Nejšťastnější dívka na světě

kniha od:

Nejšťastnější dívka na světě https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296900/bmid_nejstastnejsi-divka-na-svete-635-296900.jpg 3.1 100

Její dokonalý život je dokonalá lež. Osmadvacetiletá TifAni je hrdá na to, čeho v životě dosáhla: má práci v redakci prestižního módního časopisu v New Yorku, jak si to dávno vysnila, a teď ji čeká už jen zářná budoucnost. TifAni možná působí jako sebestředná, manipulativní žena, ale je na to pyšná, protože všechno, čeho dosáhla, získala vlastními silami. Teď napřela veškerou svou energii k přípravě svatby s mužem, jenže se zdá ve všem směrech ideální. Toužebně očekávaná událost jen dovrší léta její snahy vymanit se z pozice maloměstského děvčete a stát se manželkou muže se jménem a kontem, které jí můžou všichni jen závidět. Ale minulost, kterou by nejraději vytěsnila z hlavy, nedobytně dotírá. Minulost, která je jejím nepřítelem. Otázkou je, zda drásavou skandální události navždy pohřbít ve své mysli. Co by se stalo, kdyby vyšla s pravdou ven? Bude to znamenat konec všeho, k čemu se tak usilovně dopracovala - nebo to pro Ani vysvobození? Prvotina Jessicy Knollové, která se okamžitě stala bestsellerem, není jen strhujícím thrillerem s takřka detektivní zápletkou, ale i dílem zamýšlejícím se nad palčivými otázkami moderní společnosti. Dotýká se tématu ženy jako oběti, hledá odpověď na to, odkud se bere násilí a co je jeho spouštěčem.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány

Vydáno: , Jota
Originální název:

Luckiest Girl Alive , 2015


více info...

Komentáře (36)

Komentáře 36 Recenze 12

MíšaS.
MíšaS.
11.12.2021 1 z 5

Jednu hvězdu to má za to, že jsem to přečetla, ale jinak je to naprostá blbost. Kdybych věděla, že jsem četla od této autorky už jinou knihu, kterou jsem hodnotila odpadem, tak bych po knize v knihovně nesáhla.
Vlastně z knihy vychází to, že když budete lhát a budete se chovat jako mrchy, tak všeho dosáhnete. Asi jsem byla holt vychovávána jinak...

Lucc93
Lucc93
22.07.2021 5 z 5

Za mě hrozně zajímavá kniha. Zpočátku jsem myslela, že ji ani nedočtu, bylo to hrozně utáhlé a zdlouhavé, navíc mě bavila číst jen část, kdy se hlavní hrdinka vracela do období puberty. Pak ale knížka dostala neskutečný spád a najednou jsem se nemohla odtrhnout. Zvláštně to na mě všechno zapůsobilo.


Jurajovamaka
Jurajovamaka
05.02.2021 4 z 5

Kniha podľa môjho gusta! Veľmi sa mi páčila originalita a to, že príbeh nie je vôbec americko-sladký. Hlavnú hrdinku budete dosť pravdepodobne zo začiatku nenávidieť. Povýšenecká a namyslená mrcha! Lenže...čítajte ďalej. Postupne sa začnete pýtať prečo, neskor spochybníte celú jej osobnosť. Neprezradím viac, musíte zistiť sami.
Ďalšia vec, ktorá sa mi páčila je časove prelínanie, ktoré ma nútilo stále čítať. Začiatok sa rozbieha trošku pomalšie lebo vykresľuje postavy a potom naberie grády. Zrazu dynamické čítanie a veci, ktoré by som vôbec nepredvídala.
Kto má rád knihy ako je Dievča vo vlaku, toho by táto kniha mohla zaujať. Ja môžem iba odporúčať. Super!

