Emil Neplecha

Emil Neplecha https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86283/bmid_emil-neplecha-86283.jpg 4 141 18

Známá spisovatelka, jež se snaží oprostit svá díla od povýšeného mentorování a moralizování, líčí v novele tři dny neposedného chlapce, který pro neobyčejnou čilost uvádí rodinu někdy i širší okolí do varu.

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Emil i Lönneberga , 1963

reader.007
16.02.2024 2 z 5

Štval - to je přesně to slovo. Sice mám ráda různé skopičiny, popisované v sérii o Mikulášovi, Jirkovi (Williamovi), možná i Tomu Sawyerovi, ale Emil mě iritoval přesně tím způsobem, jakým mně prostě lezou na nervy všichni ti rozjívenci, které paní Lindgrenová přivedla na svět.
Některé její knihy jsou úžasné, jiné fajn, jenže pak jsou takové, kterým vévodí Pipi, Karkulín, Emil a pár dalších a ty já prostě nemůžu vystát. Ačkoliv Emil je z těch hrozných asi ještě nejmenší zlo. Možná proto, že u něj se to jako u malého kluka dá pochopit.

Naďa2411
18.08.2023 1 z 5

V této aknize mne má oblíbená autorka z dětství zklamala. Emil mě štval celou dobu.

Pajina68
16.02.2022 5 z 5

Dostala jsem tuto knihu jako bolestné, když jsem musela do nemocnice. Knížka se mi moc líbila a stále ji mám doma.

DK197
09.08.2021 3 z 5

AUDIOKNIHA: Milé tři vyprávění o jednom nezbedném klukovi. Ony ty nezbedné děti jsou archetypem literatury zřejmě od nepaměti. Není zvláštní, že o nich píšeme, dáváme o nich číst dětem, protože to tak rády čtou, a přitom se modlíme, abychom něco takového neměli doma a děti si z toho nevzaly příklad? P.S.: Nejvíc se mi zamlouval příběh druhý.

Lessana
06.07.2020 3 z 5

Emil síce nepatril k mojim obľúbeným detským hrdinom, ale knižku i seriál podľa nej si pamätám dodnes.

m_martina
17.06.2020 5 z 5

Další výborná kniha, kterou Astrid Lindgrenová napsala. Už se moc těším, až ji budu předčítat vnučkám.

Majinka010406
07.04.2020 5 z 5

Kniha z mého dětství. Škoda, že jsou pouze tři díly.

Anetka24
04.06.2018 2 z 5

super, pohodové čtení za mě, ale dvě hvězdičky kvůli tomu že se mi zdála lepší Pipi:) ale každý má jiný názor

85098211
21.02.2018 5 z 5

Výborná kniha, podle mého názoru o dost lepší než Pipi Dlouhá Punčocha. Emil je prostě třída! :-) Doporučuji i stejnojmenný seriál, který je také vynikající.

MOu598
19.07.2017 4 z 5

Četla jsem v březnu 2007. Podle mých poznámek:
Stejný obsah vyšel pod názvem Už zase Emil z Lönnebergy, jiný překlad, jiní ilustrace.

NaiTenshi
26.05.2017 4 z 5

Vtipné čtení, které jsem jako školačka milovala.

gabra03
28.02.2017 5 z 5

Můj první knižní dárek od tety, co dorazil balíkem - milovala jsem tuto knihu a miluju dodnes a protože pracuju jako knihovnice v dětském odd., tak ji často - příští týden dokonce 3x - zařazuju do svých besed se školáky. Kniha vyšla původně jako Emil neplecha, v roce 2003 opět jako Emilovy skopičiny. Asi jsem nostalgická, ale mám tuto knihu spíš zapsanou jako Emila neplechu - k novému překladu jsem si tak nějak nenašla zatím cestu...

Kopretina
22.01.2017 5 z 5

To jsme se s dětmi nasmály!!! Skvělá kniha a skvělé příběhy Emila a jeho blízkých. Vůbec jsem to od knihy nečekala, ale nesmírně pobavila!

NikaV
16.12.2013 5 z 5

Emil s polévkovou mísou na hlavě... To se nedá zapomenout, i když jsem knížku četla už více než před třiceti lety.

sabanka
02.08.2013 5 z 5

je mi sice 12 skoro 13 ,ale když jsem v knihovně narazila na tuhle pestře ilustrovanou knihu neodolala jsem jí a musela jsem si jí vypůjčit a je opravdu nádherná . Nenudila jsem se u ní .

cicibajza
30.01.2013 5 z 5

Úžasná knižka pre deti.. a nielen pre ne :) keď som bola dieťa, sériu Emila som čítala asi 100x a dnes si rada pozriem aspoň seriál.

Graine
16.08.2012

Příběhy i Emilu Neplechovi a jeho rodině patřily v dětství k mým nejoblíbenějším.

Smolda
12.12.2011 5 z 5

Kniha mého dětství, skopičiny maleho bloňďáka u kterých člověk jen s těží zadržuje smích.