Shampoo Shampoo komentáře u knih

Město & město Město & město China Miéville

Nevím jak bych na tuhle knížku mohla správně reagovat. Tenhle pán píše výborně, ale jeden se musí začíst, kouskovat jeho knihy naprosto likviduje atmosféru. Tohle bylo výborné čtení, ačkoliv jsem musela přemýšlet jak co a kam zařadit a vůbec, nu jen 4 protože je to moje první od něj a věřím že jsem mu přišla na chuť.

16.10.2014 4 z 5

Páni..
Pokud jsem si užívala muzeum prazvláštních věcí a řekni vlků..., z posledních řekněme holčičích novinek na trhu, tak z téhle jsem úplně paf. Předpokládala jsem že se podívám do života divného děvčátka s křídly, ale kniha mě zavede do 4 generací možná "náhodou" či osudem zkoušených žen.
Krásně vymyšlený jednoduše - složitý příběh a skvěle napsané.
Neskutečně jsem si knížku užila, vychutnala a doslova si pohrávala s každou pasáží na jazyku.
Krásná kniha a rozhodně opět nejen pro malé slečny a klidně nejen pro dámy, pokud muž snese tenhle žánr :)
Pokud mohu knížku nějak vystihnout, je to Magický realismus. Enjoy, skvělé dílko co stojí za to mít ho v knihovničce.

07.10.2014 5 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Dávám tři body :) ne proto že bych to kdy dočetla, ne děkuji již jsem zvracela, ale proto že jsem to využila jako výchovný prostředek na bandu puberťáků a "yes" klaplo to. Je vidět že zase tolik nadšenců do soulože s opicí a starou prostitutkou nenajdete :)))

01.10.2014 3 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Musím se přidat, obávala jsem se, že se jedná pouze o čtení pro "holčičky" a není tomu tak. Zajímavý příběh 14leté dívky, jež si žije ve svém světě a zoufale po něm touží, ale denně ji realita dohání a staví před problémy jež musí řešit.
Velmi dobře pojaté je její vyrovnávání se se ztrátou milované osoby a nahlédnutí pod pokličku problémů celé rodiny. Navíc ke konci knihy jakoby hlavní hrdinka náhle dospěla a její postoj se zklidní a srovná.
Takže 5 a přání aby se vám ostatním četl tenhle příběh stejně dobře :)

01.10.2014 5 z 5

Muzeum prazvláštních věcí Muzeum prazvláštních věcí Alice Hoffman

Nečekala jsem od knihy skoro nic a mile mě překvapila svou čtivostí. Téma s panoptika, kde se vystavují znětvoření lidé , je zpracované pěkně. Musím uznat že způsob jakým se spojí osudy hlavních hrdinů dohromady je docela netradiční. Za mě 5 prostě díky dobře napsanému příběhu, který mě baví a době do které je zasazen, rozhodně jí zkuste dát šanci, není to červená knihovna, je to skvělá knížka o dvou lidech co se náhodou za podivných okolností potkají :)
Doufám že o autorce neslyším naposled.

24.09.2014 5 z 5

Finanční životy básníků Finanční životy básníků Jess Walter

Velmi dobře napsaná kniha. Není to žádná strhující bomba, ale prostě pár dnů v životě zoufalého stárnoucího člověka. Prostě jen takový hovor "sám k sobě", ale rozhodně je to důkaz, že pan Walter umí psát a dobře. Za mě 5

16.09.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

1 hvězdu za to že mě nalákalo se do toho podívat, neznělo to úplně špatně....
Hlavní hrdinka je prostě "jelito" , hlavní hrdina se taky může přidat do uzenářského průmyslu a autorka je tak příšerně repetetivní, pořád a dokola omílá ty samé fráze, pořád a pořád...a oh bejby, bejby a bejby, to je snad nejčastější slovo....
Dala jsem té knížce šanci, ale tak mizernou knihu nemá cenu otvírat a tuplovaně ne kupovat.
Autorka by potřebovala vzít tak 500 stran a hodit je do koše, pak by z toho možná byla relativně fajn erotická kniha. Dalším dílům šanci nedám a autorku házím do krabice "odpad"

28.08.2014 1 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Za mě 5 :) je to rozkošná kniha. Hezky přeložená, nikde nevázne, bavila jsem se :) škola pro princezny a čarodějnice, pro dobré a zlé hrdiny dětských knížek.
Prostě chcete být princeznou, denně si dáváte pleťové masky, jíte jen zeleninu, pěstujete vlasy a aby se vám zapsal nějaký ten dobrý skutek, kamarádíte se šeredkou co by směle mohla konkurovat čarodějnici. A pak přijde den D a ve škole to "spletou"
A co se stane pak už čeká jen a jen na přečtení ......a na druhý díl ;)
Mohu jen doporučit, bezvadná pohádka, skvělá zápletka a sexy princ Krasoň :)

