Dračí věštba

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sedm dračích kmenů spolu dlouhá léta válčí kvůli královskému trůnu a dávno ztracenému pokladu. Tajné hnutí pojmenované Spáry míru je rozhodnuté boje ukončit s pomocí dávného proroctví, jež volá po velké oběti. K jeho naplnění je proto shromážděno pět dráčat z různých kmenů, která jsou vychovávána v utajovaných jeskyních, kde se proti své vůli připravují naplnit své poslání – ukončit celosvětovou válku draků. Podaří se jim skutečně uspět?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368264/big_draci-vestba-C7K-368264.jpg 4.670
Série:

Ohnivá křídla 1.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

The Dragonet Prophecy, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Dračí věštba

BraveRenard
12. srpna

Tak začněme nejdříve tím že knihu jsem četl v originále a tahle kniha byla první knihou v angličtině co jsem kdy přečetl, v originále má kniha moc hezký obálky (20Mb v pdf je na knihu docela dost) na rozdíl od české verze která mě od knihy přímo odrazovala až do chvíle co jsem viděl originál. Jinak knihu jsem v češtině nečetl ale všiml jsem si že překladatel přeložil i jména draků což úplně nechápu proč když třeba v sérii Warcraft byly jména (Blackhand, Doomhammer, Hellscream) nechané v originále a dokonale to v knize fungovalo a po odhalení jak se některé postavy jmenují v české verzi mě přímo rozesmálo.


Co se knihy týče tak mě naprosto uchvátila a to jak dějem kterej je originální a těžko předvídatelnej (max pár stránek dopředu) ale i promyšleným světem, postavama a vším tím ostatním a momentálně mám rozepři jestli mám radši Wings of Fire nebo Odkaz Dračích Jezdců ale asi jako vždy to skončí Plichtou. Zkrátka knihu doporučuji úplně každému kdo má rád fantasy a draky což je přesně můj případ a nemám co bych ji vytknul snad jen kratší délka ale s tou mou angličtinou se dost možná zčtyřnásobila.


BTW tenhle komentář píšu značně zpětně, už mám přečtenej desátej díl a všechny Winglets, Legendy a komiksový verze, yt animace, fanarty Apod.

Jinak pokud patříte k odpůrcům české obálky ke kterým se hrdě hlásím, tak se teprve koukněte jak dopadla německá verze obálek ale to pak nwm která je horší.

Radovan_R
15. července

Tak tohle nebylo vůbec špatné, kniha o dracích z jiné strany. Podle anotace to napřed vypadlo na hrdinský epos, ale po pár stránkách je jasné, že to bude trochu jinak a místy to zavání až humoristickým románem. Při čtení jsem se bavil a rozhodně si seženu další díly.
Mimo jiné je dobré, že je kniha tištěná velkým písmem, takže nemusím luštit blešky s brýlema. Na druhou stranu to ale znamená, že se rychle přečte a to třeba teď na dovolené vadí, protože knihovna je daleko.
Líbí se mi neotřelá jména, zajímalo by mě, jaká jsou v originále. Za mě skvělé dílo.


Knihomolka_M
28.12.2020

Naprostá pecka!!!
Někdy v dubnu jsem objevila tuhle knížku, v květnu jsem ji dostala a už někdy v červnu jsem zapáleně psala fanfikci.

O příběhu, myslím, že už nějaký, kde tři sestry soupeří o trůn existuje, jenže v podání šupinatých potvor je to mnohem zajímavější. Původně (tím myslím asi tři vteřiny před tím, než jsem si přečetla popis) jsem si myslela, že zápletka bude přímo to a hlavní hrdinka bude jedna ze sester. Příjemně mě proto překvapila dráčata a jejich (ne zrovna moc dlouhé) backstory. Děj mi přijde naprosto originální, neotřelý a svižný. Čte se to dost dobře, opravdu tak, že jsem schopna otevřít jakoukoli stránku a zbytek dne číst.
Hliňák. Kámo, ten milášek je dokonalej!!! Není co říct, protože tenhle hrdina je ta nejoriginálnější věc, kterou jsem kdy viděla. (Není to věc. Nikdy jsem ho neviděla.)
Mimo to, s moji kamarádkou jsme totálně zblázněné do Plameny, protože ta dračice je naprosto geniální!!
...
Země Pyrrhie mě naprosto uchvátila. Všechny ty rasy, jejich systém, vláda, kultura...!
Obyčejně si OCčka založená na fandomech nedělám, ale tady šlo všechno stranou. Ani ne dva dny po dočtení prvního dílu se mi v hlavě začal vytvářet příběh o pár vyděděncích, který bych měla teoreticky publikovat na Wattpadu, až to dopíšu... což bude trochu dlouho, protože teď je konec roku a jsem teprv na dvanácté kapitole xD

Zápory:
- V českých verzích čínské covery. Chce se mi zvracet... a Nejjasnější (Nejzářivější) noc tomu nepomáhá.
- Záměny jmen soupeřících princezen a poloh na mapě. A pro vnitřní klid, bahnoleti opravdu nemají štíří ocas.A české překlady jmen. Jakože Zářena ještě jde, ale Peril jako Hrozena?!
___
Funfact: Všechny dva zápory, které špiní to dílo bohů mají na svědomí čeští překladatelé a čeští grafici. Zabít nebo migrovat do Ameriky. (...A nebo se naučit anglicky. Ehm.)

