Krása nesmírná

Kdo by neznal z vyprávění Babu Jagu, Kostěje Nesrmtelného, krásnou Vasilisu, Finista, jasného sokola, žabku carevnu, či zdánlivě hloupé Ivany? Ruské lidové pohádky s plnokrevnými postavami boháčů a chuďasů, s osobitými čarodějnými bytostmi, s národními zvyky jsou jedním ze základních kamenů slovanských pohádek a patří do světového literárního fondu. Potěší všechny milovníky pohádkových příběhů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11688/krasa-nesmirna-11688.jpg 4.7713
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)

Ненаглядная красота (Něnagljadnaja krasota), 1949

Kniha Krása nesmírná

Pivka1

Tuhle knížku jsem milovala jako dítě, ale ty ilustrace.... Kostěj nesmrtelný mě strašil možná ještě v pubertě, ale pohádky se mi moc líbily. Dostala jsem ji v první třídě za prospěch, několikrát se se mnou stěhovala, ale stále ji mám.

Gibis

Krásná vzpomínka na dětství, kdy v pohádkách dobro vítězilo nad zlem :)

Leona333

Krása nesmírná je přesně tou knihou, kdy se onehdy moji rodiče rozhodli po další urputné, dětské rvačce mezi mnou a bratrem, kdo si bude knížkou listovat a číst, sehnat černé gramofonové desky s obsahem, jako měla kniha. Úkol tehdy opravdu nelehký..., ale rozhodně se vyplatil. Jedny z nejkrásnějších ruských pohádek jsem si mohla užít, jak v písemné, tak i v ústní formě.

Rikishek

Knihu u nas v rodine dedime. Je naprosto uzasna. Jednoducha ale pribehy maji dusi. Jedna z mala u ktere pravidelne jedu Rereading, ale kniha uz je v horsim stavu, tak si ji clovek spise prohlizi v knihovne a vzpomina. ????

dominika.b1198
31.12.2020

Jedna z mých oblíbených knih z dětství.

Sariega
22.12.2020

Ty pohádky mě moc bavili a knihu jsem měla přečtenou za jeden večer.

Kontryhelka
05.12.2020

Krásné ruské pohádky, které jsem si jako malá četla stále dokola. Velmi pěkně popsané příběhy, vyprávění, Kostěj Nesmrtelný. Jiné pohádky než české, ale měly co nabídnou a ukázaly jiný svět a jiné bytosti.

RADOST
26.11.2020

Pohádky mého dětství. Jak já se toho Kostěje bála!!