kackahracka
kackahracka
14.09.2020 2 z 5

Prvních pár stránek a byla jsem nadšená. Neotřelý sloh, pěkná spojení, svižné tempo, nadějně tajemné téma. Ale pak to začalo nějak drhnout. Nakoukla jsem na místní komentáře, kterým se podařilo mě opět navnadit. Šokující vyvrcholení, čtivá kniha, hrozně zajímavá, psychothriller…
Pro představu přikládám dvě citace z textu:
1)…………………...
Byla jsem na Bradley teprve druhý týden a už jsem musela vyměnit celý šatník, až na ty oranžové kapsáče od Abercrombie and Fitch. Byly ohavné a nevkusné, ovšem tou pochvalou od Hilary se jim dostalo výsadního posvěcení.
2).......................
Máma mě vzala do obchodního centra King of Prussia a v butiku J.Crew jsme utratily dvě stě dolarů za hromady tvídových, hrubě pletených oblečků.
Poslední zastávku jsme udělaly v Nordstromu, kde jsme koupily dřeváky Steve Madden, stejné, jako nosily všechny ty holky živící se salátem. Dlouho předtím, než je člověk uviděl, bylo slyšet ty jejich klapající dřeváky se stélkami mlaskavě se lepícími na paty.
……………….

Podivné, prázdné věty na střídačku s těmi opravdu skvělými. Sveřepě jsem se nořila hlouběji a dál, ale měla jsem dojem, že nejsem schopná pochopit, co si o tom všem myslet. Pubertální román? Ironický výsměch „Pravým blondýnkám“? Drama s hlubším smyslem? Otravovaly mě neustálé narážky na světové značky, které mi vůbec nic neříkaly. Chytla jsem se tak maximálně při zmínce o Victoria's secret nebo Starbucks, jinak jsem si připadala úplně mimo. Spoustu vtipů jsem tak nejspíš nedocenila, škoda. Postavy jsem vnímala jako přihlouplé pipiny. Je to duté a má to kolínka. Fanděte pak něčemu takovému. Otráveně jsem přeskákala až na konec, aniž bych si užila „ten zvrat“. Což jediné mě mrzí. Samozřejmě jsem to vůbec nepochopila. To mě štve.

Leena
Leena
11.09.2020 2 z 5

Tak vesměs to bylo dost nudné, přeskakováno sem tam..
Byla jsem zklamaná, nic moc.

Ejv
Ejv
09.06.2020 2 z 5

Slabší.. v půlce mě už začalo zajímat, jak knížka skončí, tak jsem to nakonec dočetla do konce.. ale opravdu slabé..

michaela.22
michaela.22
16.04.2020 5 z 5

Fantastický román. Postupné odkrývání příběhu, je zde napětí a přesto se mi líbí reálnost příběhu. Rozhodně stojí za přečtení. I když je text docela nahuštěn, kniha se čte opravdu snadno a rychle.

Kristy.Seb
Kristy.Seb
14.01.2020 4 z 5

Ačkoliv se dej zdál být napínavý, knížka mi přišla tak trochu o ničem.....

Cleo De Nile
Cleo De Nile
06.06.2019 4 z 5

Ani po přečtení anotace jsem netušila, co mám vlastně od knihy očekávat. Nakonec jsem byla moc mile překvapena, je to velice svižný román, dalo by se dokonce říct psychologický thriller, s velmi neotřelou hlavní postavou. Já osobně jsem si ji navzdory její ne zrovna příjemné povaze oblíbila, a poté, co jsem si knihu přečetla celou, jsem ji už naprosto chápala. Je to opravdu šokující vyvrcholení, a já jsem z knihy nadšená.

lenkaBajza
lenkaBajza
06.09.2018 2 z 5

Knihu jsem si vybrala kvůli žánru - detektivka, thriller. Bohužel do půlky děje sem myslela, že čtu nějaký "drama pro puberťáky". S detektivkou to nemělo nic společného. Myslím, že autorka mohla kapitoly ze současnosti úplně vypustit, stejně jsem je potom začala přeskakovat, byla to jen omáčka na zaplácnutí a vůbec nic zajímavého nepřinesly.
Kapitoly z minulosti byly zajímavější, i když i tam bylo spousta popisných pasáží.
Uprostřed děje je jedna kapitola, jedna jediná, která mne opravdu zaujala a je podstatou celé knihy. Bohužel jen jedna. Potom se zase autorka pustila do nudných popisných pasáží. Je to výborný námět, ale opravdu mizerné zpracování.
Velká škoda

adnov
adnov
25.08.2018 2 z 5

Dlouhý předlouhý úvod. Prvních 200 stran zkrátit na třetinu. Čtivé to bylo, napínavé trošičku.
Nelíbily se mi kapitoly z minulosti, naopak jsem hltala současnost, i když se hlavní hrdinka chová stále jak puberťák.

BarBarBar
BarBarBar
14.06.2018 2 z 5

Tak nějak nevím o čem to bylo...

