Rousse Rousse komentáře u knih

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Zklamání a rozčarování z konce, který jsem (alespoň to hlavní gros) tušila už asi tak 100 stran před koncem, takže za mě žádné překvapení. Nicméně - Olsen má velmi čtivý a příjemný styl, napíná a hlavně mu nechybí humor. Některé poznámky a hlášky v knize mě opravdu rozesmály - Carl a Asad jsou stále větší sympaťáci. Těším se na další díl.

15.04.2014 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Až do okamžiku, kdy mi Kindle začal ukazovat 95% obsahu, jsem byla přesvědčená, že Zabijáci si zaslouží plnou palbu. Od toho okamžiku, kdy se rozjelo závěrečné "soirée" se ale začaly kupit věci, které mě zarazily a já si říkala "No tak to bych chtěla vidět, jak by se tohle mohlo stát." A díky těmto okamžikům v závěru prostě dávám o hvězdu míň. Jinak celá knížka je brutálně syrová, chladná a fakt budete hledět s otevřenou pusou. Jinak příchod Rose byl velmi dobrý tah - příjemné oživení na oddělení Q:-)

15.02.2014 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

V půlce knížky jsem silně uvažovala o tom, jestli ji odložím nebo dočtu. Jediné, co mi celá první polovice asociovala, byla scéna s Anthony Hopkinsem "Cítím tu tvoji ....." - až tak se to podopalo Mlčení jehňátek. Přesto. Nechuť překonána, kniha dočtena a zůstal mi pouze rozpačitý pocit. Po půlce se tempo rozjede, a jako by autoři najednou chtěli dohnat všechno z první půlky a občas je to dost "nasilu" (jak se u nás říká) a za cenu několika chyb....navíc konec - strašně moc událostí na velmi malém prostoru, jasná vějička na pokračování a takové klišé nakonec??? Pokud další díl vznikne, tak investovat do něj určitě nebudu...

27.10.2013 3 z 5

Valčík na rozloučenou Valčík na rozloučenou Milan Kundera

Mám ráda Kunderův cynismus. Skvělá knížka.

Žert Žert Milan Kundera

Pane Kundero, díky za ten folklór od nás ze Slovácka - za to dávám o jednu hvězdu více. Žert hodně dobrý, i když nepříliš veselý.

12.10.2013 5 z 5

Moje literární dětské alter ego:-) Její story jsem četla snad tolikrát, že to ani nemůžu spočítat a znám ty příběhy zpaměti. Tolik jsem chtěla v dětství poznat ostrov Kurekuredutů, mít Vilu Vilekulu a být tak samostatná a zažívat taková dobrodružství! Ostatní knížky od Astrid mě tolik nenadchly, ale Pipi je moje dětská srdcová královna:-)

Gabra a Málinka 1. a 2. díl Gabra a Málinka 1. a 2. díl Amálie Kutinová

Obrovská nostalgie na dětská léta, kdy jsem příběhy mé jmenovkyně Gabry hltala a bavila se u nich. Už tehdy jsem se rozhodla, že jestli někdy budu mít dceru, tak je jméno jasné - Málinka:-)

Zabiják Zabiják Émile Zola

Četla jsem kdysi dávno v prváku na gymplu a dodnes si pamatuju, jak silně na mě Zabiják zapůsobil, dodnes si pamatuju děj, co se tam dělo a jak na mě ta chudinská Paříž dýchla až k nám na Slovácko. To určitě o něčem svědčí.

12.10.2013 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kultovní kniha, kterou by měli číst povinně všichni žáci 8. a 9. třídy ZŠ.

Kvintet Kvintet Frederick Forsyth

Kvintet povídek, ke kterým se moc ráda vracím.

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Nějak na mě působí příliš překombinovaně a Lincoln už je jako kriminalistický vševědoucí pánbůh... Bohužel, už je příliš nereálná.

12.10.2013 3 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Jedna z mých nejoblíbenějších z celé série. Stojí za to.

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Ráda jsem si kdysi dávno zatančila s Tanečníkem a moc ráda se k němu občas vracím.

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Start dlouhé série, kterou mám hodně ráda. Některé kousky z ní jsou slabší, některé lepší, některé výborné. Tahle patří k těm lepším, ale podle mě rozhodně ne ta NEJ. Ale rozjezd Linciho a Amélie na výbornou.

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Názorný příklad toho, že i malé útlé knížečky mohou člověku přinést více než 600 stránkové romány. Jedním slovem: magnifique.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

V podstatě bych mohla označit komentář uživatele Pajina6, zmáčknout ctrlC a ctrlV. Jen si neodpustím jedno slovo: Nádhera. Jak v češtině, tak i v originále:-)

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Naprosto famózní, strhující, napínavé a dechberoucí čtivo, od kterého jsem se nemohla odtrhnout, až jsem ho přelouskala. Dle mého názoru nejzdařilejší ze série knih vydaných v češtině a už se nemůžu dočkat na Levharta.

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Mě osobně se ze série líbila nejvíc.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Jo dost dobrý - napínavé, čtivé, odsýpá to, sympaťák Linna - 4 zasloužené hvězdy.

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Pro mě osobně velké zklamání. Ve 3. díle už mi těžce nesedlo vyprávění v přítomném potažmo budoucím čase ("podá si, uvidí..." apod.), ale to by mi furt tu chuť nijak nekazilo. Co mi ale chuť zkazilo hodně, to byl příběh - naprosto předvídatelný. Kdo je ten zlý mi bylo jasné už asi 100 stran před "velkým odhalením", napadají mě k tomu konkrétní chyby v knížce, nad kterými jsem se pozastavovala, ale nechci tady spoilovat... a závěrečná "fireshow"??? WTF??? Takže suma sumárum: za mě předvídatelné, někdo přede mnou se tu zmínil o lehké naivitě - souhlas, a po velkém očekávání (protože knihu všichni vychvalovali do nebes) velké zklamání.

12.10.2013 2 z 5