Deník Anne Frankové

Proslulá kniha obsahuje deníkové záznamy židovské dívky, která se s rodinou za války ukrývala před nacisty ve skrýši starého domu na předměstí Amsterodamu. V průběhu dvou let 1942 až 1944, od svých třinácti do patnácti roků, zaznamenává dívka své úvahy, zážitky, pocity a drobné všední události, jak je přinášel život ve stísněném prostoru bez možnosti soukromí. Nakonec byl úkryt rodiny prozrazen a všichni jeho obyvatelé odsunuti do koncentračního tábora. Z celé rodiny přežil pouze dívčin otec, který také po válce korigované deníky své dcery vydal. Kniha pak byla po letech znovu vydána v úplné podobě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72993/denik-anne-frankove-5l1-72993.jpg 4.32805
Literatura světová, Biografie a memoáry

Vydáno: , Svobodné slovo - Melantrich

Het Achterhuis / Anne Frank Tagebuch, 1947

Kniha Deník Anne Frankové

UKRYTÁ VE SKRÝŠI ... pomáhá architektura domu nebo mozku... Uspořádat si myšlenky, určit prioority .Poznávat sebe samého je klíčem a začátkem k pochopení sebe ve vztahu k jinému. Odhalování odpovědí na otázky ..., záleží na impulzu, čas je daný zrozením . Děvče morálně dospělo dříve, než jiní. Chci, aby přežil můj deník.
Nezáleží na rase, protože každý jedinec je neopakovatelný originál a jen záleží na něm , zda stihle dospět, dříve než zestárne nebo uplyne jeho čas.
Ani se mi do neveselého čtení nechtělo. Víc hlav víc ví a zájem v DK , vzbudil mou zvědavost: přečetlo 4722, hodnotilo 2805, okomentovalo 479, nejvíc palců 78.
Váhala jsem, zda ubrat bod za depresivní téma , ve stále depresivní covidové době, ale to není vada deníku. Možná provázanost celku s malým národem, či malou skupinou či s nejmenší částicí si mám uvědomit..., i dnes se ukrýváme, před celým světem a opačně svět před námi / před inviduální odpovědnosti?/ ,proto doporučuji.

stanlus

Tato výjimečná knížka je autentickým deníkem, který si začala 13letá Anne psát krátce před tím, než se se svou rodinou uchýlila do úkrytu před nacisty v době okupace Holandska. Mimořádné svědectví napjaté doby z let 1942–44 obsahuje barvité popisy všedních události sledované z perspektivy mladé dívky. Odhaluje její bohatý duševní život a nese v sobě poselství víry a naděje, že ani v nejtěžších dobách se neztrácí v lidech dobro a odvaha ke vzájemné sounáležitosti.

marwinmh

Deníkové zápisky mladé dívky, o několika letech skrývání se se svou rodinou před nacisty.
Dívky, která měla brilantní jazykové dovednosti a celý život měla před sebou.
Dívky, kterou její víra a doba, v níž žila, stály život.

martin3554

Deník 14 leté židovské dívky ukrývající se s rodinou před nacisty v Amsterodamu.

borupet

Realistický pohled na utrpení židovské rodiny během druhé světové války. Člověku se úplně svírá srdce, když Anne napíše do deníku výčet toho, co všechno židé nesmí... Co všechno museli vystát, přečkat, překonat, to si nikdo nedovede představit, proto by si každý měl deník přečíst a uvědomit si, že často lpíme na maličkostech nebo nesmyslných věcech. Že život je prostě opravdu jen jeden. Na svůj věk byla Anne vyspělá, měla úžasnou slovní zásobu a neuvěřitelné psychologické uvažování. Je to smutné čtení, když dopředu víte, jak to skončilo. Alespoň jeden sen se jí splnil, i když se toho nedožila. Opět jsem byla donucena přemýšlet o životě a uvědomit si, jak se máme dobře.

Nikusha

Kdybych měla hodnotit knihu tak, jak se mi líbila a bavila mě, tak by stěží dostala dvě hvězdy. Ale jelikož je tato kniha přímo napsaná jako deník událostí, které se opravdu staly musím být shovívavá. Doba to byla zlá a kór pro tak mladé děvče. Ale i v tak mladém věku měla úctyhodné vyjadřovací schopnosti a určitě by v dospělosti napsala nějaké povedené dílo.

Kortez

Příběh Anny Frankové znám odnepaměti. Možná ještě ze základky. Proto jsem knihu nikdy nečetl, byl jsem v tom že už příběh znám.
Vloni v létě jsem byl na služební cestě v Bergenu. Hned mě napadlo že budu mít možnost prohlídnout si památník koncentračního tábora Bergen - Belsen. Zde má památník taky jedna z obětí, Anna Franková. Letos jsem se dostal k audio verzi a myslím že to byl ten správný čas na seznámení se s Annou.

Little.deer

Výborná, co dodat...