Karmadontova šachovnice

Barliona. Virtuální svět narvaný k prasknutí monstry, bitvami a samozřejmě hráči. Šaman Mahan se jako novopečený majitel hradu Altameda připravuje na nová dobrodružství, ale zbytek hráčů Barliony očekává spíš klidnější herní chvíle. Vždyť na události v Temném hvozdě již padl prach, situace ohledně Altamedy se vyřešila a Geranika si své plány na zničení všehomíra chystá kdesi daleko. Na stereotypní život ale není Mahan připravený. V Barlioně přeci získal tolik úkolů, které je třeba dotáhnout: záchranu smečky Šedé smrti, jednání s piráty a především stále nedokončenou císařovu šachovnici, klíč k otevření Stvořitelovy hrobky. A možná je načase, aby si nejvyšší šaman našel učedníka…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408287/karmadontova-sachovnice-v5A-408287.jpg 4.7148

Cesta šamana 5.

Literatura světová, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Шахматы Кармадонта (Šachmaty Kardamonta), 2014

Kniha Karmadontova šachovnice

Elea

Tak přesně toto je knížka, kvůli které jsem ochotna číst do jedné hodiny v noci a vstávat v pět.

roso.mak
08.07.2020

Wow, tak konec téhle knihy je fakt bomba. Pokud váháte zda sérii dočíst až sem, rozhodně neváhejte. Ještě, že sérii čtu až teď po vydání. Kdybych měla čekat rok na dalsi dil, tak me asi jebne, admini prominou.

danny_21
25.06.2020

Zajímavá záležitost, která potěšila duši RPG playera, který zamlada kostil krysy, netopýry, gobliny, minotaury a podobné příšernosti ve slavné hérní sérii Might and Magic. Připadal jsem si v Mahan(ěnk)ově světě levelování, sbírání a rozdělování zkušeností, aliancí s ostatními postavami a samozřejmě bojůvek v dungeonech s odolnými bossy - stvůrami, jako ve známé a oblíbené hospůdce. V pátem díle pokračuje Šamanova cesta za Tajemstvím Barliony v podobných kolejích jako předchozí díly, tzn. v alianci s vylevelovanými spoluhráči, zaučováním učednice Zombie, dobýváním mořských hladin a hlubin a odhalováním spiknutí, kterému jsem dlouho nechtěl věřit, i když bylo očekáváno - no aspoň doufám, že šaman bude kráčet zase chvíli sám. Sice už těch příhodných náhod a pozitivních rozuzlení na první pohled ztracených situací začíná přibývat, ale questy a samotný příběh začínají být zajímavější a propletenější, sakra tohle putování RPG světem mě fakt baví - 80 %

frantisek408
30.04.2020

Jestli začnete číst tuhle knihu, doporučuji mít hned u sebe i následující díl. Slibuji, že po dočtení budete chtít hned pokračovat další knihou :)

davidurban1973
29.04.2020

Opět perfektně napsané pokračování. Postavy se nadále rozviji, postupují ve hře k čili, zdokonaluji se. Objeví se další část světa věnována moři a pirátům.
Trochu předvídatelne je již od minulého dílu, ze Mahan je stěžejní postavou hlavních scénářů tvůrců Barliony, takže je skoro jistě, ze na co sáhne, to se mu povede. Nicméně je i tak zajimave sledovat, jak to provede.
Rozhodne musím vyzdvihnout slusne vypointovany závěr, který byl hodně slušně napsaný a překvapivý. Kdybych nevěděl ze jsou ještě dva díly, tak bych řekl, ze příběh mohl být v klidu ukončen.
Za mě doporučuji celou serii.

myskakarel
18.10.2019

Nebudu prozrazovat nic z děje, ale je to fakt super jak se příběh přesouvá z místa na místo. Čteno jedním dechcem.

Teredo
18.08.2019

Tak to byla pecka. Líbila se mi změna prostředí, kdy se příběh přesunul na moře a mezi piráty. Ale co mě dostalo nejvíc, byl závěr. Tohle jsem rozhodně nečekala a musím uznat, že to přišlo v pravou chvíli, protože už jsem si říkala, že se Mahanovi všechno daří. Jediné, co mě rušilo, bylo dost překlepů, ale to samozřejmě není chyba autora. Hned jdu na další díl, jsem zvědavá, jak bude šamanova cesta pokračovat.

nikol0783
24.07.2019

Knihu bych pocitově rozdělila na dvě části. Tu první jsem vnímala naprosto pohodově, užívala jsem si nové lokace, úkoly, postavy a dobrodružství - prostě oddychovka, jak se patří. Později mnou už cloumaly předtuchy a podezření - a přestože mi bylo jasné, že je nasnadě nějaká ta zrada, její rozsah mě opravdu překvapil a zasáhl. Nicméně vím, že Mahan se určitě dokáže i z té nejhlubší propasti vyšplhat opět na vrchol ;) Hanbu všem, kdož podceňují syna draků, jež kráčí po cestě šamana!