safirkaa safirkaa komentáře u knih

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Hodně hezký článek povinné četby. Má krásnou pointu "mezi řádky". Řekla bych dost nadčasová, Dorian i Henry jsou spíše z dnešní doby.

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

To je nestárnoucí klasika. Nedávno jsem jí četla dětem a líbila se mi stejně jako když jí četla moje maminka kdysi dávno mě.

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Přidávám se ke zklamaným, žádné terno. Nemá pořádně žádný děj, je to prostě deník dítěte... :-(

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

hodně těžko odložitelný titul.

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

tak tohle dílo se mi dostalo do rukou v rámci povinné četby. Začátek dobrý, ale místy má fakt zdlouhavé pasáže, kde jí člověk odkládá a těžko se k ní vrací. Nicméně za dočtení stojí.

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Mé oblíbené fantasy. Ta knížka má ducha.

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Hodně zamotaný a propletený příběh, člověk se občas až ztrácí v čase, ději i osobách, ale jinak příběh dobrý. Donutí člověka soustředit se i na detaily.

02.04.2013

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Další silný příběh... Tuhle knihu mi dala máma z kraje puberty (ještě staré vydání z MF). Ale opět stojí za přečtení kniha, film nestojí za zlámanou grešli.

Z lásky k dítěti Z lásky k dítěti Betty Mahmoody

Souhlasím, bez dcerky neodejdu bylo bezkonkurenčně lepší, napínavější a emotivnější.

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Hodně silná kniha, byla první, kterou jsem četla z muslimského prostředí a je to zkrátka mazec. Chtělo se mi místy až brečet. Nedokážu si ani představit, jak ještě může být hůř (jak udávají některé příběhy z volného pokračování- Z lásky k dítěti)

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Byla napínavá, hodně zajímavé srovnání s Eragonem, je znát jak autor prochází jistou proměnou, ale líbily se mi všechny díly. Paolini má zkrátka nějaký přirozený talent či co.

Eldest Eldest Christopher Paolini

já tuhle tetralogii prostě můžu. Určitě se k ní jednou v budoucnu ještě vrátím.

Memento Memento Radek John

Řekla bych průměr v knihách s drogovou tématikou. Je odlišná tím, že je česká, ale jinak takový střed.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Knížku miluju, četla jsem jí asi 3x, na dílo adolescentního kluka fakt hezký, ale film mě hodně zklamal :-(

02.04.2013

Četla jsem jen Jámu a kyvadlo v rámci povinné četby a je to tedy klasické Poeovské psycho.

02.04.2013

knížky super, film dobrý, pokud jste nečetli knihy. Po knize (jako ve většině případů) jsou spíše zklamáním. I když tentokrát ne tak velkým...

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Největší švédský hit od dob abby. No já bych jí zařadila ještě před abbu, všechny tři díly jsem přečetla jedním dechem. Stieg Larsson byl hvězda!

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

tak tahle kniha za přečtení určitě stojí, i přesto, že je chvílema nutno jí odložit a rozdýchat. Hodně silný příběh, obzvláště část ze selekce. Do toho se zkrátka ani nedokážu (a nechci) vžít, brrrr. Má v mojí knihovně čestné místo. (Ale film nedoporučuji, ten se hodně nepovedl)

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Běhá mráz po zádech, nejvíce při popisu přímo té cesty, tam kde spolujdoucí nese mrtvé dítě. Zařadila bych jí do povinné četby.

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Knížka zajímavá, ale já spíše uznávám autobiografii z těchto let...