Úkol přežít

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

LitRPG kombinuje fantasy příběh s mechanismy online her. Sledovat začínajícího zloděje nebo mága, jak plní svoje první úkoly ve virtuálním světě, je jedna věc, ale co když jejich pokrok pozorujete z pozice hráče? Nic není sladší, než když vám hra – nebo v tomhle případě kniha – nahlásí, že vaše postava získala nový level a odemkla si svou první specializaci. Mahan, hlavní hrdina Úkolu přežít, si ale svoje dobrodružství ve světě masově hrané Barliony příliš neužívá. Zatímco většina hráčů totiž v kapslích, které je kompletně přenesou do virtuální reality, tráví čas dobrovolně, Mahan je hacker odsouzený za zakázku, která měla být perfektně legální, dokud ho kvůli ní nezatkla policie. Nyní si v dolech Barliony musí odpykat svůj trest, a to navíc s úplně novou postavou, která má ta nejzbytečnější možná povolání – šaman a klenotník. A přestože běžné hráče chrání hra před fyzickou újmou, vězni cítí veškerá zranění a únavu – stejně jako euforii ze získávání nových úrovní, která je lepší než většina drog. Snad na každé MMORPG je nejzábavnější učit se nový systém a vybírat pro svoji postavu ty nejvhodnější schopnosti, které je často nejdřív potřeba objevit metodou pokus-omyl. Úkol přežít tenhle aspekt plně přenáší do knižní podoby: Mahanův šaman není jen další figurka v dalším příběhu člověka zavřeného v jiné realitě, ale postava s kompletní přehledem vlastností, zkušeností a statistik, které jsou vždycky po ruce k nahlédnutí. A každý hráč se určitě zná ten pocit nadšení, když z bosse jako odměna vypadne vzácný předmět… Barliona. Virtuální svět narvaný k prasknutí monstry, bitvami a samozřejmě hráči. Miliony hráčů, kteří mohou dělat absolutně cokoliv – levelovat, bojovat proti sobě, strávit ve hře celý život a užít si každý moment. Stát se legendou. Jediné, co tvůrci hráčům neumožnili, je cítit fyzickou bolest. Ale každé pravidlo má svou výjimku. Pro vězně, kteří si do hry přišli odpykat svůj trest, se Barliona stala osobním peklem. Odsouzenců se totiž sláva a dračí zlato netýkají, zato vyčerpání a bolest jsou všudypřítomné. Neprávem uvězněný Mahan se ale odmítá vzdát i poté, co skončí zavřený v dole s mizivou nadějí na únik. Pokud se chce dočkat konce svého trestu, má jediný úkol: přežít...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351362/big_ukol-prezit-lpk-351362.jpg 4.6365
Série:

Cesta šamana 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Начало pути (Načalo puti), 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (97)

Kniha Úkol přežít

mallamut
20.12.2022

Další kniha z Pevnosti. Rozhodně mě tento styl vyprávění litRPG zaujal. Dost mi ze záčátku připomělo první díl hry Ghotic.

Rechpa
10.11.2022

No...Jako člověk, který hraje mmorpg půlku života jsem byl k žánru litRPG trochu skeptický. Jako první jsem přečetl série od Dmitriho Ruse, Korněva, atd... Hraju abych žil pro mě je srdcovka a snad od doby HP a hraničářova učně jsem lepší sérii nečetl. Nedávno se mi dostal do ruky šaman a musim říct - WOW. Děj byl propracovaný, postavy příjemné a co se mi nejvíc líbí je, že šaman neni všemocný a dostává na prdel v každé knize. U ostatních autorů se většinou z hrdiny stává overpower postava, která zabijí stovky jiných hráčů a pod... Tady je to spíš vtipné ( např výroba přívesku milenců :D ) Pěkně jsou tu i propracovaný záporáci - geraniku jsem měl rád od samého začátku a můžu říct, že konec (zatim 7 kniha) jsem sice očekával, ale přesto se mi líbil.
A samozřejmě další bod za Plinta, jehož linie mě fakt bavila. :) Teď tu tak smolim tenhle příspěvek a doufám, že Mahaněnko neni ve válce a píše osmou knihu a plánuje devátou. :) 5 hvězd.


Besa
07.07.2022

Táto kniha ma naozaj nadchla. Ešte nikdy som nečítala nič podobné.

Knihomolka97
13.03.2022

Je to má úplně první kniha žánru fantasy a litRPG. Měla jsem ji už nějakou chvíli v merku, anotace mě hodně zaujala a chtěla jsem zkusit zase něco jiného.
Moc se mi líbil svět virtuální hry, kam se dostal hlavní hrdina Mahan na odpykání 8 letého trestu. Od začátku bylo vše pěkně popisováno a vysvětlováno, pochopila jsem princip a docela rychle se do toho vžila. Nehraju pc hry, jsem v tomto opravdu nezkušená a trošičku jsem se obávala, že  budu zmatená, ale bylo to úplně v pohodě. :D
Přiznávám ale, že jsem čekala víc akce. Občas jsem se bohužel trošku nudila. Ale zase některé části.. byly fakt mazec!
Mahan byl borec, moc jsem mu fandila, neuvěřitelně chytrý, šikovný týpek, který se dokázal z ničeho skvěle vypracovat. Po dlouhé době jsem četla knihu jen z mužského pohledu a četlo se to výborně.
Oblíbila jsem si i některé vedlejší postavy a fandila jim.

arcs
22.02.2022

Oproti Jinému světu Dmitrije Rusa je tohle mnohem míň vtipný a bez jakéhokoli přesahu. Asi novej žánr Harlequinek pro pařany. Pohádka, kde hlavnímu hrdinovi všechno zázračně vychází a neřeší nic skutečnýho, páč přece ve virtu, takže napětí nula. A samozřejmě zase nekonečná série.

oximoxi
23.11.2021

Opakovaně jsem se pokoušel začíst, ale prostě to nešlo. Zklamaně odkládám. Přes nepřirozené dialogy a nedotažené myšlenky jsem se nedokázal přenést. V žánru LitRPG je za mě jednoznačně lepším dílem série Pouť mrtvého.

Kačí137
16.10.2021

Série Cesta šamana je vážně povedená LitRPG. Samotnou mě překvapilo, jak se mi tento styl fantasy/sci-fi líbí. Vlastně je to klasika, jen občas se závanem moderní doby :-). Hlavní hrdina je odsouzený v reálném světě a musí hrát s určitou postavou, kterou by si sám nikdy nezvolil. Ale ups, že by se něco trochu pokazilo a je vše trochu jinak?

orson
22.09.2021

Původně jsem myslel, že litRPG je něco jako gamebook, že čtenář sám určuje, jak se bude příběh vyvíjet... až později jsem zjistil, že to je jen kniha o hraní počítačové hry. Ale zase nebylo to špatné, mělo to spád i děj, trochu mi to připomínalo Ready player one :) Tak teď uvidím, jestli to chytne synátora (kvůli tomu jsem to vlastně zhltnul)

1