Tajemství Temného hvozdu

JE ŠAMAN POUHOU FIGURKOU VE HŘE MOCNÝCH? Na to má Mahan důraznou odpověď! Barliona. Virtuální svět narvaný k prasknutí monstry, bitvami a samozřejmě hráči. Hvězda Mahana, hackera odsouzeného k tomu, aby si v Barlioně odpykával svůj trest, mezi nimi rychle stoupá. Po převratu v herním systému se barlionské klany předhánějí v tom, kdo si urve větší kus moci a kdo přejde na stranu nového císařství. Mahan je rázem středem pozornosti, o to víc, když ho Korporace, která hru provozuje, pevně spojí s celým novým rozsáhlým scénářem, na jehož pokoření si brousí zuby všichni špičkoví hráči serveru. Na výpravu do Temného hvozdu je potřeba silný tým, ale v něm si nejdřív Mahan musí vybojovat patřičný respekt a právo velet. Jinak totiž hrozí, že jeho instinktům šamana nikdo nebude věřit – a že místo odhalování tajemství skončí největší hrdinové Malabaru jen jako upíří večeře…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391158/big_tajemstvi-temneho-hvozdu-EFf-391158.jpg 4.6228

Cesta šamana 3.

Literatura světová, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Тайна Тёмного леса (Tajna Tjomnogo lesa), 2014

Kniha Tajemství Temného hvozdu

NextOne
19.07.2021

(+ SPOILER) Herní svět se změnil, a tím kdo tomu dosti napomohl, byl Mahan. Svými činy, na konci druhé knihy, se dostal do povědomí hráčů na vysokých levelech. Svůj postoj nepřidat se k žádnému velkému klanu si udržel a založil si svůj vlastní. Každý má jiný vkus, ale "Bodláci?" Každopádně do svého klanu přizval své nové i staré přátele a ještě pár zajímavých postav navíc. Temná legie mezitím zahájila hon na Mahana a on se tak společně se svou skupinou musel co nejrychleji vydat do temného hvozdu, ke splnění velice zajímavých úkolů. Zde na něho čekalo několik upířích protivníků na vysokých levelech. Na pomoc přispěchaly i některé populární klany. Na scéně se objevil Geranika se vskutku zajímavým testem pro Mahana. Test, kterým si vytvořil spoustu nepřátel, jak u hráčů, tak u NPC. Důležitou postavu v knize hrál patriarcha, který v Mahanovi vidí dobro.

IG: next_fantasy_one

Hadati
04.05.2021

Třetí díl navazuje přesně na události z druhého. Mahan vytvoří svůj klan a pozve do něj staré i starší přátele. S nimi se pak vydá splnit úkol, který získal od velekněžky bohyně Eluny a od císaře.

A jak je u Mahana zvykem, opět se dostane do víru událostí, které mu přinesou velké zisky. Větší roli tu pak dostane Anastaria z Fénixu a Plinto z Temné legie. Těmto dvěma postavám (kromě Mahana) věnuje autor nejvíce prostoru, je tedy pochopitelné, že jsou tyto postavy také nejvíce prokresleny a jsou nejzajímavější.

Mahanova schopnost přivábit na sebe co nejvíce nepřátel, se pak také projeví i vůči jeho klanu. Ale před absolutním zničením jej jako vždy zachrání nějaká maličkost, kterou se rozhodl učinit svým instinktem, což jako vždy zvrátí jeho osud (a osud jeho klanu) tím správným směrem.

I přes tyto mé opakující se výtky, stále jsem se hodně bavil, takže Mahaněnkovi odpouštím nelogičnosti, kterých se občas v příběhu dopouští.

Awča
09.04.2021

Pro mě zde série trochu ztratila dech. Je zde již mnoho plánování, intrik, záležitostí klanů apod.
Není to špatné, ale asi mě baví více osamělí vlci.

Elea
16.02.2021

Druhý díl se mi líbil o něco víc, tato kniha se sice pořád hodně dobře četla, ale děj mi přišel dost zmatený a chaotický.

roso.mak
25.06.2020

Tahle kniha mě zatím bavila nejméně. Alespoň tam trochu vymysleli berličku pro tu hrdinovu zatracenou kliku na herní postup.

danny_21
01.04.2020

Zajímavá záležitost, která potěšila duši RPG playera, který zamlada kostil krysy, netopýry, gobliny, minotaury a podobné příšernosti ve slavné hérní sérii Might and Magic. Připadal jsem si v Mahan(ěnk)ově světě levelování, sbírání a rozdělování zkušeností, aliancí s ostatními postavami a samozřejmě bojůvek v dungeonech s odolnými bossy - stvůrami, jako ve známé a oblíbené hospůdce. V třetím díle se Šamanova cesta k mému částečnému zklamání ( tak nějak jsem věřil v menší skupinku nýmandů ) spojí s ostatními velezkušenými hráči a vede k založení vlastního klanu. Sice už těch příhodných náhod a pozitivních rozuzlení na první pohled ztracených situací začíná přibývat, ale questy a samotný příběh začínají být zajímavější a propletenější, sakra tohle putování RPG světem mě fakt baví - 80 %

Lukasitch
25.03.2020

Logiku stranou, je to stále zábava, nic víc a nic míň.
Pořád ale čekám na setkání s Miridou a doufám v prozrazení nějakého smyslu toho všeho.

Janičta
28.12.2019

Tenhle díl mě zas tak moc nezaujal. Ale oceňuji, že se vlastně pořád něco dělo a děj tak nepřešlapoval na místě.

Co se mi ale moc nelíbilo, byl velký počet hráčů s vysokým levelem, co si z Mahana klidně udělají rohožku. Logicky to přijít muselo, protože tak slabá postavy musela dostat pomoc v podobě silnějších a zkušenějších, jinak by zmíněná logika prostě vyletěla z okna. Slaboučký mraveneček prostě nemůže zdolat titány. Ale tím byla hlavní postava vlastně ochuzena o možnost prosadit se, protože musí hrát podle toho co mu silnější nechají. Jsem hodně zvědavá jestli si s tím Mahan nějak poradí.

Mahan má konečně svůj klan. A já tam nikomu nevěřím ani nos mezi ušima :D Z kraje to byli jeho bývalí spoluvězni(kteří byli odsunuti na okraj), kteří mě udržovali v jakési naději, že se šaman bude mít o koho opřít. Ale nakonec? Ne a ne a ne. Celé mi to nějak smrdí. Kolem šamana se toho hodně děje.
Úkoly co mění celou hru a někteří jsou tam hlavně kvůli tomu, aby byl šaman pod kontrolou. A jen co dostanou co chtějí, poputuje šaman na pár hodin navštívit Šedé pláně.

Mimo jiné moc nechápu (už od první knihy), jak spolu fungují reálný a herní svět. Proč trestaní vězni mají možnost, stát se třeba lupičem a pracovat na vlastnostech, jako je třeba Podlost? Jak jim to pomůže k nápravě, když jsou ve hře zavření třeba několik let a vlastně se stále dopouštějí kriminální činnosti?
Hra má v hráčích prý probouzet to nejlepší, ale místo toho najdete celkem dost manipulátorů (čistě pro vlastní prospěch), chamtivců a celkově bídáků?
Jasně, že to nemůže být úplně bez nich, protože koho by bavilo hrát v ráji plném prdících jednorožců že?
Ale hraje prezentována určitým způsobem a já ho nikde moc nevidím. Zato vidím lidi, co jsou evidentně na vysokých postech i v reálu, navzájem se znají a vlastně se domlouvají jak bude Barliona fungovat. Jsem fakt zvědavá co z tohohle nakonec vyleze...