Čarodějka

Učit se tančit, vyšívat a jak být hezká? To není nic pro princeznu Elenu. Chce bojovat po boku bratrů a prožívat velká dobrodružství. Ani se nenaděje a její sen se začne stávat skutečností. Osudové setkání s rudým drakem Ašrakem změní malé princezně život. Musí opustit svůj domov a odjet k elfům do kouzelného lesa, kde se má naučit ovládat a hlavně skrývat magii, která jí koluje v žilách. Nejde však o žádnou prestižní školu pro mladé dámy... Dokáže Elena čelit všem změnám a nástrahám osudu, které na ni čekají? S pomocí mladého draka Charlika a svérázného přítele Michaela na to nebude sama. Bude to však stačit? Nepůjde totiž jen o ni, ale o budoucnost celého světa!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185940/draci-oci-carodejka-185940.jpg 3.8261

Dračí oči 1.

Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Kniha Čarodějka

Ellis03
03.10.2020

Ze začátku jsme se bála, ze kniha bude opravdu psaná pro malé čtenáře. Ale díky tomu, jak Eli je rozumná a vyspělá už od mala, tomu tak nebylo. Možná se mi ale i tak o ještě něco víc kniha líbila ke konci, kde už hlavní hrdinka vyrostla. Každopádně jako celek byla kniha moc fajn. Četla se Dobre a určitě někdy sahnu po pokračování.

Retketka
18.09.2020

Vynikající kniha. Kristina Hlaváčková má sice svůj vlastní styl psaní bez úvodu, což člověka nutí přemýšlet, ale to knize jen přidává na zajímavosti.

JankaV80
13.09.2020

Hvězdiček bych dala 2,5, protože to ale nejde, tak za mě 2. Musím říct, že jsem od knihy očekávala víc. Asi i proto, že jsem na tuto spisovatelku slyšela jen samou chválu. Jenže já se do knihy nemohla začíst a když už se mi to podařilo, děj se nějakým způsobem buď zasekl nebo zmrzl. Styl vyprávění mi prostě neseděl. Budu asi zvažovat delší dobu, zda se pustit do dalšího dílu.

Jajiinka
09.08.2020

Hodnocení 4 ⭐/5⭐
Nejdříve bych chtěla moc poděkovat spisovatelce, která nám ve spolupráci dala možnost přečíst si tuto knihu.
První co mě na knížce zaujalo, byl její krásný vzhled. Toto druhé vydaní vzniklo díky @nakladatelstvi­_fragment v roce 2020 s novým přebalem.

Určitě bych si chtěla přečíst i další díly a tajně doufám, že budou vydány v tomto novém přebalu!

A teď tedy k samotné knize. Příběh pojednává o mladé princezně jménem Elena, která není jen tak obyčejná. Je dokonce velice neobyčejná. Je bojovnice a díky bratrům se nebojí dostat pořádně na zadek. Sní o tom, že bude její život jedno velké dobrodružství, což se také splní. Osudové setkání s rudým drakem Ašrakem už navždy ovlivní Eleniny kroky. Opustí domov, rodinu a musí se postavit čelem ke své druhé rodině o které donedávna ani nevěděla. K rodině elfů z kouzelného lesa, kde se má naučit ovládat svoje dračí já. Svou magii, která jí koluje v žilách. S dračí pomocí svého kamaráda Charlika a svérázného přítele Michaela, který se jí zavázal službou na to není sama. Zvládne však malá Elena nástrahy svého dobrodružného života? Jak se postaví k pravdě o ní samotné?

Musím přiznat, že začátek knihy byl pro mě až moc ‌zdlouhavý. Také mi neseděl věk hlavní postavy, mladé dívce bylo pouhých osm let. Ovšem v mé představě ji bylo kolem patnácti. Poté co Elena od elfů utekla, jsem se občas ztrácela v časové ose příběhu. Párkrát se v knize objevila přímá řeč jedné osoby a poté hned činy někoho jiného. Což bylo občas matoucí.
Musela jsem si chvilku zvykat na autorčino psaní. Její styl je velice ojedinělí. Občasné promlouvání k samotnému čtenáři je něco, co jsem v knize snad ještě neviděla. Přišlo mi to jedinečné. Ozvláštní to knihu. Celkově příběh byl velice pěkně popsaný a barvitě vylíčený. Musím říct, že jsem si psaní autorky velice oblíbila. Poté co Elena utekla do lesa, jsem prakticky knihu nedokázala odložit. Trochu mě naštvalo, že začátek se táhnul a konec byl až moc rychle ukončený. Najednou bylo hrdince 16 let a plno let v příběhu chybí, zajímalo by mě, jak Elena ty roky prožila. Ale samozřejmě je pochopitelné, že autorka nemůže vylíčit vše dopodrobna. Velice mě zaujal vztah mezi Elenou a její matkou. A hlavně to jak na něho Elena pohlíží.

Každopádně mě osud Eleny nesmírně bavil a jsem strašně zvědavá, jak to bude pokračovat!

Trochu vidím podobnost s knihou Eragon, ale to ve světě fantasy už tak bývá.

barbb8k
02.06.2020

Ze začátku bych chtěla říct, že tato kniha se určitě zařadila mezi moje nejoblíbenější série od českých autorů.
Do knihy jsem se začetla a nemohla se od ní odtrhnout až do konce. Celá kniha byla velice napínavá a těch několik zvratů v ději, jsem opravdu nečekala.
Všechny postavy, až na některé (ty chci zabít), jsem si okamžitě zamilovala a největší část v mém srdci si ukradl Charlik, což je ten nejroztomileji dráček na světě.
Když jsem zrovna u draků, někteří lidé říkají, že se kniha velmi podobá Eragonu, jenže toho jsem já nečetla, takže podle mě byl děj velmi originální.

V knize je Elena popisována jako mladá holčička, která neoslavila ani své desáté narozeniny, jenže kvůli jejímu chování by jste řekli, že musí být starší a přesně tak jsem si ji představoval já. V mé hlavě vystupovala jako šestnáctiletá dívka.

Jediná věc která mě na knize vadila, jsou délky kapitol, protože některé části jsou dlouhé třeba sto stran a jiné třeba třicet.

14.05.2020

Moje nejoblíbenější kniha. Neznám lepší knihu. Moc doporučuji. Je to o dívce která hledá svůj osud.

Atalka44
03.04.2020

Ze začátku se může zdát příběh zdlouhavý a musíte si zvyknout na autorčin styl, ale nakonec si příběh určitě zamilujete! První díl je trochu pohádka, další už tolik ne každopádně doporučuji

AKO
15.03.2020

Skvělá kniha. Velmi dobře se četla a děj hodně překvapoval.