simlenka simlenka komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Člověk by čekal, že kniha o válce bude neskutečně depresivní a smutná, já z ní mám ale tak krásný a pozitivní pocit... Je úplně vymazlená, užíváte si každou větu, každé slovo! Pro mě kniha roku a jistě předčí i ty něj knihy z předešlých let...

18.10.2015 5 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

V té knize se vlastně nic moc neděje, hlavní hrdinové kopou, kopou, kopou, prodají co nakopali, kopou, kopou... Občas nějaká ta hádka s manželkou kvůli kopání, pak zas kopou a kopou... Ale nedá se od toho odtrhnout, je to skvěle napsané!

06.01.2016 4 z 5

Velmi pěkné myšlenky... Někdo tu kritizoval, že obyvatelé k-pexu nemají rodiny a příbuzné... Já to pochopila tak, že jsou jedna velká rodina jako např. indiáni, žijí ve společenství, když je potřeba o dítě se postará ten, kdo je po ruce, všichni jsou stále spolu, doplňují se, žijí v souladu s přírodou... To bych taky chtěla...

Na světelném paprsku jsem zatím nečetla a prozatím se na to nechystám, i když časem určitě ano...

04.11.2015 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Já teda od Aghaty nečetla zatím nic, takže můj názor nebude zkreslený srovnáváním.

Ta kniha má skvělou atmosféru, město a obyvatelé jsou
opravdu dobře popsáni, ráda bych je navštívila, vyrazila s nimi na procházku městem i javorovým lesem. Popisům není co vytknout!!!
Děj je zajímavý, nový, neokoukaný a autorka dokazuje, že není potřeba vždy šokovat. Není to žádný krvák, je to pomalá, klidně plynoucí oddechovka ;-)
po dlouhé době kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout, neříkám, že je dokonalá, ale je to fajn odpočinkové čtení a určitě neprohloupíte, když se do ní pustíte. Těším se na pokračování ;-)

25.06.2014 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Knihu jsem ještě nedočetla, právě jsem došla na stranu 100 a ... téma mě neodpuzuje, naopak. Myslím si, že je dobré tato témata otevírat. Nevím, jak to s Jarkem dopadne, ale rozhodně ho nejsem schopná odsoudit. Ten člověk si nemohl vybrat kým bude, tak jako nikdo z nás.
Nedokázala jsem si pomoct a musela si přečíst zdejší komentáře, dřív než budu ve čtení pokračovat, protože jsem byla zvědavá na názory ostatních, teď to jdu dočíst.
První polovina knihy je skvělá, k té druhé se vyjádřím později.

po dočtení:
jsem ráda, že kniha dopadla tak, jak dopadla - i když si nejsem jistá tím, že by to tak bylo i ve skutečnosti. Každopádně na mě zapůsobila jedna věta, asi nebudu úplně přesná, ale o tom, že člověk musí být laskavý především sám k sobě a když není, nenajde laskavost u druhých.

kniha každopádně je provokativní a je to dobře. Poskytuje náhled na život člověka, o kterém má každý předem jasnoo, i když ví úplný h.... a celkově nám nastavuje zrcadlo, jak snadno člověk někoho odsoudí, ale dokud si nenazuje jeho boty, nemá právo soudit.

Vrány se mě asi dotkly víc, ale to neznamená, že by tento příběh byl horší. Za mě velké doporučení komukoliv a hlavně těm přesvědčeným o své jediné správné pravdě.

20.10.2022 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Reaguji na příspěvek riity - myslím, ze zlo je zlo a je jedno, kdo ho pacha.Nelze přece všechny strkat do jednoho pytle, tak jako se mezi Němci našli ti spatní, našli se i mezi námi a odsun sudetských Němců je myslím část naší historie o které se málo mluví, snad pro špatné svědomí...
Knihu mam doma a těším se až si ji přečtu

09.10.2015

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

po 180 stranách neskutečné nudy jsem ji zahodila - možná ji někdy znovu zkusím, ale moc tomu nevěřím :-P nedoporučuji

28.03.2014 1 z 5

Skořápka Skořápka Ian McEwan

Na prvni pohled semtam i vtipne, na druhy typicky ironicky McEwan, jehoz poznamky se do Vas hluboce zaryji a mrazi z nich. Navic tentokrat i velmi ctive a ne tak slozite, jako nektere autorovy knihy

04.06.2018 5 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Prvních pár stran mi dělalo problém se zorientovat, pak už jsem se jen těžko odtrhavala od čtení. Běžně scifi nečtu, netuším jak si kniha stojí v porovnání s ostatními v tomto žánru, ale pro mě byla neuvěřitelně čtivá a poutavá. Plány meditátorů, technologie budoucnosti a vůbec vše mi přišlo skvěle promyšlené! Nemůžu hodnotit jinak než plným počtem a netrpělivě čekat na závěrečný díl.

