Nejšťastnější dívka na světě

Její dokonalý život je dokonalá lež. Osmadvacetiletá TifAni je hrdá na to, čeho v životě dosáhla: má práci v redakci prestižního módního časopisu v New Yorku, jak si to dávno vysnila, a teď ji čeká už jen zářná budoucnost. TifAni možná působí jako sebestředná, manipulativní žena, ale je na to pyšná, protože všechno, čeho dosáhla, získala vlastními silami. Teď napřela veškerou svou energii k přípravě svatby s mužem, jenže se zdá ve všem směrech ideální. Toužebně očekávaná událost jen dovrší léta její snahy vymanit se z pozice maloměstského děvčete a stát se manželkou muže se jménem a kontem, které jí můžou všichni jen závidět. Ale minulost, kterou by nejraději vytěsnila z hlavy, nedobytně dotírá. Minulost, která je jejím nepřítelem. Otázkou je, zda drásavou skandální události navždy pohřbít ve své mysli. Co by se stalo, kdyby vyšla s pravdou ven? Bude to znamenat konec všeho, k čemu se tak usilovně dopracovala - nebo to pro Ani vysvobození? Prvotina Jessicy Knollové, která se okamžitě stala bestsellerem, není jen strhujícím thrillerem s takřka detektivní zápletkou, ale i dílem zamýšlejícím se nad palčivými otázkami moderní společnosti. Dotýká se tématu ženy jako oběti, hledá odpověď na to, odkud se bere násilí a co je jeho spouštěčem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/296900/nejstastnejsi-divka-na-svete-635-296900.jpg 3.168

Luckiest Girl Alive (2015)

Vydáno:, Jota

lenkaBajza
06.09.2018

Knihu jsem si vybrala kvůli žánru - detektivka, thriller. Bohužel do půlky děje sem myslela, že čtu nějaký "drama pro puberťáky". S detektivkou to nemělo nic společného. Myslím, že autorka mohla kapitoly ze současnosti úplně vypustit, stejně jsem je potom začala přeskakovat, byla to jen omáčka na zaplácnutí a vůbec nic zajímavého nepřinesly.
Kapitoly z minulosti byly zajímavější, i když i tam bylo spousta popisných pasáží.
Uprostřed děje je jedna kapitola, jedna jediná, která mne opravdu zaujala a je podstatou celé knihy. Bohužel jen jedna. Potom se zase autorka pustila do nudných popisných pasáží. Je to výborný námět, ale opravdu mizerné zpracování.
Velká škoda

adnov
25.08.2018

Dlouhý předlouhý úvod. Prvních 200 stran zkrátit na třetinu. Čtivé to bylo, napínavé trošičku.
Nelíbily se mi kapitoly z minulosti, naopak jsem hltala současnost, i když se hlavní hrdinka chová stále jak puberťák.

BarBarBar
14.06.2018

Tak nějak nevím o čem to bylo...

Vierka_kikanika
21.01.2018

Do knihy som sa nevedela začítať, približne do jej polovice som mala pocit, že sa nič nedeje, že to, čo autorka opisuje, je už obohrané. Že toto máme dávno napozerané v amerických filmoch a nič ma už neprekvapí. Ale opis útoku, naturalisticky opísané streľbou zohavené telá tínedžerov či vyšetrovanie, kedy som skutočne pochybovala o nevine hlavnej hrdinky, autorka zvládla výborne. Po dočítaní vo mne zostal nepokoj, nepríjemný pocit ohrozenia a veľmi rozporuplné pocity. V knihe by som uvítala ešte hlbší ponor do psychológie postáv, zdalo sa mi, že autorka kĺže iba po povrchu.

Rosie5
10.07.2017

Když jsem začala knihu číst,myslela jsem ,že to prostě nadám,není to zrovna můj šálek kávy. Jsem ráda,že jsem tomu ještě dala šanci. Je to skvělá ,čtivá kniha, velice zajímavý děj, nedokázala jsem se od ní nakonec odtrhnout

patricka
24.06.2017

Pořád nechápu ten název...

Lenka.Vílka
06.02.2017

Skvělé čtení na dovolenou? Souhlasím. K vodě za situace, kdy mám už celou knihovnu přečtenou, a nic jiného nezbyde. Možná bych ale nebyla nadšená ani v tom létě a raději znuděně koukala do slunce. Nevadí mi, když nesnáším hlavní hrdinku. Vadí mi, když nesnáším děj knihy, kde se ona hrdinka vyskytuje. Což byl případ téhle knihy.

