Hrad fantomů

Barliona. Virtuální svět narvaný k prasknutí monstry, bitvami a samozřejmě hráči. Ale co je klan hráčů bez pořádného hradu? Nic. Každý správný šéf by proto měl svojí gildě sehnat pořádnou základnu. Není divu, že šaman Mahan, velitel Legend Barliony, přijme od malabarského císaře záhadný hrad Altameda. Má to ovšem jeden háček: hrad zamořili fantomové, které musí Mahanův klan nejdřív zlikvidovat. Jenže tenhle zdánlivě jednoduchý klanový úkol nastartuje celou sérii událostí, která má mnohem větší dosah, než si kdokoliv z Legend myslel. Událostí tak spletitých, že šaman v jejich středu může spoléhat jen na intuici a instinkty. Co jiného také může dělat hráč, po kterém pasou tři nejlepší klany na serveru?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/392351/hrad-fantomu-lxJ-392351.jpg 4.643

Cesta šamana (4.)

Призрачный замок (2014)

Literatura světová, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Kniha Hrad fantomů

nikol0783

Líbí se mi, jak každé pokračování této série má své zajímavé téma; ústřední motiv, kolem kterého se děj točí - a přesto si šaman najde čas na všemožné vedlejší "zálety". Některé se zprvu zdají trochu nudné či dokonce zbytečné, ovšem později se ukážou důležité (ne-li zásadní) pro vývoj příběhu. Ze začátku jsem měla strach, že život v klanu nedá Mahanovi dostatek prostoru, ale přeci jen se párkrát dokázal od ostatních oddělit a prožít vlastní dobrodružství. Užívám si, že autor umí naplánovat všechny ty intriky, zrady a neočekávané zvraty přesně tak, abyste až do poslední chvíle netušili, co se chystá... S tím se pojí fakt, že tato kniha končí výraznějším cliffhangerem, který mě teď bude sžírat, dokud se nedočkám dalšího dílu :( Btw, všimnul si někdo další ve scéně při použití svitku Armagedon podobnosti s bombou Cataclyst z Ready Player One? ;)

Xslyepov

Dočteno,nikoli za 3 dny jak to bylo dříve ale přeci.
Mahan schází ze své cesty.I tak by se dal schnout tento díl.Hledá své původní hodnoty a cíle, už jen proto je tento díl pomalejší.Napříč všemu se autor snaží ukojit všechny čtenáře takže o akci nebude nouze.
Je zde hodně slovíčkaření a strategického plánování(někdo řekne polo/pravdu a nechá si to potvrdil od Herolda,Zakladatele atd..).Pár hvězdiček jsem ubral za absenci vyklusává-cích (osvětlujících) pasáží,chvílí to bylo velice chaotické (jeskyně,dýka v trůně,hrad,dohoda s Temným hvozdem,Fénix,fantomové).

Okoslav

Dějově pomalejší než předchozí díly, Hrad fantomů totiž mnohem víc rozvíjí vztahy mezi jednotlivými postavami (pokud nemáte rádi Anastarii, v tomhle díle budete ronit hořké slzy). V jednu chvíli vám Mahaněnko skoro udělá fakt velkou radost – to když se začne zdát, že by se Mahanovi mohlo přestat všechno tak dařit. Pak ale zjistíte, že to všechno vlastně byl jen jeden velký prequel k dalšímu dílu, a musíte skončit s konstatováním: jednou šaman, vždycky šaman.

(Mimochodem, naprosto zbytečné pasáže typu „hrdina léčí malou dívku ze sociální úzkosti tím, že ji nechá proletět se na drakovi“ jsou fakt cringe.)

Deaner

Série si vede dobře, i když to považuji zatím za nejslabší díl. Děj se posune a rozehraje se hodně linek. Těším se na další díl.

Jacinda

Mahan zůstane asi navždy jednou z mých nejoblíbenějších postav. Narozdíl od ostatních ale úplně neholduju té změně, že se mu přestalo ve všem dařit :D nicméně ta bitva s Armagedonem byla natolik epická, že jsem celou kapitolu četla dvakrát :))

makynka911

Nejvýstižnější je asi komentář od Kroana3. Na tu chvíli, kdy šamanovi přestane všechno vycházet jsem se hrozně těšila, a moc si to teď užívám. Dalo to knize zase nový náboj, hlavně teda ten konec. I když je mi všech tří líto, děj a knihy to posunuje zase o kousek dál.
Z postav jsem si taky hodně oblíbila Plinta a jeho humor, i díky němu se kniha tak dobře čte. Krom toho mi tahle parta sedí k šamanovi víc, než ta z dolů kde byl Clutzer, Eric a Leithe.
Nejhorší bude si počkat na další díl :(

kruppe

Tento díl byl méně akční. Vztahy mezi postavami se nám posunuly kupředu. Vyjasnily se úlohy v klanu. Do popředí vystoupily charaktery Plinta, Anastarie (v tomto dílu méně otravná) a Mahana. Děj se posouvá jen pomalu. Ne že by to bylo nudné, ale je rozehráno mnoho vedlejších dějových linek na úkor ústřední linie s hradem, která vrcholí až na závěrečných stranách. Prostě taková mezihra v partii karmadonových šachů...
PS: FANTOM Print(1.2.2019): další Šaman i Obránce finišují korektury (odpověď na dotaz, kdy chystají další díl)

vlad77sk

nemozem povedat ze by ma tato posledna cast nejako zaujala a preto ak by mal niekto zaujem kniha 150 kc.Praha

Kroana3

Mahanovi konečně přestalo všechno vycházet a kardinálně s ním vyjebali. Barliona se začíná podobat nejen Wowku, ale i Lineage a začínám si všímat prvků z dalších her... Autor toho očividně nahrál dost, takže je to celé krásně uvěřitelné. A jako obvykle to končí tak, že potřebuji další díl