17.01.2018 5 z 5

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Knihu jsem koupila na základě zdejších komentářů, ale já s nimi nesouhlasím. Nedocetla jsem ji. Ta víc než polovina knihy, kterou jsem přečetla, nebyla ničím jiným než jihoamerickou knižní telenovelou, kam se hrabe Esmeralda a já nevím co všechno se vysílalo/vysílá na prima love atd.. pořád jsem čekala, kdy to přijde a stále to nepřicházelo. Hlavní hrdinka je najivka bez jakékoliv sebeúcty - nechci říct, že byla úplně blbá - ale byla. Nenajdete v tom nic hlubokého, aspoň v prvních dvou třetinách určitě ne a na víc jsem neměla trpělivost...

21.08.2014 2 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Strhující čtení. Doporučuji i těm, kteří knihy z války nemusí

26.01.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Při čtení knihy jsem z ní byla totálně nadšená - je vtipná, stále se něco děje... Po dočtení z ní mám takový nijaký pocit - to bylo všechno? spousta techniky, spousta vtipu a víc se mi nějak nevybavuje. Fajn na jedno přečtení a poslání dál, dvakrát ji určitě číst nebudete...

21.02.2015 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

strašně zajímavé čtení a ještě zajímavěji napsané - někomu ty dokumenty vadily, mně se naopak velmi líbily a činily knihu ještě zajímavější

14.03.2014 5 z 5

Jo, párkrát mě rozesmála, ale nedočetla jsem ji, ve dvou třetinách pro mě přestala být zajímavá

06.03.2014

Když šeptá listí – Příběh stromů a mého života Když šeptá listí – Příběh stromů a mého života Hope Jahren

Lákavá anotace a přestože je vcelku trefná, asi jsem od knihy čekala něco jiného. Velmi poutavé a zajímavé detaily z rostlinného světa, nicméně životní příběh autorky mě až tak nezaujal a s přibývajícími stránkami mě kniha bavila míň a míň.

19.08.2017 3 z 5

Příběhy opředený život A. J. Fikryho Příběhy opředený život A. J. Fikryho Gabrielle Zevin

Knížka mě strašně zaujala anotací a co si budeme povídat, ta obálka!!! trochu kýč ale nádherný :-)

Zpracování knihy supe,r a vůbec ten nápad s tipy na povídky mi přišel velmi zajímavý a ač já povídky nemusím, tak se určitě na některé z nich chystám. (Před každou kapitolou je tip na povídku s komentářem A. J. Fikryho)... Co se však týká knihy jako celku - neurazí, nezaujme. Není to nic, co by mi utkvělo na dlouho v mysli. Trocha snobismu a intelektuálství, pár tipů na zajímavé knihy a kapka romantiky. Není špatná, ale víc než průměr si nezaslouží, z námětu by šlo vytřískat víc...

08.02.2015 3 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Nádherná citlivá kniha . Někdo tu psal, že je spíš pro mladší ctenarky, no je mi 30 a přesto mě okouzlila! Vtahla mě do děje od pravní strany a nemohla jsem se odtrhnout. To nejlepší na ní jsou vztahy - dokonale vykreslení postav, všemu jsem věřila, cítila s nimi se všemi, jako bych byla součástí příběhu. Doporučuju všemi deseti, nechte se okouzlit a dojmout :-)

04.01.2015 5 z 5

Vačice, která se nesmála Vačice, která se nesmála Frank Tashlin

Dětská kniha pro každého. O tom, jak je člověk ten nejchytřejší, jak se vtírá kam nemá, o velkém nepochopení a hlouposti - nádherná!!! Stejně jako Medvěd, který nebyl. Naše děti i já tyto knihy milujeme, nikdy se neomrzí! Opravdu doporučuji!!!

02.05.2014 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

nečetla jsem - poslouchala jako audioknihu a je to pecka. Určitě se k ní vrátím v tištěné podobě

14.03.2014 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Souhlas s Pani.Tau - nevtahlo mě to do takových hlubin, jak jsem čekala, proto jen 4 *, ale jinak velmi reálný příběh, přečteno jedním dechem.

26.12.2022 4 z 5