Vlhká místa

Po malé „nehodě“ při vyholování svých intimních partií leží osmnáctiletá Helena v nemocnici na interně. Čeká na návštěvu rozvedených rodičů v naději, že by se snad u nemocničního lůžka své dcery mohli konečně usmířit. Zatím se však zabývá detailním líčením svých sexuálních postojů i praktik. Ošetřovatele Robina nechá fotografovat ony oblasti svého těla, jež je možno shlédnout v zrcadle pouze ve velmi krkolomné pozici. Kromě toho se věnuje své sbírce avokádových pecek, které jí poskytnou cenné služby i v sexuální oblasti. Díky svému vtipu a pravdomluvnosti se stává hvězdou nemocnice. Hovoří o věcech, na něž by se jiní neodvážili ani pomyslet. „Vlhká místa“ jsou exkurzí k posledním tabuizovaným tématům současnosti. Charlotte Roche se ve svém románu odvážně, radikálně a provokativně bouří proti všeobecné hygienické hysterii a sterilní estetice časopisů pro ženy, proti standardizovanému pojetí ženského těla a jeho sexuality – a vypráví přitom nádherně divoký příběh dívky poživačné i zranitelné zároveň....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24261/big_vlhka-mista-KX2-24261.png 2.3253

Vydáno: , Jota

Feuchtgebiete, 2008

Kniha Vlhká místa

Ondra16
25.11.2021

Podvratné vyprávění, které je nakonec mnohem spíš než o sexuálních praktikách a hygieně o jedné vystrašené holce z dysfunkční rodiny.

Tilte
30.09.2021

Hm, tak to bylo zbytecny.

reknihy
22.09.2021

Tak to se mi strašně líbilo! Nechápu ostatní... Tohle je veledílo, které většina očividně nechápe.

Ellen16
16.02.2021

Jako jo, někdy to bylo fakt hodně nechutný. Ale bavilo mě to :D.

Aghatte
07.02.2021odpad!

Můj život je velmi vzácný a krátký, než abych trávila čas čtením tohoto paskvilu. Proboha, proč? A natočený film? No, dá-li panbu, tak já ho nikdy neuvidím.
Zřejmě má v tom zadku hluboko zasunutou nějakou vyšší myšlenku, ale já ji nehodlám odkrývat.

Afilada
02.11.2020odpad!

Po velmi dlouhé době nějaká moje nedočtená kniha. Zkoušel jsem ji před lety a teď znovu, opět bez úspěchu, nelze ani přeskakovat odstavce, stránky, kapitoly.
Autorka si zřejmě léčí své vlastní problémy, jako osobní psychoterapie určitě dobré, ale proč mám být u toho? Místo počáteční provokace (alespoň něco) se po pár desítkách stran dostavuje únava, trapnost, nuda a nezájem. O neexistenci erotičnosti ani nemluvě. S hlavní postavou se nelze ztotožnit, ani ji nelze nenávidět, ani ji nelze pochopit, je to svět, do kterého nedokážu vstoupit. Může to být autoritami odměněná kniha, může to být bestseller, ale pro mne ne.
Zkusím se začíst znovu třeba za 10 let, knihu neposílám dál, proto alespoň jedna jediná hvězdička.

DámaMáma
04.10.2020

Zvláštní kniha, kterou bych si už znovu nepřečetla. Je pravdou, že jisté emoce vyvolala, ale bylo opravdu smyslem autorky vyvolávat ve čtenáři jenom negativně nechutné pocity?!?

Pulp_catastroph
15.08.2020

Kontroverzní znamená sex. Autorka se nestydí popsat milostné metody, na které nemám žaludek. Helenka nemá problém ojet kde co, ale jinak je normální. Neměla to v životě jednoduchý, chápete? Během čtení jsem uvažovala, že knihu spálím a popel pošlu autorce, třeba i s nějakou tělesnou tekutinou.