Přístav volá

S touto knížkou je neodmyslitelně spjat pojem „modrý život”, dodnes známý nejen těm, kteří prožívali mládí za první republiky, ale i dalším generacím. Sedm zásad rytířského života, které spisovatel vložil do knihy Přístav volá, pomáhá již mnoho let dětem být zdravými, čestnými a podporuje jejich sebevědomí. Příběh Jiřího Dražana, který hledá pravého kamaráda, jemuž by mohl důvěřovat a svěřovat mu svá tajemství, se odehrává ve spleti tajemných uliček Přístavní čtvrti. Jiří zde prožívá v partě obyčejných kluků spíše nepříjemné zážitky, a tak se snaží podobat svému vytouženému vzoru Láďovi Vilemínovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40930/pristav-vola-40930.jpg 4.2395
Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Melantrich

Kniha Přístav volá

BooksLoverAnn8

Nádherná kniha o přátelství! Příběh člověka rychle vtáhne do děje a čtenář si připadá, jako by byl jednou z postav v knize.
Opět obsahuje to co mě na knihách od Foglara tolik baví.
A kdo nezkusil nebo nezkusí po přečtení knihy žít Modrým životem?
Kniha byla velmi napínavá a dojemná a určitě se k ní ještě někdy vrátím.
Určitě doporučuji, protože kniha za přečtení rozhodně stojí!

ydnac
03.10.2020

Dobrá kniha z mého mládí :-)

Turlogh
19.08.2020

Jedna z nejkrásnějších knih o přátelství mezi chlapci jaká kdy byla napsána. Byť se smutným koncem... První vydaná Jestřábova kniha. Doporučuji všem, kteří si váží přátelství. Howgh.

Delphín
10.08.2020

Knížka se čte opravdu moc pěkně. A byť je samotný příběh ve finále dosti prostý, má v sobě skryté kouzlo, které dělají knížku tak krásnou.

Pulp_catastroph
04.08.2020

Nenaplněná bromance.

n.ezn.amy
02.04.2020

Kdo po přečtení této knihy aspoň nezkusil žít Modrým životem, díky Láďovi Vilemínovi? Příběh Jirky Dražana, který touží po opravdovém přátelství a které nalezne a bohužel zase opět ztratí. Knihy Jaroslava Foglara jsou o opravdových, pevných a skutečných přátelstvích mezi chlapci a taková přátelství existují napříč všech generací

PetrCepek
18.12.2019

Modrý život, eňoňuňo.

Ziriath
11.09.2019

Nejdepresivnější foglarovka, co si z ní pamatuji, je ten pocit hořkosti a ztráty. Ale když si vezmu, že dle autorovy autobiografie to byla jeho první knížka, kterou navíc psal v šibeničním termínu do soutěže, pro peníze a ještě se tehdy rozešel s holkou (nebo spíše jeho maminka je rozešla), no, v takových případech to někdy dopadá hůř.
Některé pasáže působí poněkud homoeroticky, což připisuji tehdejšímu kultu těla, taky si do toho chlapce dost možná promítal tu holku.