Slunik127 Slunik127 komentáře u knih

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Za me nejslabsi kniha od Dvorakove a to jsem cetla I Ja jsem hlad. Nejak jsem se nedokazala vzit do hlavnich hrdinek.

16.05.2022 2 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Docela tezko se to cte, je to psane slozite, ctenar musi opravdu premyslet nad Tim, co cte. I presto jsem cetla jednim dechem a nemohla jsem knihu odlozit. Taky jsem Mela strach, ze to bude "pornografie", ale to se nepotvrdilo.

26.11.2021 4 z 5

Vtipné,a le nemá to grády 1. a 3. dílu.

23.03.2019 4 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Mnohem slabsi nez predesle dve knihy. Za me urcite proto, ze latka byla nastavena vysoko. Romany na pozadi skutecnych udalosti z blizke historie mi prisly o dost zabavnejsi a zajimavejsi. Nerikam, ze kniha nebyla dobra, naopak dobre napsana, ctiva, ale zadna pridana hodnota.

27.11.2023 3 z 5

Přístav volá Přístav volá Jaroslav Foglar

Takova slabsi Foglarovka. Pribeh se nestiha dost rozproudit, navic je velka cast utopena beznadejnym bloumanim s bandou. Asi proto jsem si ji z detskych cteni nepamatovala a sahla pro ni do vyzvy.

25.12.2022 3 z 5

Malované pohádky Malované pohádky Vladimír Sutějev

Nejkrasnejsi kniha pro prvni cteni s detmi. Krasne malovana, genialni pribehy, ktere deti nauci vsimat si veci kolem sebe a premyslet nad nimi.

15.12.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Me to zase tak nechytlo.
Cetlo se velmi dobre, dalo by se rict jednim dechem. Co na knize ocenuji, ze jsem ji navzdory tematu dokazala precist. Protoze ja proste drasticke veci, obzvlaste zalozene na skutecnosti, proste nedokazu cist, je to na me moc. Tohle bylo napsane citlive, nepatlal se v detailech vsech tech zverstev. Na druhou stranu to Pak ctenare neuzemni tak jak by Melo.

30.08.2022 3 z 5

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Povidky nemam rada, ale tahle kniha me dostala, prestoze vetsina deje je ponura, smutna, cisici beznadeji a zoufalstvim. Precteno jednim dechem.

08.04.2022 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Za me lepsi nez preslazena jednicka, I kdyz I Tu jsem cetla jednim dechem. Trochu mi vadilo, ze je dej prilis primocary a jednotvarny, uvitala bych dejovou odbocku hlavne o April, kdyz autorka nakousla v prvnim dile jeji vlastni spatnou zkusenost s muzi. Zaver uspechany a totalne nerealisticky, ale mozna je to jen muj pohled jako ctenarky detektivek.

03.12.2021 4 z 5

Doktore, čas to zahojí! Doktore, čas to zahojí! Patrick Taylor

Patricka Taylora a jeho irske doktory z Ballybucklebo proste miluju. Nadherne spojeni historie irska, mediciny a ctiveho pribehu.

12.11.2021 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Vyborne, jen uplny zaver mi prisel zbytecny, az trochu nesmyslny.

30.06.2021 4 z 5

Černý jezdec Černý jezdec Kristina Hlaváčková

Lepsi nez prvni Dil. Plnokrevna fantasy, ktera se opravdu dobre cte. Trosku me stvalo, ze hlavni hrdinka je naprosto dokonala, vsechno vi, vsechno zna, vsechno umi nejlip...

02.06.2021 4 z 5

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Opravdu jsem myslela, ze se knihou neprokousu. Kdysi davno jsem cetla Dva roky prazdnin, jinak me Verne minul a tohle me docela dost odradilo zkouset dalsi. Zacetla jsem se az v polovine knihy a I tak zadna slava.

15.12.2020 2 z 5

Ona a já aneb Manželem snadno a rychle Ona a já aneb Manželem snadno a rychle Miroslav Macek

Nejak jsem se nesmala, asi nerozumim tomuto typu humoru.

28.10.2020 2 z 5

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Bolava me bavi, je neotrela, originalni. Cteni je to ovsem tezke, ctenar se zapoti, musi premyslet, ne jen hltat stranky. Ja osobne jen nedokazu pochopit ty, kteri v pohode dali Pred potopou a tohle ne.

30.03.2024 4 z 5

Dobré duše Dobré duše Irena Obermannová

Jako ctenarku detektivek me tato kniha zklamala. Zacatek jeste dobry, I kdyz nemam rada v hlavni roli detektiva extremni typy lidi. Postupne ale zacalo pribyvat nelogicnosti, vrah se rozjel, mrtvoly se nachazely snad kazdy den. A nejhorsi, totalni zmena povahy hlavni hrdinky, to proste nebylo ani trosku uveritelne.

20.12.2022 2 z 5

Mušle Mušle Hana Oboda Kolaříková

Zajimavy styl psani, neobvykly pohled na svet ocima petilete holcicky. Chvili mi trvalo, nez jsem se zacetla, zvykla si na lyricky styl vypraveni. Narozdil od nekterych jinych ctenaru se mi zaver libil, Dal knize smysl, nevadila mi nahla smrst udalosti kontrastujici se spise popisnou nez dejovou vetsinou knihy.

08.01.2022 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Nenechte se zmast 3 hvezdickami, kniha se cetla jednim dechem, nemohla jsem se od ni vubec odtrhnout, ale ke konci uz jsem se zacala citit "preslazena", proste zadny problem neni dost velky, aby se nedal zitra vyresit a Luca je az moc dokonaly. Zaver me dostal, diky nemu jsem chtela dat hvezdicky 4, ale nakonec v porovnani s druhym dilem zustaly 3. Urcite doporucuji zacit cist, az budete mit doma nachystane oba dily, protoze ten cliffhanger bych bez okamziteho pokracovani neustala. Komu se libilo, urcite doporucuji Holly Bourne Uz jsem normalni?!

03.12.2021 3 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Jako I hodne ostatnim ctenarum mi vadil velmi nizky vek hlavni hrdinky, kdyz jsem ji ale pomyslne par let pridala, nebyl to az takovy problem. Kniha se velmi dobre cetla a bavila me I presto, ze jsem dospela uz dlouho.

10.05.2021 4 z 5

Utajená obrazárna Utajená obrazárna Maryrose Wood

Sice pry kniha pro deti a mladez, ale je to opravdu ctive a vhodne I pro dospele. Vtipne, tajemne a duchaplne, napinave.

11.04.2021 4 z 5