Roscata Roscata komentáře u knih

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Díky anotaci jsem se na tuhle knihu těšila, jenže první půlka mě moc nebavila. Nejen že jsem se chvilkama ztrácela v tom množství postav ale i království a jejich politické vztahy mi dali několikrát zabrat. Navíc mi během pár stránek došlo kdo ve skutečnosti Meira je a i celý příběh byl pro mě hodně předvídatelný. Druhá půlka už byla lepší, bylo v ní i víc akce, víc se vyjasnila minulost některých postav. Doufám že druhý a třetí díl budou aspoň o kousek lepší, mám totiž nerada nedočtené knihy a série a nechce se mi kvůli ne úplně dobrému prvnímu dílu zatratit i ty ostatní.

Bohužel je tohle za krátkou dobu druhá young adult kniha která mě moc neoslovila, tak nevím, buď si blbě vybírám nebo jsem už moc stará ????

21.05.2019 4 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Druhý díl se tentokrát odehrává v našem světě. Hodně se mi líbil Hirčin pohled na náš moderní ale uspěchaný, nemocný a umírající svět. Nebylo těžké se s některými jejími názory ztotožnit. Naopak mě zklamal Rime, vůbec nepřemýšlel a byl impulzivní. Celé by to šlo udělat jinak, než jak to (ne)vymyslel on. Ale to už by byl zase jiný příběh.
Co se týče Naiella a Graala, byla jsem překvapená. Vážně jsem až do chvíle odhalení netušila jak to opravdu je. I když nějaké pochyby jsem měla.
Tehle díl se povedl, musím se co nejdříve pustit do třetího dílu. Těším se co Hirku čeká v novém světě.

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Už si nevzpomínám kdy přesně jsem poprvé viděla film ale pamatuji si že mě celý příběh a svět okouzlil. Chápu že ne každý je nadšený z představy že odraz jeho duše má podobu např. můry (podoba záleží na tom jaký člověk je) ale mě se ta představa líbí.
Jak se dalo očekávat, film se v některých detailech s knihou rozchází. Já se v tomhle případě nemůžu rozhodnout která verze se mi víc líbíla, takže asi zůstanu u názoru že obě mají něco do sebe.
Pokud vás láká téma paralelních světů, kde žíjí po boku lidí i jejich duše v podobě zvířat, kde na borových větvích létají krásné Divoženky a na severu vládnou mluvící medvědí kyrysníci, je tahle kniha přesně to co hledáte.
Já už se těším až si přečtu pokračování.

Pravidla sýrárny Pravidla sýrárny Michael Paterniti

Dočíst tuhle knihu mi trvalo přes pět měsíců. Ne že by byla kniha vyloženě špatná, spíš taková o všem a o ničem. Navíc mě štvaly poznámky pod čarou a dlouhé popisy okolí. Kvůli tomu se mi do čtení občas nechtělo. Pokus o otevřený konec se také moc nepovedl a spíš mě zmátl než aby něco vysvětlil.
Jediné čistě pozitivní věci byly informace o Španělsku, španělech a jejich vztahu k životu. Tyhle části jsem si jako jediné užívala.

21.05.2019 2 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Mě se kniha líbila. Některé postavy jsem si oblíbila víc a některé míň, ale celkově to je moc zdařilý příběh. Nejvíc jsem si užívala příběhovou linku Catherine a Tash.
Celý příběh plynul svižně a hlavně konec nebyl zbytečně natahovaný jako v jiných knihach. Určitě doporučuju a těším se na pokračování.

21.05.2019 5 z 5

Vlčí ostrov Vlčí ostrov Darren Shan (p)

Řekla bych že je to jeden z nejlepších dílu Demonaty.

07.05.2019 5 z 5

Kouř Kouř Dan Vyleta

První polovina knihy mě nudila, musela jsem se nutit číst dál a to je to originální a zajímavý námět. Druhá půlka už byla lepší ale stejně mi pořád přišlo že tomu něco schází. Snad jedině konci nic nescházelo, ten se podle mě povedl. A obálka, ta je nádherná. Škoda, po přečtení ukázky jsem se opravdu těšila a je mi líto že mě pak celý příběh zklamal.

