Ráchelina kniha

Dramatická smrt rodičů přivede Ellu z New Yorku zpět do rodného Bergenu, aby tam vyřešila majetkové záležitosti. Na místě však zjistí, že jejich rodinnou vilu obývá již několik měsíců stará paní jménem Ráchel. Ella chce dům po smrti rodičů prodat a hodlá Ráchel vypovědět nájemní smlouvu. Při jednom setkání však Ráchel Ellu, která pracuje jako novinářka, požádá o sepsání svého životního příběhu. Ella se rozhodne spíše ze slušnosti vyslechnout její vyprávění, avšak zakrátko je vtažena do pozoruhodného životního příběhu, který se odehrává v několika zemích, od Ráchelina dětství, kdy byla jako uprchlík poslána z Bratislavy do Norska......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251708/rachelina-kniha-251708.jpg 4.2213
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Rakels bok, 2014

Kniha Ráchelina kniha

jadwiga
02.12.2020

To byla tak nádherná kniha! Mé pocity se měnily s příběhem...naštvanost, stesk, úzkost, radost, strach a nakonec pláč, ale ten šťastný :-) Než jsem se do knihy pustila, ani jsem si nepřečetla anotaci, jen jsem věděla, že se v ní objeví téma 2.světové války. A objevilo se z úplně z jiného pohledu než jsem čekala. Byl to vlastně převážně velký životní příběh jedné malé židovské holčičky. Ale jak skutečný, lidský a krásný. Já mohu knihu jedině doporučit. Jediná věc, která mě zarazila byla spíš historicky časového charakteru. Autorka mluvila o Slovensku před 1.světovou válkou,ale tenkrát to bylo ještě Československo. Ale tento detail nemění nic na faktu, že kniha byla pěkná. Prostě taková,na kterou budete ještě dlouho vzpomínat.

zdehan
06.08.2020

Mě se kniha moc líbila.

Noreda
30.05.2020

Kniha zachycuje životní příběh. Kdo si nese stopu z knihy Hana od Mornštajnové jistě nepohrdne. Za mě osobně ohromné plus za norské reálie.

sabca
03.05.2020

Zajímavý příběh židovského děvčátka Ráchel a jejího bratra, které rodiče poslali prostřednictvím Nansenové nadace do Norska, aby je zachránili před smrti v některém z koncentračních táborů, což jim v době druhé světlové války hrozilo. Kniha mě tak zaujala, že jsem musela číst každou volnou chvilku, abych se dočetla jak vše dopadne. Doporučuji

Katka2382
02.05.2020

Už je to delší čas co jsem tuto knihu četla,ale líbila se mi a dobře se četla.Mám ráda takovéto knihy.

tabaluga
20.03.2020

Kniha se mi četla moc dobře, pro mne to bylo takové oddechove čtení i když jedním z témat byla druhá světová válka. Život Ráchel byl velice zajímavý a byly tam pro mne i nové informace. Někdy jsem se tedy v ději trochu ztratila a konec mne zklamal, ale Elle jsem přála, aby konečně našla sama sebe...

aktijnov
17.02.2020

Na začátku jsem měla velký problém se začíst. Hlavní hrdinka mi připadala jako rozmazlená hysterka, v některých chvílích dost nepochopitelná. S vysvětlením, že jí tragicky zemřeli rodiče si autorka dala na čas. Později už děj ubíhal. Někdy byl dost předvídatelný, často zdlouhavý. Nebyla to úplná ztráta času, ale ke knize už se rozhodně vracet nebudu.

Kája95
25.01.2020

Prvních asi sto stran bylo těžké vůbec přečíst. Na mne zbytečně zdlouhavé. Také er forma mi nevyhovovala. Škoda