Martinka79
31.01.2017

I kdyz se mi to temer vubec nestava, knihu jsem nedocetla, skoncila jsem na cca 120. strane. Do cteni jsem se musela nutit. Za me ztrata casu.

Liduka
29.01.2017

Z knihy mám smíšené pocity. Těžko se mi do ní začítalo a kapitoly ze "současnosti" mě absolutně nebavily. Ještě, že se vždy střídaly s kapitolami z minulosti, které stály zato. SPOILER: Nicméně jsem na konci stále čekala nějakou bombu, třeba to, že TifAni byla do toho všeho také nějak zapletená.

Izu
24.01.2017

Hlavni hrdinka se chova jako nejblbejsi divka na svete a pak se divi, ze sklizi to, co zasela.
Nebyla mi nicim sympaticka a o to hur se to cetlo.
Ke konci to nabralo alespon trochu grady.Opravdu mi neni jasne, proc ze sebe delat kus hnoje, aby me V.I.P zumpa prijala.

Sireen
20.01.2017

Zajímavá kniha. Místy vcelku nudná a nesympatická, místy něžná nebo strhující. Těžko se mi hodnotí, ale určitě stojí za to přečíst a určitě mi po ní něco zůstane. Hlavní hrdinka se sice chová mnohdy jako blbka, ale nakonec není problém ji pochopit. Mnoha místy jsem s ní dokonce sympatizovala... Je to zajímavý výlet do cizí duše a cizího života, nijak nepřikrášlovaný a celkově syrový, což oceňuji.

Blaufik
14.01.2017

Díky první kapitole jsem nabyla dojem, že kniha nebude nic moc. Kapitola se mi zdála nudná, chaotická. TifAni se chovala jako snobská slepice a já jsem měla trochu obavu, že taková bude po celou dobu příběhu. To bych asi těžko skousávala.
Nicméně jsem velice ráda, že se má obava nepotvrdila a já jsem se do knihy naprosto ponořila.

Janoud
09.01.2017

Odloženo

hruskovalucie93
01.01.2017

Za mě hrozně zajímavá kniha. Zpočátku jsem myslela, že ji ani nedočtu, bylo to hrozně utáhlé a zdlouhavé, navíc mě bavila číst jen část, kdy se hlavní hrdinka vracela do období puberty. Pak ale knížka dostala neskutečnej spád a najednou jsem se nemohla odtrhnout. Zvláštně to na mě všechno zapůsobilo.

kiraa
22.12.2016

Po předchozí četbě "Izolovaného" byl cíl jasný. Opít mozek nějakým tlamolepem, po kterým nebudu usínat s vidinou vyskládaných lidských orgánů na pitevním pultíku. Ač by se mohlo podle přebalu zdát, že jsem nemohla netrefit, opak byl pravdou. Knížku bych rozdělila na etapy. Začátek vypadal nadějně, možná ve stylu Sexu ve městě, i když tuhle „legendu“ asi jako jediná ženská těžce nemusím. Načež následovalo cca sto stran nesmyslných úvah jedný protivný a afektovaný pipiny. Jedním slovem nuda. Ale vzhledem k tomu, že knížky z 99% dočítám i když se jedná o pěknej vopruz, jela jsem dál. Nic neodkládám, nepamatuji, kdy jsem něco „vzdala“, vždycky věřím, že něco zajímavýho ještě přijde … i když nepřijde. :-) Ale bacha, tady to přišlo a se vší parádou. Finiš majestátní i šokující. Z nudnýho příběhu se rázem vyklubalo slušný drama. Najednou vše, co vypadalo divně, začalo dávat smysl a střípky se poskládaly v ucelenou mozaiku. Děj popisovat nebudu, snad jen, že celý příběh je o ženě, ženě jako oběti trestného činu, který byl jen dalším spouštěčem ještě daleko horší tragédie. Ale také o minulosti, která někdy může ležet na člověku jako balvan, se kterým nelze hnout. Takže za mě rozhodně knižní TIP, ne FTIP. Jo,s ef ... nečti Josef :-)

denyjanostik
16.11.2016

Také jsem čekala víc, vůbec mi nepříjde, že by měla být best sellerem. Četla se poměrně dobře, ale nic co bych musela číst znovu.

