

16.01.2018 4 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Já vám nevím... Nevím, kde kniha nasbírala tolik hvězdiček, nevím, kde se vzala její popularita. Jen tak nějak kroutim hlavou.
Ano, není to můj šálek kávy. Ano, četla jsem ji, protože se mi hodila do Čtenářské výzvy. Jinak by na poličce zůstala o pár měsíců déle.

***SPOILER***
Kosmické pasáže mě nebavily téměř vůbec, jakýsi mimozemský tvor mi byl sympatický zejména svou zálibou v Nutelle (asi jsem taky mimozemšťan). Za srdce mé vzaly pasáže s prarodiči, obzvláště ta, kdy Jakub čistí hrob babičky u staré vrby. Na druhou stranu, jeho celkový návrat a to,že vlastně nemluvil s Lenkou po návratu, je jedno velké WTF a zdvižené obočí.
*****

Na druhou stranu nutno podotknout, že kniha je psána s fanzií. Nicméně, já představivost v tomto žánru pravděpodobně ocenit nedokážu.

05.12.2017 2 z 5

Jak se domluvit s kojencem a batoletem Jak se domluvit s kojencem a batoletem Terezie Vasilovčík Šustová

Nevím úplně jak tuto knihu ohodnotit. Asi jsem měla vysoká očekávání, nevím... Strašně jsem se na značkování s dcerkou těšila, ale tato kniha ne nakonec spíše odradila. Ano, příklady a ukázky ze života malé Dorotky jsou fajn, já ale měla pocit, že já a moje dcerka jsme zaostalé a neschopnd, když ve 12m teprve začínáme. Oproti tomu Dorotka měla slovní zásobu jako dospělý člověk. Ale to, přehráním. Spíš mi to přijde až neuvěřitelné či vychloubačné. Ale to je jen můj názor.
Za mě osobně stačilo dát teorii na pár stránek a více rozšířit seznam znaků.
Nicméně, kniha mi byla inspirací a začaly jsme s dcerkou po svém.

08.11.2017 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Skvělá kniha, ve které se snoubí napětí, detektivní zapletka. Nejlépe se mi četla pod peřinou, protože sem tam mi běhal mráz po zádech!

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Už se asi opakují, ale HH je dokonale promyšlená série detektivních zápletek! Každý další české mě něčím překvapí, zaujme a i po tolika knihách prostě Nesbo umí překvapit a já koukám s otevřenou pusou a nevěřícně kroutit hlavou

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Opět gradace příběhu o HH. Myslela jsem si, že to není možné, ale je! Nesbo zase poutavé vyprávěl příběh, dokázal mě zaujmout, strhnout a napínat! Zase ockousek lepší!

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Tohle prostě není Harry. Kde je Harry? Jsem zmatená... Ale i přesto skvělá kniha a jde vidět, že Nesbo umí i jiné příběhové linie než je alkoholik Harry. A umí je velice dobře!

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Díl od dílu lepší a lepší! Nesbo je mistr zápletek a baví mě čím dál tím víc.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Naprostá dokonalost. Četla jsem v zimě a JO! Fakt jsem se bála, když jsem procházela kolem sněhuláka. Brrrr! 5*

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Největší zmatek je pro mě v tom, že byt je tohle první kniha ze série s Harrym, tak není první, kterou jsem s ním četla. Moc mi nesedí prostředí Austrálie. Harry je podle popisu prostě typický chlap se strništěm, který nosí šálu a je zachumlaný v límci svého kabátu. Nicméně je asi potřeba projít si všechny kapitoly a dějství.
Nakonec jsem moc ráda, že jsem knihu četla a mám ucelený pohled na děj.

Levhart Levhart Jo Nesbø

HH je zase tady, ale malou výtku přeci jen mám - ten děj mohl být o kousek kratší. Některé pasáže jsou opravdu k uzoufání dlouhé. A hlavně na konci mi to přišlo vše strašně domotané dohromady. Ale i tak jsou to skvělé 4*!

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Já tenhle styl psaní prostě můžu! Tato kniha mi sedla jako hrnec na pr*** Žadné zbytečné úvody, pomalé rozjezdy. Pěkně rup šup se čtenáři rovnou do vody plné důkazů. Ano, ano, ano!

Švábi Švábi Jo Nesbø

HH je moje srdcovka, ale přiznávám, že pro mě bylo těžké, představit si jej místo chladného Norska v upoceném Thajsku. Vnitřně mě to strašně rušilo a rušilo v tom, abych se do knihy pořádně začetla. Nakonec se povedlo a kniha za to stojí!

Červenka Červenka Jo Nesbø

A zase o kousek lepšé než předchozí díl!