SakuraLuci

Maxipes FíkMaxipes FíkRudolf Čechura

Návrat do dětských let se synem

26.12.2020

Z larvy včela, z kukly motýlZ larvy včela, z kukly motýlGrace Jones

Skvělá, naučná, perfektní info i obrázky, doporučuji

26.12.2020

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

Perfektní, jako vždy... Jakuba Katalpa umí a vždy s napětím očekávám další román

26.12.2020

Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorůMěsto mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů* antologie

Nepovedené, nezajímavé

04.11.2020

Mám nad tebou mocMám nad tebou mocTeresa Driscoll

Nebylo to špatně, ráda jsem se ke knize vracela. Na konci kapitoly jsem se těšila na další.. Ale příběh byl trochu nereálný.. Až moc náhod na konci..

29.10.2020

Víkendové pečeníVíkendové pečeníMíša Landová

Skvělá kuchařka od jedné z předních českých cukrářek, mé oblíbené.. určitě doporučuji všemi deseti

30.09.2020

Skleněný pokojSkleněný pokojSimon Mawer

Začátek byl na hraně, chvilkami jsem chtěla knihu odložit, ale nakonec jsem příběh ustála celý.. Ne že by kniha byla špatná, ale asi nejslabší kterou jsem letos četla. Měla jsem pocit, že knihu píší minimálně tři autoři, naprosto rozdílný střed knihy, pak i konec ... Kniha je trochu zklamáním ..

25.09.2020

Cupcake – Velký sen o malém dortíkuCupcake – Velký sen o malém dortíkuL. Hnidáková (pseudonym)

Jeden večer, tato kniha, krabice kapesníků, víno.. Super, tleskám

06.09.2020

Růže bílá, černý lesRůže bílá, černý lesEoin Dempsey

Na knihu jsem se hodně těšila a bohužel po přečtení přišlo trochu zklamaní.. Kniha se čte sama, za začátku vás příběh hned pohltí, ale konec je trochu ve stylu hollywoodu.. Škoda

14.07.2020

Dezerty jedna báseň - Makronky, madlenky, financiers a spol.Dezerty jedna báseň - Makronky, madlenky, financiers a spol.Mirka Slavíková

Perfektní kuchařka s deserty

10.07.2020

Prostě na mě zapomněliProstě na mě zapomněliJiří Holub

Malá útlá knížka na jeden večer s velice silným příběhem který zůstane dlouho v mé hlavě.

10.07.2020

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Asi největší překvapení letošního roku.. velice zdařilá kniha, do detailu propracovaná, četla se úplně sama a lituji toho, že už skončila. Takhle mi mráz po zádech už dlouho neběhal. Vřele doporučuji a to se mi do ní prvně vůbec nechtělo

09.07.2020

Dívka s labutíDívka s labutíSabina Zelená

Velké, přímo obrovské překvapení.. Čekala jsem všechna možná témata, ale toto mě překvapilo.. Knížku jak vezmete do ruky, tak se nedá odložit. Všem vřele doporučuji, moc pěkný příběh z pera kvalitní spisovatelky..

27.05.2020

Mléko a medMléko a medRupi Kaur

Jednohubka na jeden večer při svíčce a skleničce vína.. Neurazila, nenadchla

01.05.2020

Stříbrná cestaStříbrná cestaStina Jackson

Nebylo to špatné, celkem dobře se kniha četla, ale příběh nakonec celkem o ničem, trochu nudný, na to jaký slavila kniha úspěch...

