Roscata Roscata komentáře u knih

Inferium Inferium Roman Bureš

Upřímě by mě zajímalo s jakým záměrem autor tuto knihu psal. Protože kdybych už nebyla vegetáriánem po téhle knize bych minimálně musela začít přemýšlet o tom jak se ke zvířatům chováme. Podobných etických narážek bylo v knize více, ať už šlo o naše chování k planetě nebo k sobě navzájem. Nebo aspoň já je tam viděla.
Nemusíte ale se bát že je to to jediné čeho se v knize dočkáte. Chcete krev a brutalitu? Chcete bizarní představy a syrovost? Chcete humor a sarkasmus? Tak tady to máte.

09.07.2019 5 z 5

Vlčí jáma Vlčí jáma Jarmila Glazarová

Taky naprosto souhlasím s Damato. Více netřeba.

05.07.2019 3 z 5

Šamanova pomsta Šamanova pomsta V. Mahaněnko (p)

Už dlouho jsem si žádnou sérii neolíbila tak moc jako Cestu šamana. Ačkoliv mi to drásá nervy, miluju takové zvraty jakých jsme se dočkali v Šamanově pomstě.
Tušila jsem že situace z pátého dílu nebude tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát ale až takovouhle skutečnost jsem nečekala. Bohusová povídka Hodina bolesti byla milou třešničkou na dortu.
Vážně jsem zvědavá co nám přinese další díl.

04.07.2019 5 z 5

Nikdy jsem poezii moc nečetla, ne proto, že by mě nezajímala ale málo které dílo mě zaujalo. Teď se ale objevila tahle moderní poezie a já jsem nadšená. Básně v této knize jsou mi mnohem bližší než cokoliv co jsem kdy musela povinně číst ve škole.
Je smutné, čím vším si musela autorka ve svém životě projít. Smutnější je, že podobnými a někdy i horšími situacemi a vztahy si musí na světě projít tisíce dívek.
Myslím že by vůbec nebylo marné kdyby si tuto sbírku básní mohla přečíst každá dívka na světě. Třeba by pak bylo na světě více Královen.

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Moc jsem se na tuhle knihu těšila ale bohužel jsem od ní čekala víc. Je to ale čistě moje chyba, mělo mi být jasné že v takto útlé knize jde hlavně o to přiblížit severskou mytologii čtenářům kteří jsou jí nepolíbeni.
I přesto jsem si ale čtení užívala, pár informací jsem si doplnila a jsem ráda že je tato kniha součástí mé knihovny.

24.06.2019 4 z 5

Opuštěný Opuštěný Oliver Bowden (p)

Pátý díl série Assassin's creed tentokrát z trochu jiného, templářského, pohledu. Kniha je napsána tak že se občas nemůžete pořádně rozhodnou která strana je ta dobrá nebo zlá, stejně jako hlavní hrdina, a tak si Haythama Kenwaye brzy oblíbíte.
Za mě to byl velice podařený díl. I když, Ezio je Ezio.

24.06.2019 4 z 5

Čtyři dohody jsou knihou z jedné strany oblíbenou a z druhé strany odsuzovanou. Já si myslím že je to kniha ze které by si měl člověk vzít hlavně to co mu pomůže a to co pozitivně rezonuje s jeho duší. Protože každý člověk je jiný a tak není nic divného na tom že jednomu kniha pomůže ale druhému ne.
Určitě bych neřekla že je to špatná kniha, spíš opravdu záleží na tom jaký jste člověk a co si z knihy vezmete.

24.06.2019 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Zamilovala jsem si tyhle jemné, něžné a výstižné řádky. Pomyslnou korunku tomu nasadili úžasné fotografie. Každé slovo bylo pohlazením pro duši a už teď vím že se k nim budu vracet, až budu potřebovat utišit bolavou duši.

Tohle je snad poprvé kdy mě opravdu mrzí že neovládám angličtinu tak dokonale abych si přečetla originál, protože ten je prý ještě lepší.

Dluh Dluh Dmitrij Rus

Opět naprosto úžasný. Spousta čtenářů kritizuje téma tohoto dílu ale mě to naopak bavilo a zajímalo. Když se to vezme kolem a kolem, je jasné že by v takové realitě dřív nebo později k něčemu podobnému došlo, tak proč se tomu vyhýbat.
Líbilo se mi jakým způsobem bylo vysvětleno Glebovo neuvěřitelné štěstí, krásně to totiž sedlo do celého světa a je jasné že mu už moc dlouho nevydrží. Což vlastně dokázal další infarktový konec. Já doufám že za to těm Olderským parchantům dá pořádně zavyučenou.