28.08.2014 5 z 5

Sex a jiné city Sex a jiné city Eva Urbaníková

Tak já se u těhle povídek nemohu držet "slepičího koutku" Nečtu z regálů označených cedulkou "romány pro ženy" ale po téhle jsem sáhla.
Proč? ani nevím, z nudy a byla jsem velmi mile překvapena :) Prima povídky ze života :)
Pravděpodobně kritiku kterou zde sklízí je skutečně proto že dámy zde potřebují rádoby poselství knihy, tahle knížka je prostě o tom, jak jedna žena žije svůj sexuální život v několika povídkách a dobrých povídkách, takže proč ne? :) bylo to bezvadné čtení
ve dvou třech povídkách bych se i našla :D
Takže pokud chcete pár prima vtipných povídek na léto jděte do toho :)

04.08.2014 5 z 5

Tajemné bratrstvo pana Benedikta Tajemné bratrstvo pana Benedikta Trenton Lee Stewart

Naprosto skvělá kniha nejen pro děti :)
Napínavé, sranda, čtivé, úžasně čtivé a kdo jako malé dítě nechtěl být špionem v utajeném spolku? :)))
Skvěle jsem se bavila, super kniha, už se nemohu dočkat až si přečtu druhý díl

11.06.2014 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tak, dneska jsem to ... ráda bych řekla přečetla, nepřečetla, proskákala možná. Knížka je nekončící nuda, začala jsem ji číst díky místním komentářům a byla to chyba, je to ztráta času. Neříkám že je špatně napsaná, není, ale je to naprosto nefalšovaný obšleh z filmu Gran Torino s Eastwoodem, naprosto úúúplně obšlehnutý, jen jako sousedy má araby nikoliv číňany, nema torino, ale saaba, samozřejmě má mrtvou manželku a místo retrívra má kočku a ano samozřejmě je také nemocný. A jo jasně na závěr je mnohem méně hustej a má víc peněz na účtu, ale Eastwood nepáchá sebevraždu, protože má bouchačku . Upřímně Eastwood je alespoň pořádne zlej krutodědek a film si napsal sám a byl to dobrý výkon, muž jménem Ove je ztráta času, podívejte se na film a pak jen přejmenujte figurky...
Kocour je jediné pozitivum knihy, ale nějak zapomenou na závěr říct co se s ním stalo. To bylo jediné proč jsem knize věnovala pozornost.
Za mě plus pouze za řekněme čtivé psaní, film s Eastwoodem jsem viděla první, byl na světě první a tak nejsem ochotná ohodnotit čistou kopii lépe než takto, brrr

11.06.2014 odpad!

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Slyšela jsem od spousty lidí , že tahle kniha je nudila, že jí nechápou etc. , mě se líbila, zapojila jsem prostě maličko fantasii a dějepis mě stejně vždycky bavil :)

23.05.2014 5 z 5

Odvedu vás do Sierry Madre Odvedu vás do Sierry Madre Forrest Carter (p)

Výborná kniha, vtáhne vás do děje, jedna z nejlepších indiánek co jsem kdy četla. Smutná, ale stojí za přečtení. A Geronimuv krátký životopis najdete i na wiki, nebyl vymyšlený ;)

23.05.2014 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

moje první pořádná kniha z dětství :) mám ji neskutečně ráda

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Když víte, že je to kniha o porážení démona alkoholu, tak tam nehledejte víc, autor prostě zaznamenal temné období svého života a dobře.

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Tahle kniha mne uchvátila, nedá se popsat, prostě si ji musíte přečíst.Vezme vás trpět do svěrací kazajky a vypustí vás na toulky po hvězdách.

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Irving píše dobře. Tahle knížka mě okouzlila mnohem víc než film. Asi to bude ta nejlepší co mohl napsat. Výborně zpracované téma, čtivé, no nemám co dodat. Nechápu jak jsem mohla tak dlouho otálet se čtením téhle knížky. Ale teda "škrábavý zvuk" mi asi už nepůjde z mysli. a chuť osobně dát facku Homerovi za to že tak dlouho za doktorem Larchem nejel

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

dojemný příběh, skvělá kniha..

22.05.2014 5 z 5

Prostě má druhá oblíbená, až na ten smutný konec, mám ji i mluvenou panem Mrkvičkou a je to paráda, ještě že jsme toho pana Hrabala měli, škoda že je klasik naší literatury považován za "otravnou povinnou školní literaturu"

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Výborná knížka, mám ji i v mluveném slově a prostě mě pan Hrabal baví. Díky bohu že já měla jako povinou četbu vybraného Jiráska a mohu "nemít ráda" zrovna jeho :D