Ráchelina kniha

Ráchelina kniha https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251708/bmid_rachelina-kniha-251708.jpg 4 254 80

Dramatická smrt rodičů přivede Ellu z New Yorku zpět do rodného Bergenu, aby tam vyřešila majetkové záležitosti. Na místě však zjistí, že jejich rodinnou vilu obývá již několik měsíců stará paní jménem Ráchel. Ella chce dům po smrti rodičů prodat a hodlá Ráchel vypovědět nájemní smlouvu. Při jednom setkání však Ráchel Ellu, která pracuje jako novinářka, požádá o sepsání svého životního příběhu. Ella se rozhodne spíše ze slušnosti vyslechnout její vyprávění, avšak zakrátko je vtažena do pozoruhodného životního příběhu, který se odehrává v několika zemích, od Ráchelina dětství, kdy byla jako uprchlík poslána z Bratislavy do Norska...... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Rakels bok , 2014

Jirinamac
16.12.2018 5 z 5

Krásný, ale smutný příběh. I když je od začátku jasné určité spojení, tak všechno, co se odehraje v životě Ráchel je zajímavé. Na začátku ta představa, že posíláme děti pryč od své rodiny a nevíme, co je čeká, zda je ti lidé opravdu ochrání nebo je může čekat ještě něco horšího. Jen škoda, že to nedopadlo radostněji a příběh ještě chvilku nepokračoval.

Arsi
12.12.2018 4 z 5

Krásně napsaná kniha. Smutná, ale i takový život je. Skvělé zakončení příběhu.

adriane9
11.10.2018 4 z 5

Poutavý příběh Ráchel a protivná Ella. Ano přiznám se, někde jsem přeskočila v příběhu Elly, protože není nic horšího když vám nesedí hlavní postava. Ovšem zbytek knihy to naprosto vykompenzoval. Příběh dítěte a příběh ženy a matky mě velmi dojal a rozhodně doporučím.

jana79
05.09.2018 4 z 5

Kniha je krásně napsaná, vše je srozumitelné a i když jsou dvě časové linky je to čtivé. Nelze knihu odložit a i když přeci jen musíte, už se těšíte až budete moci pokračovat. Konec sr mi zdál trošku prekotne ukončen, zvlášť když v posledních stránkách je naznačeno, že by se mohlo vejít ještě jedna krásná závěrečna kapitola hrdinky Rachel, a byla jsem trošičku zklamaná, že tam to dokončení neni trošku více rozvinuté, ale nechci prozrazovat. Je to krásný příběh a kdo knihu přečte, pochopí co jsem myslela. Mohu jen doporučit a určitě zůstane tato pěkná kniha u mě v knihovničce.

anibeni
10.08.2018 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, která mi dala možnost nahlédnout na osud židovských dětí tak trochu z jiné stránky... Příběh staré Ráchel byl opravdu zajímavý a i když jsem rozuzlení začala tušit poměrně brzo, neodradilo mě to a knihu jsem si opravdu vychutnala..

RADOST
06.08.2018 5 z 5

Skvělá kniha o životě, o nutnosti činit rozhodnutí a jejich důsledcích. Kniha o rodičích a dětech, o rodinných tajemstvích. Válka, pronásledování Židů, je zde jen spouštěčem děje, je to historická kulisa. Nejsou zde vykreslovány válečné hrůzy. Jen víme, že je a že ovlivňuje vše. A později jsou stejně v pozadí naznačeny i ty běžné mírové hrůzy. Hrůzy ve vztazích, v nepochopení, hrůzy citové i sociální. Také vše ovlivňují. Doporučuji tuto knihu o Ráchel. O tom, jak se ona ve svém životě s tím vším vyrovnávala.

Rou
10.07.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla čtivá a svým způsobem napínavá. Nesnažím se předem odhalit rozuzlení nebo závěr, nebo to možná neumím, takže se mi líbilo i odhalení v závěru. Mám ráda i střídání minulosti se současností. Jediné, co mi vadilo, byla velikost písma v knize. Písmenka jsou celkem drobná.

sgjoli
01.07.2018 3 z 5

Jsem poněkud v rozpacích. První polovina knihy mi připadala výborná. Bylo to čtivé a ty pasáže z druhé světové války, jak Ráchel žila v Norsku, mi přišly výborně napsané. Druhá půlka se mi pak zdála o něco slabší a už ne tolik zajímavá. Některé pasáže jsem nakonec přeskakovala. Konec byl pak dost předvídatelný. Takhle z toho pro mne vyšla průměrná kniha. Škoda, no...