Princezna22
11.11.2016

Od téhle knihy jsem čekala poměrně víc. Kniha se četla dobře,ale nelíbila se mi.

Pjater
02.11.2016

Kniha se mi bohužel nelíbila. Po přečtení některých recenzí jsem čekala zajímavý psychologický thriller. Bohužel se nekonalo ani jedno. Hlavní hrdinka mi byla krajně nesympatická a vůbec by mi nevadilo kdyby ji potkal o něco horší konec. Pokud jste zvyklí na klasické thrillery, tak si raději přečtěte něco od severských autorů. Tady najdete jen zklamání.

Danago
28.10.2016

Knížka je originální psychologický thriller s neobvyklou hrdinku, která si vás svým vyprávěním buď naprosto získá nebo odradí. Mě si velice brzy získala a napsrosto sem jí chápala.
V knížce se postupně odkrývá Anino temné tajemství , které mě skutečně šokovalo a připoutalo ke čtení. Toto téma jsem ještě v knížce nezažila .
V knížce je dobře popsáno , jak umí být děti kruté, přičemž vše je inspirováno skutečnou zkušeností autorky, což je ještě více šokující. Na konci mě přeběhl mráz po zádech.
Knize nelze upřít, že má zajímavé téma a hlubší podtext. Knížka nudná není , možná je jen potřeba vydržet než se ukáže první šokující tajemství.

ailleen
22.10.2016

Nudná přeceňovaná a předvídatelná kniha pro teenagery. Hlavní hrdinka nesympatická, pořád dokola omílání diet a traumat ze střední školy. Odloženo nedočteno a zběžně prolistován závěr. Ztráta času.

zdazilek
29.09.2016

Kniha se mi líbila, byla velmi čtivá. Zápletka byla taky super a téma, pro mě neobvyklé. Takovou knihu jsem četla poprvé ale jsem spokojena. Líbilo se mi jak se střídala minulost ze současností.

bookcase
06.09.2016

Výborný psychothriller, v některých místech trochu zdlouhavý, ale i tak mě to pořád nutilo číst dál a dál.

JanaDor
02.09.2016

Kniha je velmi čtivá. Autor dokázal přenést smutek z osudu hlavní hrdinky na mě – na čtenáře. Někdy se mi ani nechtělo číst dál, protože jsem tušila, že je to špatně a že bude ještě hůř. Tajemství se odkrývá postupně, a když si myslíte, že je to vše, čeká na vás další šokující překvapení. Je příkladem, jak jsou děti kruté. Jak si neuvědomují, že moc ubližují. Kdyby stáli na druhé straně, tak by se tak nebavili. Ale to jim nedochází. Knihu doporučuji hlavně mládeži, aby pochopili, co se vše může stát z blbé srandy…. Věřím, že je chytne. Román je pro všechny, kteří se zajímají, co vše se může dít kolem nás.
Jediné mínus pro mě byla nesympatie k hlavní hrdince. Chápu ji, je mi ji líto, ale postoj, který si osvojila je absolutně jiný, než který bych já zaujala.

mmmisulka.r
27.08.2016

Překvapivě dobré čtení, s jazykem ostrým jako břitva a překvapivým dějem!

Channach
22.08.2016

To byl masakr. Je to dechberoucí, stylem květnatých souvětí připomíná J.K. Rownling. Autorka čerpá z vlastní zkušenosti... Více v mé recenzi v záložkách.

leny.wood
12.08.2016

Příjemné čtení, které má něco do sebe. Určitě se neztotožňuji s tím, že se jedná o ďábelsky temný a zábavný debut, jak je psáno na obálce a už vůbec nejde o thriller. Příběh vypráví sama hlavní postava, minulost je odkrývána postupně a ačkoliv si myslíte, že už víte vše, není tomu tak. Román se čte hezky, svižně, ideální na dovolenou, pokud nechcete krvák ani klasický společenský román. Nejraději bych dala 3,5 hvězdy, ale když to nejde tak 3, jenom přece jsou tituly, které hodnotím výše...Doporučuji!

sabanka
02.08.2016

Miluju tu knihu, protože je tak jiná, tak narvaná emocemi, má potenciál, hlavu a patu a šmrnc. Pokud chcete něco na léto a zároveň nejste na ty naivní romány, tak tohle je správná volba.