Scathia Scathia komentáře u knih

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Zase jedna klasika. Hra se dobře četla, šlo o humorný popis hlouposti vesničanů s neuvěřitelným štěstím jednoho lempla.

05.11.2021 4 z 5

Náhradní dcera Náhradní dcera Lisa Gardner

Velmi dobrá detektivka, u této knihy došlo k tolika zvratům, že jsem až do konce nevěděla, na čem jsem. Děj nebyl předvídatelný, postavy mi byly sympatické. Také kvituji vyprávění děje od takřka všech postav.

28.10.2021 4 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Oddechová knížka, s monstrózním happy endem. Čtení mě bavilo, ale je třeba od toho moc neočekávat. Fajn bylo vyprávění příběhu z pohledu různých postav.

20.10.2021 4 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Moc moc dobrá kniha, až mě překvapila. Trochu mě mrzí urychlený happy end závěr. Vytvořený svět měl na to, aby byl rozpracovaný i do více knih. Love story byla podle mě zcela zbytečná a vedlejší.

09.10.2021 4 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Výborný literární počin. První humorná polovina (jo, to strašidlo miluju!), se plynule přehoupla do druhé, vážnější poloviny. Kniha na jeden večer, která opravdu stojí za to.

01.10.2021 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Skvělá odpočinková kniha. Děj byl možná až dost překombinovaný, ale i tak se to četlo skvěle.

01.10.2021 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Oddychová knížka se zajímavým příběhem. Nepochopila jsem, proč autorka vybrala tak mladé postavy, když jejich jednání je o dost vyzrálejší a věk k nim naprosto nesedí, a to i když zohledním náročné prostředí, kde postavy prožily svůj život (nebo jeho část).

15.09.2021 4 z 5

Loupežník Loupežník Karel Čapek

I když kniha nepatří mezi nejlepší Čapkovy knihy, pořád byla dobrá. Jediné, co mi vadilo a asi bych vytkla, byly ze začátku nenavazující dialogy.

21.08.2021 3 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Příjemná oddychovka. Určitě si přečtu i následující díly, děj je dobře našlápnutý, a to i přes ne příliš dobře zvoleného hlavního hrdinu.

15.08.2021 4 z 5

Georg Letham, lékař a vrah Georg Letham, lékař a vrah Ernst Weiss

První polovina se mi špatně četla, od pokusů s Y.F. to už bylo zajímavější. Hlavní postava přesto nesympatický sociopat, i když určitě velmi kvalitní lékař.

02.08.2021 4 z 5

Zlatá věž Zlatá věž Holly Black

Série si kvalitu prvních dvou dílů nepodržela. V následujících dílech se opakovaly zápletky z předchozích knih, pouze s obměnou postav. Konec předvídatelný, bez jakéhokoliv zvratu a na konci happy end. Když si zpětně promítnu knihu, zůstává ve mně jen představa kouzlícího chlapce, který po každém větším kouzlu omdlí. Trochu škoda.

28.06.2021 3 z 5

Stříbrná maska Stříbrná maska Holly Black

Pro mě asi nejslabší díl ze všech v sérii

28.06.2021 3 z 5

Bronzový klíč Bronzový klíč Holly Black

Vzorce děje se začínají opakovat, vlastně první díl trochu jinak. Ale jako nenáročné čtení, proč ne.

26.06.2021 3 z 5

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

Druhý díl pokračuje v nastavené laťce. Příběh dobře utíká, obsahuje i několik zvratů, i když předvídatelnějších, než v prvním díle.

23.06.2021 4 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Příjemná, nenáročná oddychovka. Narozdíl od ostatních, já si nápodoby s HP nijak zvlášť nevšímala. Příběh mi přišel dostatečně odlišný, i povahy hlavních postav.

21.06.2021 4 z 5

Naši furianti Naši furianti Ladislav Stroupežnický

Vesnické starosti na moji hlavu… jo, bylo to svižné, čtivé, vtipné…

19.06.2021

Chtěla bych ocenit kvalitu překladu, který je u poezie daleko důležitější a často s ním kvalita knihy stoupá, nebo padá. Příběh Taťány a Oněgina, je klasický milostný příběh s velmi lehkou zápletkou, dílo se přesto dotýká mnoha dalších životních situací a problémů. A Taťánin dopis Oněginovi? Klasika :-) Vzpomněla jsem si, jak jsme se ho ve škole učili nazpaměť. :-)

16.06.2021 4 z 5

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Nebyl to úplně horor, ale napínavé to bylo dost. Doporučuju

12.06.2021 4 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Povídky v této knize jsou velmi čtivé. U každého příběhu mě to nutilo k zamyšlení. Téma sebevraždy je zpracováno v každém příběhu zcela odlišně a tak je problematika poměrně podrobně rozpracována. Knihu můžu jen doporučit.

06.06.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Na výplň času asi dobré. Od poloviny knihy to ale pro ně bylo už dost nezáživné. Pohled Edwarda už nepřinášel nic nového, myslím že zajímavý počin by bylo zpracovat historii celé rodiny od jejího počátku, než znovu omílat tento příběh

06.06.2021 3 z 5