sd1992 sd1992 komentáře u knih

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Super! Líbilo se mi to. :) Začala jsem ji číst v podstatě hlavně kvůli tomu, že Joelle bude letos na Humbooku, tak abych byla v obraze. :-D a jsem za to fakt ráda.. spousta věcí mi připomínalo Divergenci, takže komu se líbila trilogie Divergence, tak se bude líbit určitě i Univerzita výjimečných :) První díl se četl hrozně lehce, tak jdu hned na další.. :-)

23.08.2017 5 z 5

A co bylo dál A co bylo dál T. L. Swan

Díky Gradě za knihu v rámci spolupráce :) za mě moc hezké finále.. nebyly to jen přeslazené epilogy, ale drží si to kvalitu předchozích dílů :) takže dávám 4,5* a k sérii se určitě vrátím :)

11.04.2024 4 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Hlavni hrdinka Belle je cista duse, ktera potreby druhych stavi nad ty svoje. Proto pro nikoho neni prekvapenim, ze se Belle stehuje docasne na hrad Evergreen castle.. nedopatrenim totiz srazila na kole jeho nebohou starickou majitelku Edinu, ktera zije sama a je prilis hrda na to, aby svou dceru ci vnuka pozadala o pomoc.. vnuk Jack se nakonec o babicine urazu stejne dozvi.. a kdyz navic zjisti, ze si do domu nastehovala cizi zenu, rozhodne se, ze se na hrad vyda. Ale neni to uplne gesto starostliveho vnuka, babicku totiz nevidel pres 30 let. Za jejich komplikovanou situaci stoji nedorozumeni ke kteremu doslo pri rozvodu jeho rodicu a on o sve mame nechce ani slyset. Jsou jeho umysly ciste? Snazi se babicce opravdu pomoct, prestoze dokumenty nalezeny v jeho tasce dokazuji opak?!

- krasny a dojemny pribeh, ktery vam da fakt pocitit vanocni atmosferu na zimnim venkove!!
-pribeh se odehrava ve vesnicce, kde jsou vsichni jako jedna rodina.. nikdo by se k vam neotocil zady pri zadosti o pomoct a Belle uz vubec ne. A to je prave ten problem, jeji ochota a touha pomahat za kazdou cenu uz obcas hranicila s hlouposti =/ Viz. pujceni auta(kdo cetl, pochopi)
-totez se da rict o Kenzy, ktera byla asi zrovna na wc, kdyz Buh rozdaval empatii xD Nastesti ani ona neodolala Loganovu kouzlu a stala se normalni bytosti!! <3
-nebyt tech par rozumovych nedostatku Belle a Kenzy, kniha by mohla byt skoro dokonala :))
Alespon pokud od toho cekate to, co ja - jednorazovou romantickou cetbu na zimni vecer, idealne k naladeni vanocni atmosfery :)) = v tom pripade splnuje pozadavky !!
-za me mate doporuceni, pokud vam opravdu staci jednoduchy pribeh, idealne tak na jednu adventni nedeli! :)

Knihu jsem četla ve spolupráci s @grada.cz @cosmopolis.cz díky :)

30.01.2024 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Hattie se touzi stat svatebni organizatorkou. Dostane prilezitost, kde muze ukazat sve kvality - jejim ukolem je zaridit obrovskou svatbu sestrenici na malebnem francouzskem venkove. Na zamecek Chateau se vydava o 2 mesice driv, ukaze se to jako dobry napad, ceka na ni totiz cela rada lidi, kteri Hattie nepreji uspech. Ovsem okouzlujici majitel Luc vynahrazuje vsechny nedostatky :)) .. a kdyz dorazi i kamaradka Fliss, aby s pripravou pomohla, Hat se razem na zamecku citi jako doma. Fliss prinese teplo, ktere prolomi ledy a stmeli vsechny obyvatele v jednu rodinu.

- moje treti kniha od autorky a vsechny hodnotim shodne; libi se mi a perfektne se mi ctou, ale stale mi tam chybi nejaky wow efekt
-na druhou stranu autorka se nesnazi nicim sokovat, jejim cilem je spis romanticky priblizit misto deni a nechat tak pocitit ctenare vsechny vune, chute a vjemy.. a dari se ji to !!
-i kdyz jsem to Lucovi a Hattie prala, tak jsem si nasla jinou dvojici, ktere jsem fandila a to Alfonsovi a Fliss :)) o nich chci knihu! Jejich spickovani a hrana nenavist, nemela chybu!
-nakonec si stejne oblibite vsechny vedlejsi postavy a zatouzite si s nimi dat kávu a croissant pri vychode slunce nad vinici :))
Za knihy díky @grada.cz ve spolupráci <3

29.01.2024 4 z 5

Jak ulovit boháče Jak ulovit boháče Evie Dunmore

Za knihu k recenzi diky @grada_cz @cosmopolis_cz !!