Vierka_kikanika
Vierka_kikanika
21.01.2018 3 z 5

Do knihy som sa nevedela začítať, približne do jej polovice som mala pocit, že sa nič nedeje, že to, čo autorka opisuje, je už obohrané. Že toto máme dávno napozerané v amerických filmoch a nič ma už neprekvapí. Ale opis útoku, naturalisticky opísané streľbou zohavené telá tínedžerov či vyšetrovanie, kedy som skutočne pochybovala o nevine hlavnej hrdinky, autorka zvládla výborne. Po dočítaní vo mne zostal nepokoj, nepríjemný pocit ohrozenia a veľmi rozporuplné pocity. V knihe by som uvítala ešte hlbší ponor do psychológie postáv, zdalo sa mi, že autorka kĺže iba po povrchu.

Rosie5
Rosie5
10.07.2017 4 z 5

Když jsem začala knihu číst,myslela jsem ,že to prostě nadám,není to zrovna můj šálek kávy. Jsem ráda,že jsem tomu ještě dala šanci. Je to skvělá ,čtivá kniha, velice zajímavý děj, nedokázala jsem se od ní nakonec odtrhnout

patricka
patricka
24.06.2017 3 z 5

Pořád nechápu ten název...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
06.02.2017 2 z 5

Skvělé čtení na dovolenou? Souhlasím. K vodě za situace, kdy mám už celou knihovnu přečtenou, a nic jiného nezbyde. Možná bych ale nebyla nadšená ani v tom létě a raději znuděně koukala do slunce. Nevadí mi, když nesnáším hlavní hrdinku. Vadí mi, když nesnáším děj knihy, kde se ona hrdinka vyskytuje. Což byl případ téhle knihy.

Martinka79
Martinka79
31.01.2017

I kdyz se mi to temer vubec nestava, knihu jsem nedocetla, skoncila jsem na cca 120. strane. Do cteni jsem se musela nutit. Za me ztrata casu.

Liduka
Liduka
29.01.2017 3 z 5

Z knihy mám smíšené pocity. Těžko se mi do ní začítalo a kapitoly ze "současnosti" mě absolutně nebavily. Ještě, že se vždy střídaly s kapitolami z minulosti, které stály zato. SPOILER: Nicméně jsem na konci stále čekala nějakou bombu, třeba to, že TifAni byla do toho všeho také nějak zapletená.

Izu
Izu
24.01.2017 2 z 5

Hlavni hrdinka se chova jako nejblbejsi divka na svete a pak se divi, ze sklizi to, co zasela.
Nebyla mi nicim sympaticka a o to hur se to cetlo.
Ke konci to nabralo alespon trochu grady.Opravdu mi neni jasne, proc ze sebe delat kus hnoje, aby me V.I.P zumpa prijala.

Sireen
Sireen
20.01.2017 4 z 5

Zajímavá kniha. Místy vcelku nudná a nesympatická, místy něžná nebo strhující. Těžko se mi hodnotí, ale určitě stojí za to přečíst a určitě mi po ní něco zůstane. Hlavní hrdinka se sice chová mnohdy jako blbka, ale nakonec není problém ji pochopit. Mnoha místy jsem s ní dokonce sympatizovala... Je to zajímavý výlet do cizí duše a cizího života, nijak nepřikrášlovaný a celkově syrový, což oceňuji.

Blaufik
Blaufik
14.01.2017 4 z 5

Díky první kapitole jsem nabyla dojem, že kniha nebude nic moc. Kapitola se mi zdála nudná, chaotická. TifAni se chovala jako snobská slepice a já jsem měla trochu obavu, že taková bude po celou dobu příběhu. To bych asi těžko skousávala.
Nicméně jsem velice ráda, že se má obava nepotvrdila a já jsem se do knihy naprosto ponořila.

