Ráchelina kniha

Dramatická smrt rodičů přivede Ellu z New Yorku zpět do rodného Bergenu, aby tam vyřešila majetkové záležitosti. Na místě však zjistí, že jejich rodinnou vilu obývá již několik měsíců stará paní jménem Ráchel. Ella chce dům po smrti rodičů prodat a hodlá Ráchel vypovědět nájemní smlouvu. Při jednom setkání však Ráchel Ellu, která pracuje jako novinářka, požádá o sepsání svého životního příběhu. Ella se rozhodne spíše ze slušnosti vyslechnout její vyprávění, avšak zakrátko je vtažena do pozoruhodného životního příběhu, který se odehrává v několika zemích, od Ráchelina dětství, kdy byla jako uprchlík poslána z Bratislavy do Norska......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/251708/rachelina-kniha-251708.jpg 4.2187
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Rakels bok, 2014

Kniha Ráchelina kniha

Marikapachlova
20. listopadu

kniha sr mi moc libila

JaniisB
07. listopadu

Velmi zajímavý a poutavý příběh

marketa9252
05. listopadu

Ze začátku jsem chtěla čtení vzdát,ale po první čtvrtině mi příběh zaujal!

Eliza20

Ráchelina kniha obsahuje velmi zajímavý příběh, nicméně pro mě osobně nebyl tak čtivý (možná za to mohla er-forma, kterou nevyhledávám). Mnohokrát jsem se nemohla ztotožnit s Ráchelinými volbami a rozhodnutími napříč desetiletími a rezervovanost obou hlavních postav mi znemožnila, aby mi na nich záleželo. Nicméně posledních cca 30 stran mě pohltilo a dojalo. Přeci jen, když s postavami strávíte nějakých 350 stran, zajímá vás jejich osud až do konce.

slaska77

Začátek knihy s dějovou linkou ze současnosti je trochu zvláštní a dost se i vleče, kdo vydrží a dostane se zpátky do 20. století před 2. světovou válku, ten se od knížky již neodtrhne. Rozuzlení jsem sice odhadla již tak 100 stránek před koncem, ale to mi rozhodně nebránilo si celou knížku užít. Hlavní téma knihy je hledání sama sebe, jak v případě Ráchel na pozadí historických událostí, tak její posluchačky Elly na pozadí rodinné tragédie. Knížka je prostě krásná, laskavá, milá. Za mě zcela jiná než Zlodějka knih, ke které ji přirovnávají na přebalu, ale opravdu skvělá. Dávám plný počet hvězdiček a doporučuji. (Červenec: 1616 str.)

Jana512

Ráchelina kniha popisuje osudy, které vypráví židovska žena Ráchel, toho času ubytovaná v areálu domu, který zdědila Elly po tragické nehodě rodičů. Život obou žen byl zajímavý a napínavý a přinesl nečekaný závěr, kterým se mnoho objasnilo. Zajímavé, doporučuji!

zdenaR

Na knihu jsem narazila náhodou (potřebovala jsem do výzvy název kniha) a vůbec jsem nelitovala.
Kniha je velmi čtivá, přečetla jsem ji během dvou horkých dnů.
Zajímavý byl samozřejmě příběh Ráchel a její osud, současná linka příběhu s Ellou jen doplňovala hlavní děj. Její význam byl řečen až v závěru knihy, který byl poněkud nečekaný, smutný.
Doporučuji k přečtení :-)))

i.stefany

Knihu jsem si vybrala do výzvy, jsem ráda, že jsem ji přečetla, ale již v průběhu čtení jsem měla problém si pamatovat kdo je kdo. Příběh je hrozně natahovaný, zdlouhavý, než se dočtete ke konci kapitoly, víte prdlajs čím končila ta předchozí. Musím říct, že na tohle téma jsem četla lepší knihy. Průměr.