30.04.2020

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Citlivě napsáno, zajímavé téma, dávám 5 hvězd

19.04.2020

Koukej, bude to oukejKoukej, bude to oukejMichaela Dočkalová

Prostě mě to baví... Velice dobře se tento styl psaní čte, ráda při každé volné chvilce knížku otevřu

10.04.2020

Mysli na nesmyslyMysli na nesmyslyMichaela Dočkalová

Tak jo.. Jak začnete knížku číst, už ji nedáte z ruky. Miluju příběhy ze života... Jdu hned na druhý díl

05.04.2020

Tamařino souhvězdíTamařino souhvězdíAnna Musilová

Vždycky si říkám, že mě ty knížky od Aničky Musilové něčím odrazují, není mi asi blízký styl psaní.. Ale konec knížky je pokaždé tak zajímavý, že celé vnímání knihy přehodnotím a těším se na další knihu

31.03.2020

Hodinky od AšeraHodinky od AšeraZuzana Dostálová

Velice jednoduše psaná kniha, což mě trochu odrazovalo.. Témata zajímavá, ale velice povrchně rozepsaná, což je škoda.. Líbilo se mi zakomponování hodinek do příběhu, jinak to bylo spíše slabší.. Knížce ale nelze upřít, že se čte rychle a čtenář je zvědavý, jak vše dopadne..

12.03.2020

JohanaJohanaPavla Horáková

Zvláštní kniha.. Překvapením pro mne je, že knihu píší tři autorky, ale v knize jsem to vůbec nezaregistrovala. Rodinné a osobní příběhy mám v oblibě, avšak tady trochu postrádám logiku příběhu.. Každopádně autorky nás provedou celým životem Johany a také historií a to si velice cením..

03.03.2020

Mé nepálské lásky v obrazechMé nepálské lásky v obrazechMichaela Gautam

Krásně nafocená kniha, kvalitní papír a příběh který musíte přečíst na jeden zatah.. doporučuji

01.03.2020

Mé nepálské trableMé nepálské trableMichaela Gautam

Mysha píše hrozně jednoduše, knížka se dá přečíst během pár večerů... Mě se líbila

25.02.2020

Ve válce - Příběhy obyčejných lidí z Iráku a SýrieVe válce - Příběhy obyčejných lidí z Iráku a SýrieLenka Klicperová

Objasnila jsem si některá historická a válečná fakta, kniha je psána pro laickou veřejnost a velice čtivým stylem. Ráda podpořím smysluplný projekt.

06.02.2020

VrányVrányPetra Dvořáková

Během tří hodin přečteno, velice silný příběh.. Teď už snad jen doufám, že pro svého syna budu dobrou matkou..

04.02.2020

BohemiaBohemiaJan Svěrák

Já vůbec nevím, jestli se mi ta kniha líbila, nebo ne.. Zajímavý styl psaní, vztahová problematika - moje oblíbené téma, krásná obálka a oblíbený režisér... Ale některé pasáže se mi vyloženě do knihy nehodili.. V základu ale celkem povedený kousek

26.01.2020

Deníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debilDeníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debilDominik Landsman

Tuto knížku jsem si koupila kvůli čtenářské výzvě, ale byl to omyl.. Těšila jsem se na moderního fotra a to mu nesahá ani po kotníky.. Ztráta času

16.01.2020

Autismus & Chardonnay 2: Pozdní sběrAutismus & Chardonnay 2: Pozdní sběrMartin Selner

Jako vždy parádní počtení :-)

16.01.2020

Sladké poklady české a moravské kuchyněSladké poklady české a moravské kuchyněRoman Vaněk

Perfektní sladká kuchařka od Vaňka, jeho styl milují a vždy nám chutná

12.01.2020

SlavíkSlavíkKristin Hannah

Kde mohu udělit 100 hvězd? Tak tato knížka se posouvá na první místo mezi všemi knihami které jsem kdy četla. Předčila naprosto veškerá očekávání, je to nádherný příběh. Vše do sebe perfektně zapadá, příběh je prolnutý tolika postavami a příběhy a už od počátku jsem se v něm perfektně orientovala. Jakmile se začtete do první stránky, knížka je jako magnet a nemůžete se od čtení odtrhnout. Je to přesně ta kniha, o které budu ještě dlouho přemýšlet a která se mi vryje hluboko do paměti. Děkuji za hluboký zážitek

12.01.2020