PONAUČENÍ:
1. Kašlem na pravou lásku, zachrání tě maximálně drápy a tvůj ohnivzdorný kamarád.
2. Hrozny vínové nejsou tak nevinné.
3. Nikdy nedávejte kokeš českým překladatelům. Viz Ohnivá Křídla.

Tak já děkuju za pozornost, a jdu se zakopat! Čau!

Tritvaetna
11.10.2020

Paráda. Sem tam se sice objeví nějaká chyba, ale zatím to knihu nedělá nečitelnou, mezi dráčaty není nikdo, koho bych nemohla vystát (i když s Tsunami bych si asi nerozuměla), asi nejvíc mi sedla Zářena. Hliňák je sympatický vypravěč, na všech vidí to nejlepší - díky čemuž můžeme všechny nezaujatě poznat. Tři válčící ‘královny’, následnice trůnu jsou sice dost okoukané, proroctví ve verších už taky literární svět poznal, ale na druhou stranu to vyvažuje netradiční pojetí draků a jejich světa, takže to nepůsobí okoukaně. Zajímavé je, že je kniha výhradně o dracích, lidé („paběrači”) nehrají nijak zásadní roli a rozhodně draky nedoprovázejí (ani draci je, jako v asi 90% všech fantasy knížek). Takže příběh celkově parádní, jenom škoda těch chyb.

daniel2010
25.04.2020

Super kniha o dracích,strašně se mi líbila.

Macev
20.04.2020

Kniha se mi líbila, zpočátku se mi moc číst nechtěla, přišla mi příliš tenká a taková dětská, ani obsah knihy moc nenadchl. Nakonec na ni "došlo" a byla jsem příjemně prakvapena. Velmi čtivá, nešlo se odtrhnout, těším se na další díly

Bára2003
11.11.2019

Úplně TOP knížka o dračích :D, Hliňáka a Tsunami jsem si naprosto zamilovala, kdo mi trochu neseděl byla Hrozena ale potom jsem si na ni zvykla. Kniha přesto že je tlustší tak se četla sama. Rozhodně dávám 5 * a doporučuji :)
P. S. S chutí se vrhnu na další díly :D.
P. S.

fvalek
25.11.2019

Úplně předně bych rád vysvětlil, že mě kniha pro mládež zase moc nelákala, ale četl jsem ji v rámci referátu do školy, a musím říct, že se mi hrozně líbila a doopravdy mě chytla, rozhodně mě navnadila na další díly, i když má drobné mouchy.

Kniha je trošku neumělecky napsaná, ne přímo literárně vzletně, jak by si asi fantasy o dracích zasloužilo, sem tam jsou i dost vtipné úseky ("Jak se jmenuješ?" - "Hliňák", řekl Hliňák. Hliňák pak šel...). :D
Ale celkově jako nápad je to skvělé a musím uznat, že docela neokoukané (draci podle prostředí a ne živlů + ty schopnosti a celý jejich svět), dost zajímavé.

Postavy jsou podle mě naprosto dokonalé, skvěle odráží realitu a dá se do nich dobře vcítit, ztotožnit se a najít si své oblíbence. Hloupoučký Hliňák se svým bloodlustem, drzá Tsunami, překvapivě dost dobrá podceňovaná Zářena, srabík Hvězdoplav (pro mě prostě Bezzubka) a prdelka Slunéčka. Ta jména mě taky bavila, někdy byla hodně matoucí Zářena, Žára, Plamena, Hrozena, Žhava... jakože what?! Ale český překlad byl udělaný moc pěkně a knihu dost podpořil.

Děj je... překvapivě také dost dobrý, trošku klasické fantasy zápletky - válka, útěk, zajetí, sebeobětování... Moc pěkná je poslední kapitola o Bahnoletech a celkově sociální pojetí života draků, boje jsou taky fajn, ale na mě trošku drsné na literaturu pro mládež, přeci jen lámání vazu, kyselinou vybublané oko, upalování a všude krev, je to taková drsárna poměrně, ale přispělo to k celkovému dojmu, aby to nevyznělo až moc dětsky, není to ale trošku parodie na GoT? Jinak o nějaké knize o třech princeznách bojujících o trůn jsem také slyšel, inspirace je v celé knize dost zřetelná, ale neměl jsem dojem nějakého opisování, spíš trošku klišé.

Takže závěrem, příjemné překvapení, rozhodně si pořídím další díly a moc se těším, jak to celkově dopadne. Spousta věcí mě překvapila, nenudil jsem se a kniha si zachovává pořádnou dávku tajemství (hlavně epilog!), která se ještě musí rozluštit. Neorientuji se úplně v dětské literatuře, ale ve fantasy ano a musím uznat, že to je takový aktuální top, co bych sourozencům doporučil. :)

1