Slunik127 Slunik127 komentáře u knih

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Za me lepsi nez preslazena jednicka, I kdyz I Tu jsem cetla jednim dechem. Trochu mi vadilo, ze je dej prilis primocary a jednotvarny, uvitala bych dejovou odbocku hlavne o April, kdyz autorka nakousla v prvnim dile jeji vlastni spatnou zkusenost s muzi. Zaver uspechany a totalne nerealisticky, ale mozna je to jen muj pohled jako ctenarky detektivek.

03.12.2021 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Nenechte se zmast 3 hvezdickami, kniha se cetla jednim dechem, nemohla jsem se od ni vubec odtrhnout, ale ke konci uz jsem se zacala citit "preslazena", proste zadny problem neni dost velky, aby se nedal zitra vyresit a Luca je az moc dokonaly. Zaver me dostal, diky nemu jsem chtela dat hvezdicky 4, ale nakonec v porovnani s druhym dilem zustaly 3. Urcite doporucuji zacit cist, az budete mit doma nachystane oba dily, protoze ten cliffhanger bych bez okamziteho pokracovani neustala. Komu se libilo, urcite doporucuji Holly Bourne Uz jsem normalni?!

03.12.2021 3 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Docela tezko se to cte, je to psane slozite, ctenar musi opravdu premyslet nad Tim, co cte. I presto jsem cetla jednim dechem a nemohla jsem knihu odlozit. Taky jsem Mela strach, ze to bude "pornografie", ale to se nepotvrdilo.

26.11.2021 4 z 5

Doktore, čas to zahojí! Doktore, čas to zahojí! Patrick Taylor

Patricka Taylora a jeho irske doktory z Ballybucklebo proste miluju. Nadherne spojeni historie irska, mediciny a ctiveho pribehu.

12.11.2021 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Vyborne, jen uplny zaver mi prisel zbytecny, az trochu nesmyslny.

30.06.2021 4 z 5

Prijemne, mile, ctive. Velmi podobne doktorske serii Patricka Taylora, ktera mi ale prijde nesrovnatelne lepsi.

21.06.2021 3 z 5

Černý jezdec Černý jezdec Kristina Hlaváčková

Lepsi nez prvni Dil. Plnokrevna fantasy, ktera se opravdu dobre cte. Trosku me stvalo, ze hlavni hrdinka je naprosto dokonala, vsechno vi, vsechno zna, vsechno umi nejlip...

02.06.2021 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Jako I hodne ostatnim ctenarum mi vadil velmi nizky vek hlavni hrdinky, kdyz jsem ji ale pomyslne par let pridala, nebyl to az takovy problem. Kniha se velmi dobre cetla a bavila me I presto, ze jsem dospela uz dlouho.

10.05.2021 4 z 5

Utajená obrazárna Utajená obrazárna Maryrose Wood

Sice pry kniha pro deti a mladez, ale je to opravdu ctive a vhodne I pro dospele. Vtipne, tajemne a duchaplne, napinave.

11.04.2021 4 z 5

Doktore, to bude v cajku! Doktore, to bude v cajku! Patrick Taylor

Moje oblibena saga! Miluji knihy z lekarskeho prostredni. Tohle se krasne cte, prijemna beletrie s milym dejem, postavami, ktere si zamilujete, se zapletkami jak z opravdoveho zivota. A navic se toho hodne dozvite nejen z oblasti mediciny, ale I historie Irska. Tento Dil se zabyva mym oblibenym tematem problemu s pocetim.

11.04.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Na me uz prilis brutalni, ale tak to mam s celym Keplerem a to ctu detektivky strasne rada. I tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout, napinave, ctive, super. Ale rozreseni a nalezeni vinika me dostalo a to ne v dobrem. Jak mnozi pisou, ano, vubec jsem to necekala. Ale necekala jsem to tak moc, az mi to prislo absurdni. Secteno a podtrzeno, dalsiho Keplera uz ne.

18.02.2021 3 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Evzen Bocek s Aristokratkou je zpatky ve forme! Precteno jednim dechem. Tesim se na avizovany dalsi dil.

02.01.2021 4 z 5

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Opravdu jsem myslela, ze se knihou neprokousu. Kdysi davno jsem cetla Dva roky prazdnin, jinak me Verne minul a tohle me docela dost odradilo zkouset dalsi. Zacetla jsem se az v polovine knihy a I tak zadna slava.

15.12.2020 2 z 5

Rekla bych az prilis nadsazky, nekdy uz to nepusobi humorne. Nevim, jak by to vnimal muz, ale osobne mi v tomato prisla horsi zenska cast, napriklad epizoda se zlomenou nohou, to uz bylo opravdu za carou.

09.12.2020 2 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Podle me zatim nejslabsi kniha od Bolave. Do tmy bylo super, Me dnu mi prislo jeste lepsi, ale tady mi to prislo uz prilis fantaskni.

23.11.2020 3 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Vaznejsi nez predesle dily, zapomnelo se na humor, diky kteremu se pribehy z oddeleni Q odlisovaly od ostatnich detektivek.

14.11.2020 4 z 5

Ona a já aneb Manželem snadno a rychle Ona a já aneb Manželem snadno a rychle Miroslav Macek

Nejak jsem se nesmala, asi nerozumim tomuto typu humoru.

28.10.2020 2 z 5

Ledová jako sníh Ledová jako sníh Danielle Paige

Cte se to dobre. To je asi jedine pozitivum. Kniha nema zadny originalni napad, vsechno je odnekud obslehnute, nekdy az trapne okate. A hlavni hrdinka? To je same: miluju Balea, na nicem jinem mi nezalezi, je to ma prava laska... Ale vubec ji to nebrani v ocicmavani kazdeho hezkeho kluka, na ktereho narazi. A to je jen spicka ledovce.

24.09.2020 2 z 5

Bůh maličkostí Bůh maličkostí Arundhati Roy

Docela dlouho mi trvalo, než jsem se začetla, ale závěr mi vyrazil dech a vehnal slzy do očí. Kruté.

14.12.2019 4 z 5

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

Zajímavé počtení,a le kniha ve mně nezanechala nějakou větší stopu.

08.06.2019 3 z 5