IG: zrzi_cte

Bez filtru Bez filtru Kristýna Dolejšová

Važme si sami sebe. Milujme se. Žijme šťastný život. Ať už jsme jakékoliv.
#zanormalniholky
Doporučuji všema deseti.

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Zvláštní kniha...příběh se mi líbil ale asi pro mě tehle typ psaní není. Nicméně času stráveného s Rayem a Jednookem nelituji.

21.05.2019 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Už dlouho se mi nestalo abych bulela tak jako u Zlodějky knih. I přesto že jsem tušila jak vše skončí. Nezapomenutelný příběh.

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tak tohle bylo vážně hodně creepy. Asi jediná kniha která mě děsila od začátku do konce. A to v ní vlastně není nic opravdu děsivého. Žádné příšery, duchové nebo něco podobného. Pokud se ale rádi bojíte je Trhlina přesně pro vás. Do poslední chvíle nebudete tušit co se stane a v hlavě vám zůstane jediné:
Je v domě pět místností nebo jen čtyři?

Vyrazili do hor čtyři lidi nebo tři?

Dvanáctková soustava, ve které se dvanáct píše jako deset.

2+2 nejsou 4.

Hlemýždí ulita.

Ticho s očima...

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Od Johna Greena jsem už pár knih četla a byla z nich nadšená, proto mě překvapilo že mě v tomto příběhu mnohem více zaujaly části Davida Leviathana. Asi je čas si přečíst také něco čistě jen od něj.
Ale i tak mě kniha jako celek bavila a zanechala spoustu námětů k přemýšlení.

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Strašně smutný příběh. Ale to jsou válečné příběhy vždy. Celou dobu jsem přemýšlela nad jedním - jak moc nevšímavé k okolnímu dění může být devítileté dítě a zda neměl Bruno nejakou formu dyslexie (dysgrafie?), protože jeho komolení jmen by tomu napovídalo.
Až do poslední chvíle jsem naivně věřila že to dopadne dobře, že se vše v dobré obrátí. Nestalo se tak a já přemýšlím jestli to co stalo otevřelo Brunovu otci oči natolik aby viděl na jakých zvěrstvech se podílel.

21.05.2019 5 z 5

Hrad fantomů Hrad fantomů V. Mahaněnko (p)

Když jsem poprvé narazila na Mahana a jeho cestu, říkala jsem si že je to super kniha, neurazí, pobaví ale nějaký extra super příběh to asi mít nebude. Jenže víc jsem se mýlit nemohla! Mahaněnko s každým dalším dílem dokazuje že je jeho příběh propracovaný a že toho má pro Mahana připraveno vážně hodně.

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Psí domov je sice zaměřen na jiný příběh než Psí cesta a Psí poslání ale není o nic méně poutavý a napínavý. Budete se při něm rozčilovat nad úřednickou hloupostí a nespravedlností ale také se radovat a plakat radostí. A užijete si to.

Dračí věštba Dračí věštba Tui T. Sutherland

Ohnivá křídla se stala jednou z mých oblíbených sérií. A to i přesto, že je příběh cílený na mladší čtenáře. I když už mám teď tušení jak celá pouť dopadne, je to skvělý příběh, který mě i tak několikrát překvapil.

IG: zrzi_cte

Kuchařka pro dceru Kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Tuhle kuchařku zbožnuju. Vždy když mi dojdou nápady, stačí ji náhodně otevřít a je vyřešeno.
Líbí se mi že každý recept je srozumitelný a plný spousty tipů a doporučení jak zazářit. A řekněme si to upřímně, každý občas potřebujeme radu.
Takže pokud v kuchyni občas tápete, hledáte novou dávku inspirace nebo chcece svoje kuchařský umění posunout o level výš, je tohle ta správná volba.

Cizinci v noci Cizinci v noci Kent Haruf

Ciznci v noci nejsou žádným napínavým a strhujícím románem. Je to poklidný příběh dvou osamělých starých lidí kteří hledají někoho s kým budou moci trávit dlouhé noci v posteli a povídat si.
Kniha je napsaný poutavým způsobem, bez zbytečných odboček od děje nebo zdlouhavých popisů okolí. Na první pohled se může zdát že je to strohý a nudný příběh ale opak je pravdou.
Je to příběh o hledání porozumnění, o lásce ale také o lidské závisti a sobeckosti rodiny.
Addie a Louise mi přirostli k srdci a fandila jsem jim, škoda že život nekončí vždy happy endem.