sabanka sabanka komentáře u knih

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Velmi dobré, čtivé dílo, dostalo mě z roční knižní kocoviny. Oceňuju pasáže Nimbusu - občas dosti k zamyšlení.

14.04.2020 4 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Moje první deketivka v životě a musím....prostě musím zatleskat... Autorka píše skvěle a poutavě avšak začínám Andělíčkářku a vůbec si nejsem jistá no..... Každopádně Krotitel se stává jednou z mých oblíbených knih vůbec. Pokud mě Andělíčkářka nezklame tak plánuji Kazatele. Celkem mě zaráží jak je možné dát do knihy tolik zápletek a ve finále z toho udělat souvislost. Navíc se mi líbí i těch hned několik úhlů pohledu. Občas se zasmějete, pobrečíte si a taky proto je to skvělá kniha...Pět hvězdiček mi přijde snad i málo na něco takového.... Rozhodně mě Camilla nezklamala.

17.06.2015 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Líbí se mi lehké tóny stereotypu, které mě hodily právě do role hlavní hrdinky, dokážete se do toho celkově naprosto skvěle vžít. Nikde se nechodí kolem horké kaše, super uspořádání, co se týče střídání kapitol Přítomnost a Minulost, hrozně hezky to vykresluje děj a zároveň udržuje čtenáře ve střehu. Hlavní hrdinka není žádná ufňukaná blbka, ale celkem vypočítavá a inteligentní bytost. Chválím, povedený thriller.

29.08.2018 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Proč nemůžou všichni psát jako Ruta ?
Dokonalost...

18.11.2016 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Parádní hartlovka jako obvykle. Vážně nechápu, jak může mít chlap takový náhled do světa žen se všemi detaily a podrobnostmi. Oddechové čtení

25.09.2021 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tenhle autor rozhodně patří mezi ty přední, co se teď YA týče, jen mě mrzí, že tato jeho kniha u nás nemá takovou publicitu. ačkoliv dle mého si ji zaslouží stejně jako Smrtka. Autor má občas mírné sklony sklouzávat k takovému tomu "amíkovství", ale jinak jsem si to zase užila a byla to jízda.

31.08.2018 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Miluju tu knihu

01.10.2017 5 z 5

Má první a rozhodně ne poslední kniha od tohoto autora.

03.06.2016 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Svým způsobem mi to přišlo mnohem zajímavěji napsané než Tatér, ale na druhou stranu autorka zase z toho dělá strašně sluníčkový prostředí, i když musím uznat, že depresemi hlavní hrdinky si u mě šplhla. Nicméně je to poslední člověk, od kterého bych nechala sepsat svůj příběh - oba hrdinové obou dílů této "série" z toho vycházejí téměř špatně a to byly sakra v Osvětimi. Jako četlo se to jedním dechem, ale jinak je to s prominutím brak.

01.08.2020 2 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Colleen zase všem ukázala, jak se to dělá. Ano, takhle má vypadat erotický román - nejen sex, ale i příběh, děj, který nesklouzává k trapnosti i přes emoce Tate a Milese.

18.08.2017 5 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Když někdo psát neumí, tak sakra psát nemá...

10.08.2017 1 z 5

Nejšťastnější dívka na světě Nejšťastnější dívka na světě Jessica Knoll

Miluju tu knihu, protože je tak jiná, tak narvaná emocemi, má potenciál, hlavu a patu a šmrnc. Pokud chcete něco na léto a zároveň nejste na ty naivní romány, tak tohle je správná volba.

02.08.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Nechápu, jak se tohle může někomu nelíbit. Ta knížka je úžasná a Aňa je můj velký vzor, ačkoliv jí znám jen z této knihy. Zpracování knihy je další věc a srdeční záležitost. Knížka víc motivační než kdejaké Kraď jako umělec, Jak být zajímavý atd. Úžasný, miluju jí a budu si jí muset koupit, protože číst jí jenom jednou prostě nejde.

16.06.2016 5 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Srdcovka ... Určitě má Murakami i lepší díla, ale ty já ještě nečetla :)

30.05.2016 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Podle mě je dokonce kniha lepší než film...Takže 100procentně plný počet hvězdiček

24.08.2014 5 z 5

Emil Neplecha Emil Neplecha Astrid Lindgren

je mi sice 12 skoro 13 ,ale když jsem v knihovně narazila na tuhle pestře ilustrovanou knihu neodolala jsem jí a musela jsem si jí vypůjčit a je opravdu nádherná . Nenudila jsem se u ní .

02.08.2013 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Skvělá kniha pro milovníky pravdivých příběhů. Nikdy bych nechtěla být v její kůži.

07.05.2013 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Hodně slabá knížka. Mě teda vůbec nebavila.

25.06.2016 2 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Moje první kniha od autora. To je prostě geniální. Řekla bych, že jsem se asi zamilovala, protože já si rozhodně potřebuji přečíst další knihy.

21.05.2016 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Miluju tuhle sérii a snad se někdy podívám i na film

03.06.2015 5 z 5