SakuraLuci SakuraLuci komentáře u knih

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Nejsem zrovna milovník fantastických příběhů, ale nakonec se mi knížka moc líbila. Rukopis Fredrika se nezapře, příběh pohladil na duši i na srdci a také mi ukápla slza. Vlastně jako vždy u knih tohoto autora. Doporučuji

16.10.2018 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Další kniha ze skvělé detektivní série, Mia a Holger mě prostě hodně baví

05.10.2018 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Kniha jako celek se mi líbí, příběh je zajímavý, líbí se mi téma ale úplně nejvíc mě překvapila pestrost jazyka tak mladé autorky. Palec nahoru a těším se na další knihu.

22.07.2018 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Woow, já nevím co říct, co napsat. Kniha měla vše, co podle mne kniha mít má. Několikrát jsem se dojala (a to i v metru při cestě do práce), několikrát jsem propukla v smích :-) Určitě knížku moc doporučuji a získává post "nejlepší kniha letošního roku, co jsem četla" Děkuji autorovi za zajímavý počin.

07.03.2018 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Vše podstatné, co dokážu ke knize sdělit, je tu už napsané. Nějak se ještě nedokážu pořádně nadechnout, hodinu po přečten knihy jsem ještě plná pocitů a dojmů. Kniha musela dát autorce obrovskou práci, takto detailně popsaný příběh jsem vůbec nečekala. Kniha by měla být zařazena jako povinná četba.

31.12.2017 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Začátek rozvleklý, ale pak příběh nabral spád a bylo to skvělé

30.01.2023 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Za dva dny přelouskaná, a to jen proto, že jsem si ji šetřila.. Cítila jsem pocity všech zúčastněných, prožila jsem si příběh s nimi. Petru Soukupovou prostě miluju a už když knížku od ní otvírám, přeji si, ať už píše další.

15.02.2021 5 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Nebylo to špatně, ráda jsem se ke knize vracela. Na konci kapitoly jsem se těšila na další.. Ale příběh byl trochu nereálný.. Až moc náhod na konci..

29.10.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Na knihu jsem se hodně těšila a bohužel po přečtení přišlo trochu zklamaní.. Kniha se čte sama, za začátku vás příběh hned pohltí, ale konec je trochu ve stylu hollywoodu.. Škoda

14.07.2020 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Nebylo to špatné, celkem dobře se kniha četla, ale příběh nakonec celkem o ničem, trochu nudný, na to jaký slavila kniha úspěch...

30.04.2020 3 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Knížku jsem přečetla jedním dechem, jako téměř každou knihu od Petry Soukupové.. ale co k ní napsat? Jazyk mého vkusu, čte se velice rychle, ale nemohu přijít na to, jestli je kniha spíše pro děti nebo pro dospělé.. I tak děkuji za milý příběh, neurazil, nenadchnul

01.01.2020 3 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Občas jsem se přestávala orientovat v množství jmen, ale jinak moc pěkné vystavěný příběh, časové prolínání příběhů, pro mne velké překvapení a zařazuji mezi oblíbené knihy.

17.01.2019 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Pěkně, výstižně napsaná kniha. Reálné příběhy ze života Martina Selnera ze stacionáře s autisty. Jako matka autíka se dokáži přesně vcítit do jeho role.

26.11.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Podle mého názoru po delší době zase dobrá detektivka. Palec nahoru a ráda sáhnu po Sově.

11.09.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Bolestivý srdce rvoucí příběh, do dnešního dne jsem o lodi Wilhelm Gustloff neměla ani ponětí. Díky knižní výzvě jsem se zase o něco málo informací vzdělala. Knihu doporučuji a těším se na další knihu od stejné autorky

20.08.2018

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Kniha nebyla špatná, ale trochu jsem nemohla uvěřit Miladě. Přišla mi taková nedotažená, psána (a poznamenána) mladou autorkou a jejím mladistvých rukopisem.. Hodnotím 4*/5*

14.08.2018 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Hodně zajímavý počin, vůbec bych neřekla, že knihu psala česká autorka. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, byla něčím velice zajímavá, nedokážu své pocity popsat, ale něco ve mně zanechala.

12.08.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Klasika, která se musí jednou za čas připomenout

24.06.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tak toto byl ale moc hezký příběh. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem jí za dva večery. Určitě doporučuji, příběh je silný a zároveň velice citlivý.

09.05.2018 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Z knihy mě úplně mrazilo a vstávali mi chlupy na zádech... Velice silný příběh sonderkomandera. Kdo nezažil, nepochopí, kdo nečetl, nemůže se vcítit. Zase si jednou připomínám, že musím děkovat za každý nový den.

01.11.2017 5 z 5