05.05.2019 3 z 5

Karmadontova šachovnice Karmadontova šachovnice V. Mahaněnko (p)

Doufám že pokračování bude opravdu brzo, protože jinak mě zabijou ty úvahy o konci tohohle dílu. Úžasný, překvapující a vlastně i trochu smutný. No uvidíme jak se k tomu Mahan postaví.

04.05.2019 5 z 5

Nahraný Nahraný Kevin Hearne

Jsem nadšená. Už mi chyběli Oberonovi a Atticovi řeči a teď se k tomu přidala i Granuaile, prostě pecka. Jen ten konec mohl být míň napínavý, teď se ukoušu nedočkavostí než vyjde další díl.

30.04.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipné, milé a lehce připomínající Saturnina. Rozhodně doporučuju.

09.12.2018 4 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Krása co hladí po duši.

27.03.2018 5 z 5

Mamut Mamut Stephen Baxter

Zajímavé čtení. Myslím že konec byl velmi optimistický, nejsem si úplně jistá zda by to v dnešní době dopadlo tak dobře.

13.01.2018 5 z 5

Frankieho otázky před spaním Frankieho otázky před spaním Kate De Goldi

Kniha se mi četla krásně, až mě to udivilo, něčekala jsem to po přečtení několika kometářů zde. Je to milý příběh, líbilo se mi že se celý příběh odkrýval postupně a nakonec to dopadlo jak nejlépe mohlo. Celý příběh donutí člověka zapřemýšlet. Doporučuju.

13.01.2018 5 z 5

Psí hvězdy Psí hvězdy Peter Heller

Zvláštní kniha. První půlka mě moc nebavila ale potom jsem se nemohla odtrhnout. Občas mě mátla asbsence přímé řeči, ale je to jedna z věcí která mě na knize zaujala.

07.11.2017 4 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Suprová kniha, která uspokojí jak čtenáře tak hráče her. Už se nemohu dočkat dalšího dílu.

09.10.2017 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Nečekala jsem moc a nakonec jsem byla příjemně překvapená. Příběh mě pohltil a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Povedlo se.

29.08.2017 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Kniha mi nepřišla tak dobrá jako první díl. Přesto mě příběh pohltil a ráda si přečtu díl třetí.

27.08.2017 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Podle hodnocení jsem od knihy očekávala něco víc. Nebylo to úplné zklamání ale kniha mě nijak nepřekvapila. Možná že kdyby mi bylo o pár let méně měl by na mě příběh jiný účinek.

15.08.2017 3 z 5

Ydris: kniha první Ydris: kniha první Květoslav Hönig

Musím říct že i přes obavy ze zklamání mě přípěh mile překvapil.
Ze začátku jsem měla trochu problém orientovat se v množství postav ale to se postupem příběhu lepšilo, i když ne všechny postavy mě zaujali. Někomu může připadat že byl příběh moc krátký, skoro se v něm nic nestalo ale mě to, s ohledem na to že to má být více dílná sága z nového světa, přišlo logické. Pěkný úvod do nového světa a nových příběhů. Doufám že příště se dozvíme více o bytostech žijících v Avirii, myslím že budou fantastická! A to ani nemluvím o hudbě, ilustracích, básních a písních. Prostě se to moc povedlo. Nelituju vaší podpory na startovači pánové! Děkuji.

19.06.2017 4 z 5

Deníky Poliny Žerebcovové - Děvčátko uprostřed čečenské války Deníky Poliny Žerebcovové - Děvčátko uprostřed čečenské války Polina Žerebcova

Kniha mě do sebe vtáhla a nepustila a to i přesto že nespadá do mnou oblíbených žánrů. Možná že za to mohl formát deníkových záznamů. Absolutně nechápu že někdo může něco takového přežít, Polina a vlastně všichni válkou postižení u mě mají velký respekt a skláním se před jejich vůlí žít. Války jsou zlo, kde to vždy odnesou ti neviní lidé.

08.05.2017 4 z 5