Scathia Scathia komentáře u knih

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Nad některými věcmi mi zůstává rozum stát. A tahle knížka, společně s hodnocením 83%, je toho důkazem. Plochý příběh bez dostatečného vykreslení, dvě vyloženě nesympatické hlavní postavy a naprosto žádný děj... někdo asi tuhle červenou knihovnu ocení, já si alespoň můžu odškrtnou knihu do Výzvy - žánr, který běžně nečtete. A potvrdila jsem si, proč toto fakt nečtu.

18.05.2018 odpad!

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Prostě anglická klasika. Souboj lidské vůle a přírody... Není tomu co vytknout. :-)

26.01.2018 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Vynikající literární počin. Jedinečná atmosféra, skvěle promyšlená alternativní realita s mnoha zvraty. Velmi často jsem konce kapitol chodila rozdýchat. :-))

20.04.2017 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Tuhle knížku jsem jako malá milovala a pořád dokola četla. Když jsem ji letos díky knižní výzvě zase vzala do ruky, nestačila jsem se divit. Tyhle pohádky jsou opravdu hodně drsné, obrázky strašidelné a přesto pořád plní svůj účel. :-)) Jen si asi rozmyslím, jestli tuhle knížku nechám číst svému dítěti.

07.02.2017 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Už jako malá jsem snila, že mám svého Bílého Tesáka. Zlomeného životem, kterého ochočím a který se stane mým nejvěrnějším druhem... :-) skvělá vzpomínka na doby dávno minulé

12.11.2016 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Skvělá knížka, chvilkama veselá, chvilkama si říkám jak moc věcí mi v životě utíká. :-)

18.10.2016 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Napínavé čtení, filmy jsem už viděla, těšila jsem se na knížky a musím říct, že Katniss mi byla víc sympatická než ve filmu, skoro jsem začala chápat ty její myšlenkové pochody a taky se uměla smát vtipu, pro mě neuvěřitelná věc. A Haymitch je o co větší stroskotanec, o to větší sympaťák :-D

23.07.2016 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Milá oddechovka, hned bych taky chtěla jednoho Saturnina! :-)

01.06.2016 4 z 5

Po delší době pět hvězdiček, ale já nemůžu jinak. Staříka doslova miluju, hrozně mi evokuje severského Forresta Gumpa... knížku doporučuju dál!!!

17.07.2014 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Do Čapka jsem se dlouho přemlouvala, nakonec jsem si řekla, že z české klasiky bych si něco měla přečíst a ač mi je sci-fi fakt cizí, nestačila jsem se divit, jak se Čapek skvěle čte... rozhodně plánuju od něj přečíst další knihy...

21.05.2014 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Opravdu napínavá četba až do konce, film jsem nikdy nedokoukala celý, od knížky jsem se ale nemohla odtrhnout! :-)

25.03.2014 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Další příjemná oddechovka. U autorky se mi líbí, že zpracovává velmi rozličná témata. Každá kniha je jiná, ale zatím žádná nezklamala. :-)

07.03.2021 4 z 5

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

Kniha má zajímavý potenciál, ale zasloužila by si tak o 100 stran navíc, aby prostředí a děj více rozkreslila. Jinak velmi povedené dílo.

01.03.2021 3 z 5

Svíce dohořívají Svíce dohořívají Sándor Márai

Zajímavá knížka, s nejdelším monologem, co jsem kdy četla. :-) Děj knihy se odehrává během jednoho dne a vlastně nejde ani tak o děj, ono se během toho dne nic moc závratného nestane. Hodnota knížky spočívá v přetlaku myšlenek a filosofických úvah na téma přátelství, stáří, zrada, láska, odlišnost, ... Těch nádherně vystižených myšlenek tam bylo víc, než dost.

14.02.2021 4 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Tomáše Šebka hrozně ráda sleduju na Facebooku. Líbí se mi jeho projekty, styl jeho projevu... jsem ráda, že v rámci výzvy jsem se dokopala k tomu, abych si konečně i začala číst jeho knihy. Pro někoho může být Tomášovo vyprávění zmatečné, pro mě je naopak tím zajímavější. Příběh fungování Lékařů bez hranic na misích je velmi inspirující a nikdy není dost knih, které nám připomínají, že je jedno, jestli je člověk bílý, černý nebo červený, Slovák nebo Ukrajinec.V první řadě je to člověk, se vším dobrým i špatným, co by to mohlo přinést a největší rozdíly si nosíme ve svých hlavách v podobě hromady zbytečných předsudků, které zbytečně komplikují pohled na svět.
PS: kvituji přidání nádherných fotek z mise, které příběhům přinesly další rozměr.

08.01.2021 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Další příjemná oddechovka. Jojo je bezvadná pro nenáročné čtení s milým příběhem.

02.01.2021 4 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Taková příjemná oddechovka.
SPOILER: Jediné, co nechápu, je přístup hrdinky, která pláče nad zraněním a hrozící ztrátou taneční kariéry, dušuje se, že kvůli chlapovi to nikdy neohrozí. O pár stránek dál si na sebe nazuje boty na vysokém podpatku, o pár stránek dál chodí bez ortézy, bez berlí, běhá po trávníku.... čekala bych to od nevycválané osmnáctky a ne od zralé čtyřicátnice.

27.08.2020 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Velmi dobrá kniha. Autor prostě umí. Děj odsýpá, postavy jsou uvěřitelné a lidské, popisy jsou dostačující k tomu, aby člověku běhal mráz po zádech ze systému. Nejvíc se mnou zamávala kapitola, popisující samotné rozpojení. Uf...

31.07.2020 4 z 5

Stará dobrá klasika. Tuhle knížku bych mohla číst do nekonečna. :-)

25.05.2020 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Musím dát plný počet, líbil se mi styl psaní, kdy se střídala vypravování děje podle jednotlivých postav. Postava Jacoba byla podle mne reálně vykreslená. Příběh měl spád, byl napínavý a i když člověk tak nějak tušil, jak to bylo, stejně detailní vysvětlení alespoň z části vyrazilo dech. :-)

03.05.2020 5 z 5