St.Evelin St.Evelin komentáře u knih

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Maličko pomalejší rozjezd než na jaký jsem zvyklá, ale opět jednička s hvězdičkou!
Ohlssonová detektivky prostě umí a já se těším na další.

Policie Policie Jo Nesbø

Po předchozím díle jsem se bála, aby úroveň nešla zase o kousek níž, ale opak je pravdou! HH je zpět a Nesbo má formu jak nikdy! SKvělé, skvělé, skvělé!

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Kniha beze sporu skvělá! Její největší mínus je fakt, že přichází po Sněhulákovi, který je bezkonkurenční!
Zápletka super, ale někdy až malinko až k neuvěření.

Moje první říkadla Moje první říkadla Edita Plicková

Základní kniha pro maminky malých dětí. Říkadla pomohla překlenout nudu, dlouhou chvíli a hlavně - hlavě děravé, která už si slova z dětství úplně přesně nepamatovala!

Oběti ráje Oběti ráje Kristina Ohlsson

Frederika je moje oblíbená knižní postava. Téme je malinko odlišné, ale možná o to více aktuální - světomý terorismus začíná být palčivým problémem a téměř každodenním tématem.
Přečetla jsem téměř jedním dechem, děj graduje a mě to prostě nedalo, abych knihu odložila.

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Krátké! Po přečtení jsem znovu prolistovala a řekla si - to už je vážně všechno? :-)

Davidovy hvězdy Davidovy hvězdy Kristina Ohlsson

Naprostá dokonalost! Přečetla jsem jedním dechem!

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Tohoto autora jsem objevila čistě náhodou díky letošní Četnářské výzvě a jsem za to moc ráda. Už jsou na cestě ke mě další knihy!
Z příbehu mi běhal mráz po zádech, ta minulost nám ještě stále dýchá na záda!
Perfektní detektivka!

Syn Syn Jo Nesbø

Sice to není můj oblíbený HH, ale i tady Nesbo ukazuje, že detektivní zápletky prostě umí! Palec nahoru! Začátek byl pro mě takový těžší, ale stačilo pár stran a byla jsem zase zcela vtažena do komplikovaného a strhujícího děje.

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Harry Hole to není, no... Myslím, že Nesbi to umí lépe. Ale jako krátká oddechovka - no proč ne?

31.10.2017 3 z 5

Kniha je vizuální stránce naprosto skvostná! Obálka, ilustrace, fotky, všechno mě to tak nějak pohladilo na duši. Ten zbytek už byl pro mě mnohdy ten těžko čitelný text. Obsahuje spousty "omáčky" okolo, celé by se to dalo shrnout na pár stránek. Na druhou stranu, Hygge je o klídku a pohodě, tak proč ne.
Kniha mi pomohla se zastavit se v uspěchané době a uvědomit si, že vlastně stačí tak málo - svíčka, obejmutí, teplá deka, kniha...

31.10.2017 3 z 5

Vím, co mi chutná Vím, co mi chutná Tracey Murkett

V kostce popsán způsob zavádění přikrmu - resp.ukonceni kojení, které je řízení dítětem. Kniha mi byla inspirací, uklidnila mě a zodpověděl a mi některé dotazy.

29.10.2017 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Moje srdcovka! Přenádherná moudrá kniha, kterou člověk spíše ocení s postupujícím věkem. A ty ilustrace v tomto vydaní jsou naprsto skvostné! Můj lék na špatnou náladu a pohlazení na duši.

24.09.2017 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Ze začátku se přiznám, mě kniha moc nebavila. Ale zpětně vím, že to bylo hlavně tím, že jsem od ní očekávala mnohé - byla všude. Tak jsem ji na pár měsíců odložila a pak se u ní pobavila. Klobouk dolů Ladislavovi za odvahu, nadhled, humor a zprostředkování zážitků.

24.09.2017 4 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Přečetla jsem asi na dvakrát. Zpočátku mi kniha přišla neslaná, nemastné. Jasné, prostě zase další hloupé ženské,které se nechaly oblbnout na dovolené sladkými řeči. Zlom nastal v okamžiku, kdy se do příběhů dostaly i děti. V tu chvíli jsem, jako matka 9 měsíční dcerky, měla slzy v očích.
Je neuvěřitelné, jaká sorta lidí to je. A ještě neuvěřitelnější ke, jak tamní zákony ve 21. století fungují. Nechť je tato kniha výstrahou.

23.07.2017 4 z 5

Všechny důvody světa, proč běhám Všechny důvody světa, proč běhám The Oatmeal (p)

Mě se kniha líbila moc! Konečně trocha humoru a nadsázky! Jsem ráda,že jsem narazila na někoho,kdo se dokáže brát s humorem a necítí se jako nadčlověk,protože běhá. A vlastně si i dělá legraci z toho,jak někteří chtějí být IN a COOL. A kdo ví,třeba i já s běháním začnu

18.07.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Od knihy jsem.moc nečekala,ale moc příjemně mě překvapila! Četla se sama. Autor dokonale vykreslil příběh dvou českých rodin a jejich jednotlivých členů. Moc se mi líbí,že každý z nich měl svůj prostor,každý byl jiný a přitom se ty příběhy skvěle doplňovaly a ladily k sobě.
Naprosto přirozená mi přišla časová osa,jak to všechno krásně plynulo, tak nějak automaticky a samozřejmě. Dlouho jsem nečetla tak výbornou oddechovou.

17.07.2017 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Skvělá ukázka toho, že kdo chce moc (zde myšleno jako vojenský termín) často nemívá nic. A že zdraví je opravdu to enjcennější, co člověk má.
Kniha ubíhala rychle. Až mě mrzí, že neměla více stran a nebyla psána více jako próza. Koncept divadelní hry asi ne každému sedne.
A geniální je ten konec - prostě naráz, šlus, hotovo, definitivní. Jako smrt.

24.06.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Harry je návykovka! Miluju ho! Jeho asociální chování, jeho zarputilost, jeho myšlení. Když v posledním díle před Žízní skoro umřel, tak jsem to Nesbovi sežrala i s navijákem, fakt! A teď skoro zase!
Miluju Harryho, miluju Nesba, ale ač mi to budou mít někteří za zlé, tak nejlepší příběh s HH to není. Ale! Na 5* to "stačí" i tak!!!

PS.: Podle toho konce... bude další díl.... ;-)?

09.06.2017 5 z 5

Bob a Bobek na cestách Bob a Bobek na cestách Pavel Šrut