smajiska smajiska komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skvělé, báječné, miluju! Přečteno za 3 dny. Originální, dobře napsané, čtivé. Kniha má napětí, příběh, zápletky, podněcuje fantazii a nutí mě číst dál a dál protože jsem prostě zvědá, co se stane na další stránce. Děj není předvídatelný ani nudný, nekopíruje žádné klasické fantasy.
Jediné co mi nesedí je věk hlavní hrdinky, tipovala bych jí víc...

18.02.2022 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

No jako toto ale!!! Sem si teda nevšimla, že to není první díl, takže čtu lehce na překáčku ale sem pěkěn vytočená! Jak to, že ještě není pokračování??? Rozhodně se nemůžu dočkat co to bude dál, čte se to báječně. A já miluju ten svět, který P. Stehlíková vytvořila. Přijde mi ůžasné, jak je to promyšlené a že mi to v ničem nepřipomíná klasické fantasy co znám - žádní elfové a já nevím co.

18.02.2022 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Skvělá, přečtená jedním dechem. Úplně jiná, než jaké obvykle čtu, žádná detektivka, kriminálka ani nic podobného. Přesto se čte výborně, příběh se posouvá dál. Snadno jsem se nechala vtáhnout do knihy a nechala se unášet životy postav. Bylo zajímavé číst vlastně o normálních lidech, kteří řeší dost maličké problémy, stejně jako já.
Závěr knihy byl super, pro mě nečekaný a to mě na knize bavilo. Rozhodně doporučuji!

28.10.2018 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Překvapilo, strhlo, nadchlo! Skvělé ke čtení, napínavé, perfektní.

20.11.2019 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Jako jo, dobrý. Bavilo, nadchlo, strhlo. Zajímavá zápletka, dobře napsáno. Není to žádná okopírovaná klasika.

03.08.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tak tohle se četlo samo a jedním dechem. Pár hodin v letadle a bylo přečteno. Napínavé, dlouho jsem nic netušila a očekávala jiný vývoj, jiný průběh. Stále se tam objevuje něco, kdy si řeknete "tohle je ono" a pak zase nic. To mě na knize bavilo i styl, jakým je napsaná.

15.03.2019 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Perfektní čtení. Dobře napsáno, má to pointu, vtáhne do děje. Čtení odsejpá a člověk se těší co bude dál. Takhle si představuju dobrou knihu.

21.10.2018 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Čekala jsem trochu víc, ale kniha mě rozhodně nezklamala.

03.08.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha mě bavila, bavila mě zápletka a hádání, kdo to asi udělal a proč. Myšlenkové pochody jednotlivých postav jsou pěkně popsané, postavy dobře vylíčené. Není to tedy úplně to, co nejčastěji čtu, trochu si krimi představuji jinak asi, ale knížka mě rozhodně nezklamala a za přečtení stojí.

07.06.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Čekala jsem, že o něco takového půjde. Nakonec to bylo ještě trochu děsivější a... Kniha se čte sama, příjemně, zajímalo mě jak to celé dopadne. Ačkoliv to není žádné milé počteníčko, tak mě to moc bavilo a příjemně jsem si u ní odpočinula :)

20.11.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Na začátku mě kniha překvapila, měla jsem neustále výbuchy smíchu. Celá se četla opravdu výborně, ale čekala jsem ještě něco víc. Větší příběh, nějaké jeho ukončení nebo něco. To mi v knize chybělo, končí tak nějak uprostřed. Jinak se čte moc dobře, je to vtipné, veselé, taková oddechovka do nepohody.

15.03.2019 4 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Čekala jsem trochu víc.
Příběh nula, vzrušení nula. Hrdinka, dá-li se to tak nazvat, je podle mě evidentně psychicky narušená. A taky je čuně. Čekala jsem spíš nějaké ty prasárničky, než holku - čuně.
A jak píšou ostatní, pointa žádná a o co autorce šlo netuším. Pokud je to její postoj, názory a nějak to odráží její život, tak potěš koště.

21.10.2018 1 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Tak toto bylo vážně skvělé. Absolutně jsem nečekala, že se příběh vyvine zrovna takhle. I když na jednoho z dopadených jsem měla trošku pifku hned od začátku :D Konec je opravdu překvapující a celé rozuzlení víc než složité, ale vlastně mě to celé bavilo od prvního do posledního písmenka. A už mám zálusk na díl další ;)

03.08.2020 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Skvělý díl, skvěle napsané, výborná zápletka!

03.07.2020 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Čtení mě bavilo víc, než jsem čekala. Poutavě napsané, proložené zajímavými fakty a báječná inspirace na vlastní cesty. Stopem to asi nevezmem, ale možná nějakého odvážného dobrodruha někdy svezeme.

03.07.2020 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Kniha mě bavila, četla se lehce a i hlavní postavy mě zaujaly. Knihy, které mě vtáhnou do děje a nechci se od nich odtrhnout jsou nejlepší a tahle mezi ně rozhodně patří. Pomalu se chystám na celou sérii, tak uvidíme :)

16.02.2020 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Bavilo, dobře se četlo. Ne že by mě to úplně strhlo a vývoj událostí jsem taky očekávala trochu jiný, ale dejme tomu. Místy je to trochu překombinované, ale to nebrání tomu, aby si člověk knihu užil. V ději se dá dobře orientovat, člověk se neztrácí a celkově je to dobře napsané.

01.01.2020 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Hlavní hrdina vědec mě moc baví, jeho obor také. Kromě příběhu se sem tam dá narazit na zajímavé informace, pokud je vám tohle prostředí blízké. Četla se skoro sama, pohltila mě a bavila. Čekala sem trochu jiný konec, ale i tak super. Rozhodně stojí za přečtení.

01.01.2020 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Měla jsem ji rozečtenou fakt dlouho, nemohla jsem se prokousat začátkem. Zdálo se mi to bez děje, málo akční a nezáživné. Několikrát jsem knížce dala šanci, až jsem se nakonec začetla a užila si ji. Je to příjemná milá knížka, dýchal na mě z ní klid a pohoda, asi jako v hotelu Silver Bay.

20.11.2019 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Stejně jako ostatní knihy ze série mě bavila, i když mám pocit, že je to vlastně pořád na stejné brdo. To samé dokola. Každopádně se to četlo stejně dobře, napínavě a skoro samo, jako předchozí díly.

15.03.2019 4 z 5