120 dnů Sodomy

Tato kniha představuje vlastně první, byť nedokončený pokus o ucelenou sexuologickou studii člověka. Sade se snaží postihnout a charakterizovat nejdůležitější sexuální úchylky. Text patří k polemickým, avšak vysoce hodnoceným dílům.

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24988/120-dnu-sodomy-k5O-24988.jpg 3537
Literatura světová, Romány, Filozofie
Vydáno, Levné knihy

Les Cent Vingt Journées de Sodome, 1785

Kniha 120 dnů Sodomy

Arcticus

Čítanie pre otrlé povahy. Uznávam, že nie každý dokáže knihu dočítať a mnohých môže pobúriť. No svojim spôsobom je to dielo hodnotné minimálne ako ukážka rôznych typov sexuálnych úchyliek.

Frola9

Zvládla jsem přečíst pouze šest dní... Na takový druh literatury nemám žaludek :-( K většině knížkám, u kterých jsem přečetla pouze ukázku, se snažím vrátit. Mám pocit, že jakmile jsem oživila hrdiny knihy, měla bych jim dát možnost svůj příběh dožít. Bohužel u téhle knihy mi je osud "hrdinů" naprosto lhostejný.

tomasblazek

Po přečetní jsem 120 dnů Sodomy rituálně spálil v krbu. A tak by to měl s touto knihou udělat každý. :) Ale na druhou stranu - jsem rád, že jsem si tento extrakt zvrácenosti přečetl, k literární historii Evropy bezesporu patří.

WowKokinko

Historky ze zvrácené společnosti, která se nebojí ničeho aby dosáhla uspokojení....je to hodně perverzní, ale celkem to stojí za přečtení, ale je to jen pro opravdu silné povahy

rutto45

Určite jedno z najkontroverznejších diel. Aj keď je podstatná časť knihy venovaná degustácií exkrementov, inhalovaní vetrov, análnemu styku a rozmanitým spôsobom tortúry, najmä detí, myslím, že markýz, aj keď dosť brutálnym spôsobom, opisuje podstatu jedincov, ktorí by sa odovzdali, nebyť zákonov a systému, svojmu živočišnému ja. Takisto, ako bola homosexualita v minulosti tabu a trestaná a dnes už ju, okrem fanatických panbožkárov a latentých gayov strachujúcich sa o rozvrátenie ich tradičnej rodiny, vačšina ľudí "toleruje", tak aj fekalisti a sadomasochisti nachádzajú svoje miesto v spoločnosti. A možno je to aj váš nápomocný sused, vždy optimisticky naladený vodič autobusu, či tá najmilšia poštárka na svete, ktorí si po skončení práce doma navlečú latex, zoberú do ruky bičík a partnerovi s rubíkom v ústach a analným kolíkom v rektálnom otvore pekne všetko zpočítajú. Preto ako už v úvode napísal de Sade o uvedených praktikách: „Zvol si tedy své a zbytek ponech, aniž bys ho hanil, není-li podle tvého vkusu."

Ivaksa

Zajímalo by mě jestli to má nějaký děj nebo to jen popisuje ohavnosti. Ale číst to nebudu,tak snad jen kdyby se objevil nějaký smysluplný komentář k mé otázce,děkuji...

Póžislava

Asi nejnechutnější knížka, kterou jsem kdy četla a snad ještě nechutnější je filmové zpracování (kam se hrabe Lady Fuckingham). Jsem ráda, že jsem knihu dočetla, i když mnohdy jsem se přemáhala, a to si myslím, že vydržím hodně. Jestli si člověk chce vyzkoušet, jak moc silný má žaludek, tak je to dobrá výzva :D

Switch

Kniha, kterou jsem dostal do ruky mě velice překvapila, je až s podivem, co lidská mysl může vyplodit a 120 dní sodomy je toho důkazem. Pominu-li něchutné pasáže, kterými je kniha dosloba nabita, je zde zachycena možná zrůdnost hlavních postav, které popírají jakoukoli lidksou morálku. Z psycholigického hlediska je tedy tento román velice poutavý. Ani si nedovedu předtavit, co se mohlo v knize dít, kdyby Markýz De Sade dílo kompletně dopsal. Rozhodně ji nedoporučuji slabším povahám ani psychicky nyrušeným lidem. Mohlo by to mít neblahé následky ať už pro ně samotné, tak pro společnost. Já sám jsem byl po dočtení knihy v opravdu prazvláštním rozpoložení...