Oběti ráje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na palubě plně obsazeného Boeingu 747 letícího ze Stockholmu do New Yorku je krátce po startu nalezen výhružný dopis adresovaný švédské i americké vládě. Pokud v něm nadiktované požadavky nebudou splněny, letadlo vybuchne. Únoscům jde o to zabránit vyhoštění muže, jehož švédská Bezpečnostní policie shledala nebezpečným. Vláda se musí rozhodnout, zda zachrání život čtyřem stovkám cestujícím, kteří jsou v desetitisícové výšce drženi jako rukojmí, nebo zda vyhoštění dokoná. Únos dostane na starost kriminální inspektor Alex Recht spolu s energickou Eden Lundellovou z Protiteroristické jednotky Bezpečnostní policie. Prostředníkem mezi vládou a policií se stane Fredrika Bergmanová, která toho času působí na Ministerstvu spravedlnosti a která je do vyhoštění také zapletená Brzy však všichni zúčastnění pochopí, že plán únosců je mnohem krutější, než si dokázali představit. Čas letí a Fredrika s Alexem si s rostoucím úděsem uvědomují, že brzy propásnou poslední možnost, jak cestující zachránit. Boj proti času se současně stává i bojem proti strachu amerických úřadů z teroristického útoku. A letadlu zatím začíná docházet palivo…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/221139/fredrika-bergmanova-a-alex-recht-ob-ROJ-221139.jpg 4.1189
Série:

Fredrika Bergmanová a Alex Recht (4.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín
Orig. název:

Paradisoffer (2012)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (37)

Kniha Oběti ráje

Přidat komentář
TomD
19. května

Docela jsem se tou knihou prokousával, ale konec byl svižný tak to bylo lepší.

zelenoockaa
06. dubna

Tato série mě neskutečně baví. Nevýhodou je, že jsem věčně nevyspaná protože přes den číst nestíhám a doháním to v noci. Tímto se omlouvám mojí rodině ale prostě se nedá nic dělat, dočíst to musím tak to budou muset vydržet.

Vesina
07. února

Trochu jiná detektivka .... bez krve a mrtvol, ale dobrý. Ani jednou jsem nepomyslela na to, že bych se nudila. Ba naopak. Musela jsem číst dál a dál....

stejcz
04. února

Kniha mě docela bavila. Možná proto, že jsem neměl žádná očekávání. Nenašel jsem tam vyloženě hluché pasáže, všechno do sebe pěkně zapadalo. Jen škoda, ze se motiv nabízel tak nějak sám celou knihu a vyšetřovatelé na něj došli až ke konci knihy. To té uvěřitelnosti trochu ubírá, ale i tak 5 hvězd. Kniha se mi líbila víc než třeba Já Poutník.

SilvieSisinka
07.09.2018

Trosku jiny styl od K.O.Terorismus nemam rada,to asi nikdo.Bohuzel na svete je porad.Kniha byla ctiva,napinava.....dopadlo to dobre.

111moni
21.07.2018

Ač se jedná o beletrii, člověk si říká, zda by bylo možné, aby tajné služby, policie takto fungovaly. Zamlčování informací, nesdílení a následné vyhodnocení dat, které nejsou úplné na úkor civilistů. Na druhou stranu obavy ,aby nebyl neprávem obviněn někdo,u koho jsou náznaky z terorismu.Co je důležitější. Kde končí svoboda jednotlivce? Kniha je zajímavá více svým poselstvím, než příběhem a neuzavřený konec čtenáře nechá ve stavu nesouladu s pocity, že takto to dopadnout nemělo.

martousek
26.06.2018

Nejedná se o "klasickou" kriminálku, ale i tak se mi kniha četla velmi dobře, styl psaní Kristiny Ohlssonové mi je blízký, ať nejspíš napíše cokoliv

Kerberos
27.12.2017

Zase velmi dobře napsané,čte se jedním dechem.Doufám,že ve skutečnosti jsou bezpečtností opatření taková,že by se něco takového stát nemohlo.