Slunik127 Slunik127 komentáře u knih

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Bolava me bavi, je neotrela, originalni. Cteni je to ovsem tezke, ctenar se zapoti, musi premyslet, ne jen hltat stranky. Ja osobne jen nedokazu pochopit ty, kteri v pohode dali Pred potopou a tohle ne.

30.03.2024 4 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Mnohem slabsi nez predesle dve knihy. Za me urcite proto, ze latka byla nastavena vysoko. Romany na pozadi skutecnych udalosti z blizke historie mi prisly o dost zabavnejsi a zajimavejsi. Nerikam, ze kniha nebyla dobra, naopak dobre napsana, ctiva, ale zadna pridana hodnota.

27.11.2023 3 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Brilantni. Kolikrat jako kdybych slysela rozhovory v nasi rodine. I kdyz tady to bylo vyvedene Vic do extremu. Totalne prirozene, realisticke. Az se bojim, co me vsechno jeste v zivote ceka. Ubiram jednu hvezdicku za zaver, ten jde primo proti smerovani cele knihy I proti memu presvedceni.

24.02.2023 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Tak tohle uz je takova fantasy variace na fifty shades of grey. Nesta s Cassianem na to fakt vlitnou, vsechno okolo je Jen oblecek, aby nebyli na vsech strankach nazi.

24.02.2023 3 z 5

Přístav volá Přístav volá Jaroslav Foglar

Takova slabsi Foglarovka. Pribeh se nestiha dost rozproudit, navic je velka cast utopena beznadejnym bloumanim s bandou. Asi proto jsem si ji z detskych cteni nepamatovala a sahla pro ni do vyzvy.

25.12.2022 3 z 5

Dobré duše Dobré duše Irena Obermannová

Jako ctenarku detektivek me tato kniha zklamala. Zacatek jeste dobry, I kdyz nemam rada v hlavni roli detektiva extremni typy lidi. Postupne ale zacalo pribyvat nelogicnosti, vrah se rozjel, mrtvoly se nachazely snad kazdy den. A nejhorsi, totalni zmena povahy hlavni hrdinky, to proste nebylo ani trosku uveritelne.

20.12.2022 2 z 5

Malované pohádky Malované pohádky Vladimír Sutějev

Nejkrasnejsi kniha pro prvni cteni s detmi. Krasne malovana, genialni pribehy, ktere deti nauci vsimat si veci kolem sebe a premyslet nad nimi.

15.12.2022 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Knihu jsem precetla rychle, je dobre napsana, ctiva. Na druhou stranu me neskutecne stvala podobnost s pohadkou Kraska a zvire. Kdyz se kniha od tohoto tematu lehce vzdalila, a ja si ji zacala naplno uzivat, vydrzelo mi to Jen par stranek, protoze se preslo na fifty shades of grey, nasledovane Popelkou a otrepanou variaci na spln Tri ukoly/vyres hadanku. Jako kdyby autorka nemela vlastni napady. A to nemluvim o tom, ze hadanka byla tak lehka, ze jsem znala odpoved driv nez jsem ji docetla. Docetla jsem, byl to vykon. Druhy dil mi prisel o dost lepsi, takze se timto nenechte odradit. ;) I kdyz doporucuji precist si spis Skleneny trun.

05.11.2022 3 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Me to zase tak nechytlo.
Cetlo se velmi dobre, dalo by se rict jednim dechem. Co na knize ocenuji, ze jsem ji navzdory tematu dokazala precist. Protoze ja proste drasticke veci, obzvlaste zalozene na skutecnosti, proste nedokazu cist, je to na me moc. Tohle bylo napsane citlive, nepatlal se v detailech vsech tech zverstev. Na druhou stranu to Pak ctenare neuzemni tak jak by Melo.

30.08.2022 3 z 5

Purpurový ibišek Purpurový ibišek Chimamanda Ngozi Adichie

Zvlaste pro Evropana zajimavy pohled do zivota "takove normalni" africke rodiny. Normalni je ale Jen na prvni pohled, autorka po malych davkach odkryva rodinna tajemstvi a vede Nas k drsnemu zaveru.
Velmi podobne Tema zpracovava kniha Buh malickosti indicke autorky Arundhati Roy, ktera je ovsem ze zacatku vice rozvlacna, pozdeji Pak mnohem vice brutalni.

10.08.2022 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Ze zacatku me kniha docela stvala, prisla mi trapne povrchni a bez napadu. Nenechte se odradit. Autorka se postupne propracuje k prekvapivym zaverum a krasne graduje napeti a udrzuje ctenarovu pozornost.

29.07.2022 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Prvni pripad Kate Marshallove me chytl vic nez prvni pripad Eriky Fosterove. S Kate budu pokracovat.

26.07.2022 4 z 5

Cetla jsem hned po Vranach, coz Myslim prospelo obema kniham. Vzdyt je to vlastne skoro stejny pribeh!

16.05.2022 3 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Za me nejslabsi kniha od Dvorakove a to jsem cetla I Ja jsem hlad. Nejak jsem se nedokazala vzit do hlavnich hrdinek.

16.05.2022 2 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Neskutecne silny pribeh, neskutecne dobre napsany. Skvele stridani vypraveni matky a dcery a jejich rozdilny pohled na realitu. Sama mam tri dcery, taky na ne obcas zakricim, obcas je placnu, ale pri cteni tehle knihy jsem si slibila, ze se budu snazit to co nejvic odbourat a zklidnit se, protoze takove matce se nechci ani vzdalene podobat. Precetla jsem na jeden zatah, za jeden vecer a to uz se mi hodne dlouho nestalo.
Vrany mi hodne pripominaly Anezku od Viktorie Hanisove, ale rozhodne jsou lepsi, prijdou mi prirozenejsi a opravdovejsi.

08.05.2022 5 z 5

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Povidky nemam rada, ale tahle kniha me dostala, prestoze vetsina deje je ponura, smutna, cisici beznadeji a zoufalstvim. Precteno jednim dechem.

08.04.2022 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Cetla jsem jednim dechem. Silne depresivni a tak realisticke, az jsem kolikrat musela prestat cist a bala jsem se, jestli jsem dobrou matkou svym holcickam. Zaver to zkazil, prilis rychly a nepochopila jsem ho.

13.01.2022 4 z 5

Mušle Mušle Hana Oboda Kolaříková

Zajimavy styl psani, neobvykly pohled na svet ocima petilete holcicky. Chvili mi trvalo, nez jsem se zacetla, zvykla si na lyricky styl vypraveni. Narozdil od nekterych jinych ctenaru se mi zaver libil, Dal knize smysl, nevadila mi nahla smrst udalosti kontrastujici se spise popisnou nez dejovou vetsinou knihy.

08.01.2022 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Ze zacatku docela dobre, hlavne vzhledem k "manzelskym povinnostem", ale postupem casu uz nebylo co noveho objevovat, "dej" se opakoval stale dokola a docist bylo skoro nad me sily.

25.12.2021 2 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kdybych knihu necetla do vyzvy, patrne bych ji brzy odlozila a vratila do knihovny nedoctenou. Opravdu nemam rada tyhle radoby intelektualni rozvahy o nicem, kde se omila a opakuje stale to stejne dokola a vlastne se nikdy nic nerekne.

20.12.2021 2 z 5