Nejšťastnější dívka na světě

Její dokonalý život je dokonalá lež. Osmadvacetiletá TifAni je hrdá na to, čeho v životě dosáhla: má práci v redakci prestižního módního časopisu v New Yorku, jak si to dávno vysnila, a teď ji čeká už jen zářná budoucnost. TifAni možná působí jako sebestředná, manipulativní žena, ale je na to pyšná, protože všechno, čeho dosáhla, získala vlastními silami. Teď napřela veškerou svou energii k přípravě svatby s mužem, jenže se zdá ve všem směrech ideální. Toužebně očekávaná událost jen dovrší léta její snahy vymanit se z pozice maloměstského děvčete a stát se manželkou muže se jménem a kontem, které jí můžou všichni jen závidět. Ale minulost, kterou by nejraději vytěsnila z hlavy, nedobytně dotírá. Minulost, která je jejím nepřítelem. Otázkou je, zda drásavou skandální události navždy pohřbít ve své mysli. Co by se stalo, kdyby vyšla s pravdou ven? Bude to znamenat konec všeho, k čemu se tak usilovně dopracovala - nebo to pro Ani vysvobození? Prvotina Jessicy Knollové, která se okamžitě stala bestsellerem, není jen strhujícím thrillerem s takřka detektivní zápletkou, ale i dílem zamýšlejícím se nad palčivými otázkami moderní společnosti. Dotýká se tématu ženy jako oběti, hledá odpověď na to, odkud se bere násilí a co je jeho spouštěčem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296900/big_nejstastnejsi-divka-na-svete-635-296900.jpg 3.292

Vydáno: , Jota

Luckiest Girl Alive, 2015

Kniha Nejšťastnější dívka na světě

MíšaS.
11.12.2021

Jednu hvězdu to má za to, že jsem to přečetla, ale jinak je to naprostá blbost. Kdybych věděla, že jsem četla od této autorky už jinou knihu, kterou jsem hodnotila odpadem, tak bych po knize v knihovně nesáhla.
Vlastně z knihy vychází to, že když budete lhát a budete se chovat jako mrchy, tak všeho dosáhnete. Asi jsem byla holt vychovávána jinak...

Lucc93
22.07.2021

Za mě hrozně zajímavá kniha. Zpočátku jsem myslela, že ji ani nedočtu, bylo to hrozně utáhlé a zdlouhavé, navíc mě bavila číst jen část, kdy se hlavní hrdinka vracela do období puberty. Pak ale knížka dostala neskutečný spád a najednou jsem se nemohla odtrhnout. Zvláštně to na mě všechno zapůsobilo.

Jurajovamaka
05.02.2021

Kniha podľa môjho gusta! Veľmi sa mi páčila originalita a to, že príbeh nie je vôbec americko-sladký. Hlavnú hrdinku budete dosť pravdepodobne zo začiatku nenávidieť. Povýšenecká a namyslená mrcha! Lenže...čítajte ďalej. Postupne sa začnete pýtať prečo, neskor spochybníte celú jej osobnosť. Neprezradím viac, musíte zistiť sami.
Ďalšia vec, ktorá sa mi páčila je časove prelínanie, ktoré ma nútilo stále čítať. Začiatok sa rozbieha trošku pomalšie lebo vykresľuje postavy a potom naberie grády. Zrazu dynamické čítanie a veci, ktoré by som vôbec nepredvídala.
Kto má rád knihy ako je Dievča vo vlaku, toho by táto kniha mohla zaujať. Ja môžem iba odporúčať. Super!

kackahracka
14.09.2020

Prvních pár stránek a byla jsem nadšená. Neotřelý sloh, pěkná spojení, svižné tempo, nadějně tajemné téma. Ale pak to začalo nějak drhnout. Nakoukla jsem na místní komentáře, kterým se podařilo mě opět navnadit. Šokující vyvrcholení, čtivá kniha, hrozně zajímavá, psychothriller…
Pro představu přikládám dvě citace z textu:
1)…………………...
Byla jsem na Bradley teprve druhý týden a už jsem musela vyměnit celý šatník, až na ty oranžové kapsáče od Abercrombie and Fitch. Byly ohavné a nevkusné, ovšem tou pochvalou od Hilary se jim dostalo výsadního posvěcení.
2).......................
Máma mě vzala do obchodního centra King of Prussia a v butiku J.Crew jsme utratily dvě stě dolarů za hromady tvídových, hrubě pletených oblečků.
Poslední zastávku jsme udělaly v Nordstromu, kde jsme koupily dřeváky Steve Madden, stejné, jako nosily všechny ty holky živící se salátem. Dlouho předtím, než je člověk uviděl, bylo slyšet ty jejich klapající dřeváky se stélkami mlaskavě se lepícími na paty.
……………….

Podivné, prázdné věty na střídačku s těmi opravdu skvělými. Sveřepě jsem se nořila hlouběji a dál, ale měla jsem dojem, že nejsem schopná pochopit, co si o tom všem myslet. Pubertální román? Ironický výsměch „Pravým blondýnkám“? Drama s hlubším smyslem? Otravovaly mě neustálé narážky na světové značky, které mi vůbec nic neříkaly. Chytla jsem se tak maximálně při zmínce o Victoria's secret nebo Starbucks, jinak jsem si připadala úplně mimo. Spoustu vtipů jsem tak nejspíš nedocenila, škoda. Postavy jsem vnímala jako přihlouplé pipiny. Je to duté a má to kolínka. Fanděte pak něčemu takovému. Otráveně jsem přeskákala až na konec, aniž bych si užila „ten zvrat“. Což jediné mě mrzí. Samozřejmě jsem to vůbec nepochopila. To mě štve.

Leena
11.09.2020

Tak vesměs to bylo dost nudné, přeskakováno sem tam..
Byla jsem zklamaná, nic moc.

Ejv
09.06.2020

Slabší.. v půlce mě už začalo zajímat, jak knížka skončí, tak jsem to nakonec dočetla do konce.. ale opravdu slabé..

michaela.22
16.04.2020

Fantastický román. Postupné odkrývání příběhu, je zde napětí a přesto se mi líbí reálnost příběhu. Rozhodně stojí za přečtení. I když je text docela nahuštěn, kniha se čte opravdu snadno a rychle.

Kristy.Seb
14.01.2020

Ačkoliv se dej zdál být napínavý, knížka mi přišla tak trochu o ničem.....