Tajemství Temného hvozdu

JE ŠAMAN POUHOU FIGURKOU VE HŘE MOCNÝCH? Na to má Mahan důraznou odpověď! Barliona. Virtuální svět narvaný k prasknutí monstry, bitvami a samozřejmě hráči. Hvězda Mahana, hackera odsouzeného k tomu, aby si v Barlioně odpykával svůj trest, mezi nimi rychle stoupá. Po převratu v herním systému se barlionské klany předhánějí v tom, kdo si urve větší kus moci a kdo přejde na stranu nového císařství. Mahan je rázem středem pozornosti, o to víc, když ho Korporace, která hru provozuje, pevně spojí s celým novým rozsáhlým scénářem, na jehož pokoření si brousí zuby všichni špičkoví hráči serveru. Na výpravu do Temného hvozdu je potřeba silný tým, ale v něm si nejdřív Mahan musí vybojovat patřičný respekt a právo velet. Jinak totiž hrozí, že jeho instinktům šamana nikdo nebude věřit – a že místo odhalování tajemství skončí největší hrdinové Malabaru jen jako upíří večeře…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/391158/tajemstvi-temneho-hvozdu-EFf-391158.jpg 4.675

Cesta šamana (3.)

Literatura světová, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Тайна Темного леса (2014)

Kniha Tajemství Temného hvozdu

pobijecmuch

Nemůžu si pomoci, ale třetí díl už je hodně utahaný a neuspořádaný. Autor se zbytečně moc soustřeďuje na hlavní postavu a další nám sotva představí jménem. A svět Barliony nám dosud také moc nepopsal. Celá tato série mně nějak moc nesedí, nevím ze žánru LitRPG jsou možná lepší knihy.

TomTomis

Jízda opravdu pokračuje, jen se musím tak někde v pozadí ptát, jaký to má mít smysl a konec. Zda v tom všem bude i něco navíc než jen sledování virtuálního světa a pohybování se v něm. Už je zamluvený další díl v knihovně. Jen se pomalu začínám bát, že se to začne zvrhávat v knihy, co jsou na jedno brdo a nemají žádný posun. Tak uvidíme:) Třeba bude i nějaké to překvapení. Každopádně prima oddechovka.

Peleus

Mrzí mě, že v tomhle díle jsem přestal fandit hlavnímu hrdinovi. Ano, stále se rozkoukává, pořád zkouší, co mu projde a naráží na mnohé neznámé. Nicméně smutné je, že i přestože zkazí, co může, na konci se ze stínů vynoří doposud mlčící mocní přátelé a sympatizanti, aby čtenáři vysvětlili, že některé věci nejsou tak, jak vypadají.

Obrazně řečeno:
"Odsouzenému k smrti odemknou řetězy, pustí z vězení, vykoupou, nakrmí, s princeznou ožení a půl království se zlatým žezlem doživotně svěří....".

Číst se to dá, místy mě to i bavilo, ale až Hrad fantomů rozhodne, zda sérii (dle dostupných informací obsahuje 7 knih) dokončím, či nikoli.

Okoslav

Na začátek to nejdůležitostí: jo, je to pořád super zábavné čtení, svět Barliony je komplexní a postavy sympatické.

S dalšími díly ale víc a víc vystupuje do popředí největší problém celé série Cesta šamana: základní dějový koncept prostě nedává smysl, a to ani v rámci žánru. Namátkou: skutečně jsme ochotni akceptovat, že hra (od druhého dílu navíc mimo doly a prakticky bez jakýchkoliv omezení) je vhodným trestem pro skutečné kriminálníky (pomiňme teď okolnosti Mahanova odsouzení)? Jde-li herní měna směnovat za tu reálnou, proč neexistují celé klany hráčů, kteří se hrou živí, a místo toho se stále pracuje s konceptem "hry po práci"? Jakou roli má Barliona v ekonomice a celkovém fungování reálného světa? (A nějakou hrát musí, vzhledem k tomu, že slouží jako "nápravné zařízení pro trestance".) Mimochodem, v tomto ohledu je mnohem uvěřitelnější konkureční série Hraju, abych žil, která naopak se vzájemným vztahem "hry" a reality pracuje velmi dobře.

Když odhlédnu od dějových nelogičností, platí, že Cesta šamana stále méně a méně připomíná "hru". Mnohem víc jde o klasickou fantasy, ozvláštěnou herními mechanikami, řečmi o NPC, levelech apod. A nevyjasněný (a nevěrohodný) vztah mezi hrou a reálným světem v tom hraje velkou roli.

Jo a mimochodem, ten konec Tajemství temného hvozdu byl... minimálně haluz.

BouBára

Tato kniha vypráví o virtuální hře kterou hraje skoro celá zeměkoule. Tato hra je RPG která se odehrává ve světě zvaný Barliona. Hlavní hrdina je hacker který tuto hru hrál i předtím něž se dostal do vězení za vytopení města. Ve vězení byl dán do kapsle která umožňuje vstup do tohoto herního světa. Tento virtuální svět se odehrává zhruba v naší době ale bez všech vymožeností jako jsou dopravní prostředky - (auta, autobusy, letadla....) a například i bez paneláků. V tomto světě jsou monstra a ostatní hráči. Do monster započítávám i zvířata která si mimochodem můžete i osedlat či si je jen ochočit. Tato zvířata jsou od pejsků ke jednorožcům nebo k drakům.

Překvapilo mě to jak Mahan přemýšlí a rozvíjí své vztahy s ostatnímy.

Nejvíc mě bavilo/zaujalo to jak virtuální svět funguje a boje s monstry.

Tuto knihu doporučuji pro milovníky her jejíž žánr je RPG.

witko
11.12.2018

Nevím jestli jsem neudělal chybu, že jsem tuhle sérii začal číst před jejím kompletním vydáním. Teď abych zase čekal, až vyjde další díl. Snad se dočkám brzy.
Pořád mě to baví a těším se na další Mahanovi úkoly.

OndřejMergl
25.11.2018

Třetí díl je vlastně jenom o založení vlastního klanu a vydání se s ostatními řešit úkol. Na knize se našly věci, co mi neseděly (obálka, Anastariino lísání, neschopnost klanů v boji, pasáž s Geranikou, překlepy), ale také věci, které se mi líbily (Plinto, intuice šamanů, linie s drakem). Protože patřím do cílové skupiny LitRPG, těším se na pokračování!

KnihoMorka
16.11.2018

Prostě nádhera! Nepřenesu přes srdce, jestli v češtině nevyjdou všechny díly... :)))
Už někdo začal programovat Barlionu? ;)))