rumund Online rumund komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Skvělá, skvělé a ještě jednou skvělé. Moc mě druhý díl Šikmého kostela bavil, stejně jako první, a nemohl jsem přestat číst. Bylo to jako číst nějakou rodinnou kroniku a to mě strašně moc bavilo. Navíc je to tady z mého kraje, kde spoustu míst znám osobně. Ale i tak jsem toho zjistil hodně nového, což mě až překvapilo. Doufám, že spisovatelka Lednická bude pokračovat třetím dílem Šikmého kostela od roku 1945 a dál. Určitě by to bylo moc zajímavé se dále dozvědět, jak bude celá rodina pokračovat v žití a co vše ještě zažijí. Jsem nadšen.

29.05.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Takže vážně dobrá kniha, jak o ni všude píšou. Hrozně mě bavila a báječně se četla. Navíc z mého kraje a blízkého okolí, který si myslím, že dost dobře znám. Už se hrozně těším na druhý díl a pak hned šup na Životice

21.02.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak konečně přišla řada na tu stále omílající knihu. A musím říct, že vážně velice povedená. Sice nedávám plný počet hvězdiček, ty dávám jen úplné špičce knih, ale i tak mě kniha strašně bavila. Holt příběh z doby války a v době po válce o židovce Haně a její nejbližší rodině, ani nemůže být nudný.

29.12.2021 4 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Skvělá kniha s českou dobou minulou. Já jako milovník knih s tématikou druhé světové války, to byla pro mne povinnost a neprohloupil jsem.

20.11.2020 5 z 5

Paní spisovatelka Lednická snad neumí napsat nudnou a špatnou knihu. Opět úplná špička. Ať žiji od Životic nedaleko, o této tragédii jsem teda vůbec nevěděl. A to se o druhou světovou válku docela zajímám a četl jsem už kde co. Shodou okolností jsem pomník v Životicích navštívil před necelým měsícem, ale kdybych už tuto knihu měl přečtenou, nahlížel bych a něho ještě s větší úctou. Tato strašná válka byla hrozná o tom není pochyb, ale jak je napsáno v knize, "Za všechny ty hrůzy nemůže vláka, ale lidi, kteří ji vyvolali." A to přesně sedí a budu si tuto větu pamatovat. Právě proto se trošku divím, že hlavní tři strůjci tohoto neštěstí (Magwitz, Sattler a Mokrosch) z toho vyšli bez trestu nebo jen se minimálním trestem. Hrůza a hnus. Děkuji spisovatelce za krásnou knihu, i když velice smutnou, jakou vlastně celá doba i byla.

31.05.2023 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Skvělá kniha o strašidelném místě v strašidelné době. Popis příběhu třech těhotných žen v koncentračním táboře Osvětim a jejich strach o miminka.

Gazely Gazely Patrik Hartl

Řekl bych to asi tak, že prostě klasická kniha Patrika Hartla. Vím, že spousta lidí tyto jeho knihy nemá ráda, ale mě jeho knížky baví. Pohodové čtení na oddech s minimem přemýšlení nad dějem. Já jsem spokojen.

02.04.2024 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Jo to byla fajn kniha. Hrozně mě bavila a skvěle se četla. Láďovi knihy mě strašně baví. U této jeho knihy, jsem i zavzpomínal na spousta míst, které jsem i já viděl na vlastní oči. Je to holt paráda cestovat o naší zemi i po celém světě a ještě o tom umět krásně napsat knížku, která pak lidi baví.

03.02.2023 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Nejsem moc na romantické knihy, ale tato mě úplně vtáhla do děje a doslova jsem stránky hltal. Hrozně se mi tato kniha líbila. Vím, že existuje i film nebo seriál, ale ten jsem bohužel ještě neviděl. Doporučuji

23.11.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Řekl bych, volné pokračování skvělé knihy Tatér z Osvětimi. Navíc tato kniha se mi zdála ještě trošičku lepší než zmiňovaný Tatér z Osvětimi. Doporučuji si ovšem přečíst oba tyto těžké a náročné příběhy.

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Skvělá kniha, která mě hrozně rychle vtáhla do příběhu a pustila až po přečtení poslední stránky.

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Tuto knihu moc nemusím komentovat. Výborná kniha, výborný film dle pravdivé události.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Dobrá kniha ....., ale musím se přiznat, že jsem očekával, dle recenzí, špičkovou knihu. Právě proto, jsem si ji koupil do své knihovny. Ale nebylo tomu až tak, abych si z toho sedl na zadek. Smrt vyprávějící příběh, je sice zajímavé, ale kniha se mi zdála zbytečně zdlouhavá a v některých pasážích až nudná. Četl jsem už lepší knihy, ale na 4 hvězdičky Zlodějka knih u mne má.

02.08.2021 4 z 5

Hobbit Hobbit J. R. R. Tolkien

Už to je dávno, co jsem vzhlédl třídílný film Hobbit. Dlouho jsem váhal a až nyní jsem se rozhodl přečíst i knihu. Tolkien psal pro mě zajímavým způsobem. Místy jsem se ztrácel, ale i tak to je docela dobrá kniha. Hodně mi pomohla představa z již zmiňovaných filmů, kdy díky jim, jsem příběh viděl v hlavě velice reálně. Jen se dodnes se divím, jak z 240-ti stránkové knihy, mohl hollywood vytvořit 3 dvouhodinové snímky.

02.03.2021 4 z 5

Tahle kniha se mi doopravdy moc líbila. Dokonce mi při konci knihy asi něco spadlo do očí, páč jsem začal slzet ...

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Pěkný, srdcervoucí příběh mladé židovky Hanny Brady a její tragický osud v Osvětimi. Kniha na mě ale moc strohá, myslím, že kniha ještě šla rozepsat do větších detailů, ale jinak ji nemám co vytknout. Další z mnoha velmi smutných osudů.

01.07.2021 4 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Skvělá kniha, velice známý a smutný příběh mladé Anne.

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Prostě brutální kniha. Nemohl jsem se od ni odtrhnout. Ale co by se taky od dospívajícího, nadrženého, mladého chlapce dalo očekávat že? V té době jsem to prostě pokládal za geniální knihu.

20.11.2020 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Pěkná a zábavná kniha, známá ze seriálu

13.11.2020 4 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Neuvěřitelný životní příběh Władysława Szpilmana. Co všechno lze přežít, když člověk bojuje co to jen jde. Velice dobrá kniha, ale film režiséra Polanského, byl natočen ještě s větší bravůrou. Viděl jsem ho několikrát, tak proto mě kniha až ta nepohltila jak jsem předpokládal.

16.11.2021 4 z 5