Danago
19.06.2018 4 z 5

Ella přijede z New Yorku zpět do rodného města , aby po smrti rodičů vyřešila majetkové záležitosti. V jejich vile bydlí stará paní jménem Ráchel. Ella chce dům prodat a chce Ráchel vypovědět nájemní smlouvu. Ráchel však požádá Ellu, která je novinářka , o sepsání svého životního příběhu. Ella se rozhodne spíše ze slušnosti vyslechnout její vyprávění. Ráchelin příběh začíná v jejím dětství, kdy byla jako uprchlík poslána z Bratislavy do Norska...
Mě se knížka líbila. Krásný román nejen o válce.

Koko1
28.05.2018 5 z 5

Velice čtivé a poutavé téma knihy. Ráchel vypráví svůj příběh bez přecitlivělosti, ale o to silněji působí.
Miluji tyhle příběhy lidských osudů na historických podkladech.

helenkan
02.03.2018 5 z 5

Tyhle příběhy mě vždycky dostanou.

teli9845
08.02.2018 1 z 5

Ne. Patetický příběh, patetické věty, konec mě místo pláče hořce rozesmál. Takhle ne...Hlavní hrdinka jak Bella ze Stmívání, neustále rozechvělá, rozcitlivělá, symbolicky odhánějící všechny co se ji snaží pomoci. Kniha mě bavila pouze chvíli a to v části věnováné pogromům na židy na Slovensku. Jinak nic.

Ctv
28.12.2017 3 z 5

Dala jsem se zlákat doporučením kamarádky a textem na přebalu "... osloví ty, jimž se líbila Zlodějka knih a Klíč k minulosti". Zlodějka je kniha, která mne oslovila, tak jsem přinesla domů i Ráchelinu knihu. A teď tak nějak nevím. Četlo se to hezky, příběh je to poutavý a když si člověk přestaví některé okamžiky v Ráchelině životě tak po zádech běhá mráz. Napětí je udržováno přeskakováním z popisů osudů Ráchel a Elly, i když Ella se mi jeví jako docela plochá postava. Nerozuměla jsem jí, popis její 13. komnaty tam asi pro mne nebyl dostatečný. To, jak se osud žen nakonec protnou, jsem tušila téměř od začátku, takže to mne na konci nešokovalo. Přečetla jsem ji ráda a ochotně, ale nezaujala mne natolik, abych pásla po dalších knihách autorky tak, jako to dělám například u Světel, která nevidíme.

katerina5544
11.12.2017 5 z 5

Nemam slov. Nadherna, dojemna, smutna kniha. Precetla jsem za jeden den tak byla ctiva. Vedle Zlodejky knih, Hany a Svetel ktera nevidime je to dalsi poklad do me knihovny!

krtica
28.10.2017 5 z 5

Moc pěkná knížka,její přečtení můžu jen doporučit. A jako bonus nádherná obálka.

Masenka1304
21.09.2017 2 z 5

Musím přiznat, že mě kniha trochu zklamala, ale to jen proto, že jsem čekala něco jiného. Neřadila bych ji k tématu holokaustu, u mě převládl pocit čtení pro ženy o americkém snu. Rozhodně bych ji nepřirovnávala ke Zlodějce knih. Kniha je čtivá, někdy dost předvídatelná.

JointlieKat94
16.08.2017 5 z 5

Krásná kniha, krásný příběh. Zamrzelo mě, že to byl fiktivní příběh, ale stále věřím tomu, že i takhle to mohlo být. Hezky se to četlo, čekala jsem že to budu mít na dýl, a ejhle, kniha po pár dnech přečtená. :) jen jsem se občas ztrácela v příběhu, kdo s kym mluví, ale dohromady jsem to dala. Krásná kniha, opravdu.

Arlenka
06.08.2017 4 z 5

Pro me velice citlive, zajimave zpracovana zidovska otazka s jinym pohledem nez obvykle na to, co mohli prozivat ti, co prezili holocaust v jine"bezpecnejsi" zemi...Na to jak je knizka objemna, tak se rychle cetla.

yetti74
11.07.2017 5 z 5

Za mě kniha super. Pěkné počtení, zajímavé téma. Takových knih není nikdy dost.

Princezna22
06.07.2017 2 z 5

Dá se říct,že do této knihy jsem se vyloženě musela nutit abych ji vůbec přečetla. Nudné části v knize jsem dost často přeskakovala a druhá polovina knihy mě vůbec ale vůbec nebrala... čekala jsem daleko jiný poměrně lepší příběh,kde Rachel je malá a ne dějovou liniji která mě vůbec nezajímala!! Pokud knihu srovnám s Vypravěčkou tak tohle bylo o proti vypravěčce nudná kniha, do které jsem se musela nutit číst..škoda.... Asi to mohlo být jinak napsané,kniha mě neoslovila :-(