Kdyz mladicka nezkusena Hattie nabidne sva usta k polibku temnemu cizinci a necha se u toho pristihnout, zpeceti tim svuj zivot. Rodina v tom ma jasno, pokud nechce znemoznit celou rodinu - bude si onoho cizince muset vzit.
Lucian Blackstone neni ale jen tak nekdo.. je to demon, ktery si podrobi nejednoho chudaka v nesnazich a neboji se k tomu pouzit ani ty nejspinavejsi praktiky. Zkratka uplny opak Hattie, mlade damy z vyssi spolecnosti, ktere nebylo nikdy nic odepreno.
I kdyz je Lucian atraktivni muz, Hattie nevi co ji desi vic - jestli naplneni jejich manzelskeho slibu nebo to, ze bude muset zestarnout vedle bezcitneho muze, ktery s ni naklada jako se svym majetkem.. s cimz se jako sufrazetka nechce a ani nemuze nikdy smirit.

Twl, to bylo zase neco pro meee :P
Vic takovych serii prosim!!
Rebelky z Oxfordu si me ziskaly hned od prvniho dilu a od te doby je kazdy lepsi nez ten predchozi <3 Nejenze je mi sympaticky jejich boj za volebni a majetkove pravo zen, ale i ty jejich muzske protejsky jsou vzdycky dokonale vykreslene !! :O
Autorka umi krasne vytvorit pribeh z 19.stoleti, ktery zdanlive pusobi jako zdrzenlivy romanek dvou lidi, ale nakonec hyri erotikou, ktera je ale tak dobre napsana, ze musite citit jiskry i vy doma !!
Mne nezbyva nic, nez doufat, ze serie bude mit co nejvic dilu, protoze uz ted prahnu po dalsim :))

Za me velke doporuceni, na vsechny 3 knihy!

05.01.2024 5 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Cassie Connor

Za knihu mockrát děkuji @gradacz a @cosmopolis <3 #spoluprace

Kdo by stal o zvidave dotazy, kdy se konecne vdate?!
Rebecca urcite NE! Proto musi urgentne zaridit jednu vec.. sehnat doprovod na rodinnou seslost, aby svemu okoli a predevsim sve sestre, zavrela pusu :X Rebecca zije svou praci a nejake romanticke vztahy ji od rozchodu s expritelem, ktery je shodou okolnosti zasnoubeny s jeji sestrou, nechybi.. kdyz nahodou v baru narazi na hezouna Hudsona netusi, ze on neni jen idealnim partnerem na jednu vasnivou noc, ale taky dokonalym falesnym pritelem, kterym udela na svoji rodinu dojem a nakonec se zavrta tak hluboko do Rebecciny podstaty, ze se z emocne zakrnele chladne pravnicky vyklube empaticka mlada zena s chuti si zivot radne uzivat <3

Kniha me na prvni pohled zaujala a fakt me mile prekvapila!! :)) je tu jedna z mych oblibenych romantickych linek - fake dating!! 8) Obe postavy me bavily, osvezujici zmenou bylo, ze nedostupne a chladne chovani bylo pro tentokrat ze strany zeny, oproti vrele a milujici povaze muze! <3 Za me skvely pribeh i prestoze podobnych je na svete uz spousta.. svym zpracovanim a vykreslenim hlavnich i vedlejsich postav se urcite radi mezi ty lepsi a ja si cely pribeh mega uzila a muzu jen doporucit!!! :))))

4,5*

08.11.2023 4 z 5

Sestry Springovy Sestry Springovy Anna Todd

Když jsem viděla, že vyjde další knížka od Anny Todd, měla jsem radost, protože After jsem si oblíbila.. :) ale smích mě přešel po přečtení anotace, která mě popravdě vůbec nezaujala. Tak jsem se rozhodla, že si knihu nekoupím.. No, co čert nechtěl, za pár dní jsem ji vyhrála v soutěži.. :D tak jsem si ji samozřejmě přečetla, nelituji toho, ale ani nejásám.. :) je to kniha, která nenadchne, ale ani neurazí.. není vyloženě natřískaná dějovými zvraty, ale čte se snadno a rychle.. Je to vyloženě odpočinková četba, byť spíš průměrná. :)

02.09.2019 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Tuhle krásku jsem si objednala celkem spontánně... Jako spoustu jiných knih ;-D ale když jsem ji doma otevřela a zjistila jsem, že je to komiks, tak jsem byla v šoku :-D byla jsem na sebe naštvaná, že jsem se lépe nepodívala.. Ale ach nebeee, to bylo dokonalý.. jo, sice je to čtení asi na hodinku, ale je to strašně roztomilý.. :)) obálka i ilustrace jsou totálně boží a navíc komiks má otevřený konec..takže se strašně těším na pokračování a tuhle sérii si koupím celou.. :)

02.09.2019 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Tak přiznám se, že jsem z tohoto dílu měla trochu obavy... přece jenom je to odříznuto od hlavního děje, že jo... ale kdepak.. Opět jsem se jen ujistila v tom, že Maas je královna svého oboru, která neumí napsat špatnou knihu :-) Věž mě bavila od začátku až do konce... Yrene jsem si okamžitě oblíbila. :-) A Chaol si u mě vylepšil trošku pošramocenou reputaci, takže konec dobrý, všechno dobré :D 5*