Janoud
Janoud
09.01.2017 1 z 5

Odloženo

hruskovalucie93
hruskovalucie93
01.01.2017 4 z 5

Za mě hrozně zajímavá kniha. Zpočátku jsem myslela, že ji ani nedočtu, bylo to hrozně utáhlé a zdlouhavé, navíc mě bavila číst jen část, kdy se hlavní hrdinka vracela do období puberty. Pak ale knížka dostala neskutečnej spád a najednou jsem se nemohla odtrhnout. Zvláštně to na mě všechno zapůsobilo.

kiraa
kiraa
22.12.2016 4 z 5

Po předchozí četbě "Izolovaného" byl cíl jasný. Opít mozek nějakým tlamolepem, po kterým nebudu usínat s vidinou vyskládaných lidských orgánů na pitevním pultíku. Ač by se mohlo podle přebalu zdát, že jsem nemohla netrefit, opak byl pravdou. Knížku bych rozdělila na etapy. Začátek vypadal nadějně, možná ve stylu Sexu ve městě, i když tuhle „legendu“ asi jako jediná ženská těžce nemusím. Načež následovalo cca sto stran nesmyslných úvah jedný protivný a afektovaný pipiny. Jedním slovem nuda. Ale vzhledem k tomu, že knížky z 99% dočítám i když se jedná o pěknej vopruz, jela jsem dál. Nic neodkládám, nepamatuji, kdy jsem něco „vzdala“, vždycky věřím, že něco zajímavýho ještě přijde … i když nepřijde. :-) Ale bacha, tady to přišlo a se vší parádou. Finiš majestátní i šokující. Z nudnýho příběhu se rázem vyklubalo slušný drama. Najednou vše, co vypadalo divně, začalo dávat smysl a střípky se poskládaly v ucelenou mozaiku. Děj popisovat nebudu, snad jen, že celý příběh je o ženě, ženě jako oběti trestného činu, který byl jen dalším spouštěčem ještě daleko horší tragédie. Ale také o minulosti, která někdy může ležet na člověku jako balvan, se kterým nelze hnout. Takže za mě rozhodně knižní TIP, ne FTIP. Jo,s ef ... nečti Josef :-)

denyjanostik
denyjanostik
16.11.2016 2 z 5

Také jsem čekala víc, vůbec mi nepříjde, že by měla být best sellerem. Četla se poměrně dobře, ale nic co bych musela číst znovu.

Princezna22
Princezna22
11.11.2016 3 z 5

Od téhle knihy jsem čekala poměrně víc. Kniha se četla dobře,ale nelíbila se mi.

Pjater
Pjater
02.11.2016 1 z 5

Kniha se mi bohužel nelíbila. Po přečtení některých recenzí jsem čekala zajímavý psychologický thriller. Bohužel se nekonalo ani jedno. Hlavní hrdinka mi byla krajně nesympatická a vůbec by mi nevadilo kdyby ji potkal o něco horší konec. Pokud jste zvyklí na klasické thrillery, tak si raději přečtěte něco od severských autorů. Tady najdete jen zklamání.

Danago
Danago
28.10.2016 3 z 5

Knížka je originální psychologický thriller s neobvyklou hrdinku, která si vás svým vyprávěním buď naprosto získá nebo odradí. Mě si velice brzy získala a napsrosto sem jí chápala.
V knížce se postupně odkrývá Anino temné tajemství , které mě skutečně šokovalo a připoutalo ke čtení. Toto téma jsem ještě v knížce nezažila .
V knížce je dobře popsáno , jak umí být děti kruté, přičemž vše je inspirováno skutečnou zkušeností autorky, což je ještě více šokující. Na konci mě přeběhl mráz po zádech.
Knize nelze upřít, že má zajímavé téma a hlubší podtext. Knížka nudná není , možná je jen potřeba vydržet než se ukáže první šokující tajemství.

ailleen
ailleen
22.10.2016 1 z 5

Nudná přeceňovaná a předvídatelná kniha pro teenagery. Hlavní hrdinka nesympatická, pořád dokola omílání diet a traumat ze střední školy. Odloženo nedočteno a zběžně prolistován závěr. Ztráta času.

zdazilek
zdazilek
29.09.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, byla velmi čtivá. Zápletka byla taky super a téma, pro mě neobvyklé. Takovou knihu jsem četla poprvé ale jsem spokojena. Líbilo se mi jak se střídala minulost ze současností.

Štítky knihy

New York deprese pravda a lež svatba vyrovnání se s minulostí

Autorovy další knížky

Jessica Knoll
americká
2016  62%Nejšťastnější dívka na světě
2019  36%Oblíbená sestra

Kniha Nejšťastnější dívka na světě je v

Právě čtených3x
Přečtených134x
Čtenářské výzvě11x
Doporučených5x
Knihotéce106x
Chystám se číst111x
Chci si koupit17x