12.08.2019 5 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Nee, proč? Nějak mě to nechytlo.. spíš jsem vůbec v šoku, že je tato kniha zfilmovaná :-O není prakticky nijak záživná. Četla se sice poměrně rychle, ale nezáživně. Jakou lovestory můžete očekávat od páru, který se zná sotva půl dne.. ano, celý děj knihy se odehrává v jeden jediný den.. Ty "mezikapitoly" na téma láska, náboženství, vlasy atd. tak to bylo něco vyloženě strašného, být to moje kniha, tak je s největší pravděpodobností vytrhám. Bylo to zbytečně plné filozofických keců, který fakt nesnáším a ubíjelo mě to :D Dávám 3* za čtivý způsob psaní, ale nečetla bych znovu ani za nic a film mě taky neláká.

31.07.2019 3 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Přečteno za necelých 24 hodin. Nešlo to jinak.. :-D byl to neuvěřitelný comeback do života Royalů. Sérii jsem milovala od začátku do konce, žádný díl není slabší, než jiný. Na téhle sérii je všechno dokonalý.. :) Každou jednotlivou postavu zbožňuju a to i ty záporné jako je Steven, Felicity, Lauren.. dávají tomu šťávu.. :-) Easton a Hartley jsou naprosto zlatí a konec je teda jedno velké WOW :O opět doporučuji!

12.07.2019 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Byla jsem poměrně překvapená jak moc se tento díl liší od filmu. Vážně člověk pochopí spoustu věcí, až když si přečte knihy... :-)

07.06.2019 5 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

Poměrně silný příběh.. Je třeba vzít v potaz, že i když ne u nás, tak jinde ve světě se takové věci běžně dějí. A příběh Valerie by mohl být dost snadno reálným příběhem jiné "oběti" podobného zločinu. Je to napsáno dost realisticky, prolínají se tam různé časové linky.. kniha je čtivá, napínavá a konec mě fakt rozbrečel. Za mě super.. :-)

06.03.2019 5 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

P.S. Líbíš se mi bylo sice lepší, ale i tak nemám srdce tomuto dát ani o hvězdičku méně.. :-D Mně se prostě její styl psaní líbí.. :) čte se to rychle a já u této četby naprosto vypnu a zrelaxuji, takže svůj účel to splní.. :-D

25.02.2019 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Pěkné převyprávění Krásky a zvířete.. :) Knížka měla slabší místa, hodně popisů, ale jinak to bylo moc hezké.. :-)

07.01.2019 4 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Tak po přečtení komentářů jsem se uklidnila, že nejsem zdaleka jediná, kdo nepochopil konec.. :-D Pro sichr si ho jdu přečíst ještě jednou. Ale musím říct, že knížka mě moc mile překvapila. Děj byl celou dobu záživný, příjemné zpestření v podobě dialogů na twitteru, policejními výslechy..!!! Hodnotím knihu velmi vysoko a to i před fakt, že kniha je vlastně strašný klišé.. :-D ale strašně moc mě bavila.. četla se naprosto skvěle a nedala mi spát, tak moc jsem prahla po odpovědích! Moc se těším na pokračování!!! doporučuji

12.11.2018 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl mám hrozně ráda jako film. Takže pro mě nebylo velkým překvapením, že i kniha se mi líbila víc, než první díl.. :) Miluju Zlatoslava. :-D

28.10.2018 5 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Úžasný, boží, famózní, nemám slov. Přečteno za necelé dva dny. Nikdy jsem nic podobného nečetla a naprosto mě to uchvátilo!!! Jelikož nechci psát žádné spoilery, tak prostě jen DOPORUČUJI :-D :-) dávám 6* z 5* možných :D

15.10.2018 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Hned prvním dobrým dojmem byla pro mě změna, že jednou je hlavní hrdina, tedy i vypravěč kluk. Nevím jak to máte vy, ale já mám v rukou vždy takovou knížku, která je o holce.. :-D asi to bude tím, že tuhle sérii chlap napsal :-D O kterém mimochodem po Humbooku můžu říct, že je obrovský sympaťák a vtipálek. :) Kniha je super, hrozně rychle a snadno se mi čte a to se mi moc u fantasy žánru nestává. Děj je stále svižný a napínavý, takže za mě 5* Miluju Ferius a samozřejmě Reichise!!! :-D chci ho.. :-D je to malá bestie.. ;-D přesně jak mi Sebastien napsal pod autogram: ,,Never trust a squirrel cat!!! ;-D

12.10.2018 5 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Myslela jsem si, že to bude taková nemastná, neslaná oddechovka, ale nakonec mě to celkem mile překvapilo. Hlavní hrdinku Blaire jsem si oblíbila, je mi svým chováním sympatická. Za to Nan teda nemůžu vystát, ani když přihlédnu k faktu, kvůli kterému se chová jako kráva. Kniha se čte hrozně snadno a rychle, tak jdu hned na další díl. :)

30.07.2018 5 z 5